Ponude đačkih ekskurzija su uveliko počele da kucaju na vrata osnovnih škola koje roditelji svakodnevno dobijaju. Međutim, jedan roditelj se požalio kako je ove godine ponuda papreno skupa.
Na društvenim mrežama pojavila se objava jednog roditelja iz Niša koji je šokiran cenom ekskurzije na Zlatiboru za pet dana koju treba da plati čak 38.500 dinara.
- Pet dana ekskurzija na Zlatiboru za niže razrede osnovne škole 38. 500 dinara - navodi se u objavi.
5 dana ekskurzija na Zlatiboru za niže razrede osnovne škole 38 500 dinara.
— Rogi (@IgorNis) October 5, 2023
Međutim, ovo nije glavna činjenica koja je razbesnela roditelje. Naime, kako se navodi u komentarima, učiteljica se požalila na mali broj prijavljene dece za napomenutu ekskurziju i rekla kako nema smisla što roditelji ne puštaju decu.
Mnogi roditelji su se oglasili u komentarima povodom ovog slučaja, i istakli kako se ovakva ponuda može meriti sa pljačkom!
"Ovo je pljačka, pa moje dete ide u Italiju za bukvalno iste pare, šest dana, maturska ekskurzija 38.500 + 4.000 dnevnice za nastavnike i to je bilo na devet rata"
" Kaži učiteljici da ćeš za te pare da uplatis dva puna pansiona za letovanje od 10 dana za dve odrasle osobe sa prevozom i smeštajem i plaćenom taksom u Crnoj Gori"
"Moj sin ide u Tršić na jednodnevni izlet za 7.100 dinara" glase neki od komentara.
Takođe, pored osnovaca i srednjoškolaca, na jednodnevne izlete ili kratke ekskurzije idu i deca iz vrtićkih grupa, a roditelji istih su se požalili na paprene cene tih ponuda.
"Jednodnevni izlet za vrtićku decu košta i po 5.000 dinara!"
"Kopaonik šest noćenja u našem vrtiću je 42.000 dinara" ističu roditelji.
Kako je Informer već pisao, ponude ekskurzija, rekreativnih nastava i izleta obično budu naplaćene i do 40 odsto više od realne cene, a u posebnom tekstu možete pročitati koliko zapravo koštaju putovanja koje roditelji plaćaju svojim mališanima.
Tragični događaj potresao je grupu od oko 100 maturanata iz Sremske Mitrovice koji su krenuli na svoje maturalno putovanje ka Severnoj Italiji. Vozač njihovog autobusa preminuo je danas nakon 16 sati vožnje, ostavljajući maturante i njihove roditelje u šoku i zbrinutosti.
Savet roditelja OŠ "Dragan Lukić" na Novom Beogradu doneo je jednoglasnu odluku da se preporuči da učenici sa smanjenom ocenom iz vladanja ili problemima u ponašanju ne mogu da idu na ekskurziju ili na nastavu u prirodi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tragični događaj potresao je grupu od oko 100 maturanata iz Sremske Mitrovice koji su krenuli na svoje maturalno putovanje ka Severnoj Italiji. Vozač njihovog autobusa preminuo je danas nakon 16 sati vožnje, ostavljajući maturante i njihove roditelje u šoku i zbrinutosti.
Gazimestan je i ovog Vidovdana okupio veliki broj Srba koji su došli da obeleže jedan od najvažnijih datuma u srpskoj istoriji, ali je čitav skup protekao uz pojačano prisustvo pripadnika takozvane kosovske policije i iživljavanje naoružane šiptarske bande nad srpskim stanovništvom.
Siniša Mali, prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija prilikom gostovanja u emisiji "Hit Tvit" na TV Pink govorio je važnim temama za građane Srbije.
Blokaderi su doživeli neviđenu sramotu u Kraljevu! Umesto masovnog okupljanja, dobili smo bežaniju u kafiće i debelu hladovinu, dok je na mrežama usledilo pljuvanje zbog neviđene sramote!
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević pozvao je danas međunarodnu zajednicu da pod hitno reaguje na kontinuirano ugnjetavanje srpskog naroda od strane režima u Prištini, nakon što je na Gazimestanu, po završetku parastosa kosovskim junacima, privedeno najmanje 10 Srba.
Marinko Magda, poznat kao "Subotički Džek Trbosek", već više od tri decenije služi kaznu za zločine koji su šokirali Srbiju i region, a građani i danas sa jezom govore o krvavoj noći iz 1994. godine.
Smrtna kazna predstavlja najradikalniji i najkontroverzniji pravni mehanizam u istoriji čovečanstva, postavljen na tankoj granici između apsolutne pravde i ubistva. Dok je savremeni svet predvođen Evropom krenuo putem ukidanja ove sankcije u ime dostojanstva ljudskog života, globalna slika pravosuđa ostaje podeljena.
Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je presudu kojom je Damjan Gvozdenović bio osuđen na 10 godina zatvora za ubistvo Aleksandra Tatalovića u Rakovici 2022. godine i naložio ponovno suđenje uz produženje pritvora.
Viši sud u Beogradu izrekao je u četvrtak presudu Vladimiru i Miljani Kecmanović, roditeljima dečaka-ubice iz OŠ "Vladislav Ribnikar", na ponovljenom suđenju.
Poljska je danas zabeležila najvišu temperaturu od početka merenja, pošto je tokom toplotnog talasa koji pogađa veći deo Evrope u mestu Slubice izmereno 40,5 stepeni Celzijusa, saopštio je danas poljski Institut za meteorologiju i upravljanje vodama.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko uputio je, uoči sastanka sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Valdaju, javni i neočekivano oštar apel ruskom ambasadoru u Minsku Borisu Grizlovu otvoreno zatraživši od Moskve da ne uvlači Belorusiju u direktan vojni sukob sa Ukrajinom.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da će spomenik hetmanu Ivanu Mazepi stajati na mestu gde se nekada nalazio demontirani spomenik Vladimiru Lenjinu u Kijevu.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Jedna propuštena šetnja neće naškoditi psu, ali po ekstremnoj vrućini može imati kobne posledice. Potrebno je prilagoditi rutinu vremenskim uslovima i pokazati brigu za zdravlje ljubimca.
Pirinčana voda na prvi pogled deluje kao jednostavan kućni tretman, ali stručnjaci su objasnili da je prava nutritivna bomba koja čini čuda za rast kose.
Mnoge domaće javne ličnosti konzumirale su drogu i to priznale, dok neki ipak nisu uspeli da se izbave iz kandži ovog užasnog poroka što ih je koštalo života.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.