Zvezda pokradena u Plzenju? Oglasio se i sudijski ekspert i razrešio dilemu
128. 08. 2026. u 06:10 >> 07:05
228. 08. 2026. u 06:10 >> 07:05
Privatna arhiva
Vesti
Ovako za Informer govori žena (ime i prezime poznato redakciji) koja je u oktobru otputovala u Indiju kako bi ostvarila svoj san, ali se celo putovanje pretvorilo u košmar.
- Ja volim putovanja i često putujem. Slučajno mi je izašlo na instagramu "ekapremashakti". Povremeno sam čitala postove sa tog naloga, bilo je dosta interensatnih postova. Mislila sam i da je ozbiljno nešto, ima oko 18.000 pratilaca... Jedno jutro mi je izašlo "putovanje u Indiju i Nepal". Pomislila sam dve zemlje, zvuči zanimljivo i prijavim se preko poruke. Ona je bila vrlo ljubazna i kulturna tokom razgovora. Rekla mi je da je samo bitno da se kupe karte što pre, pošto poskupljuju - priča nam sagovornica, koja je još uvek u šoku, i priseća se:
- Kupila sam kartu istog dana, a ostatak novca pre putovanja njoj plaćamo. Moja karta je koštala 850 evra, što znači da sam njoj dala 500. Dogovorile smo se da se vidimo pre putovanja, ali nismo uspele i prvi naš susret je bio na aerodromu - objašnjava ona.
Iako je rekla da će ih biti desetoro na putovanju, kako nam je ispričala prevarena žena, bilo ih je samo šestoro.
Foto: Privatna arhiva
- Stižemo na aerodrom, dogovor je bio da tamo budemo u pola 4, nje nema. Nas šestoro stiglo, ona je stigla sa sat vremena zakašnjenja. Nekima nije rekla ni da treba da se čekiraju, pa su odmah morali da plate 100 evra, kako ne bi izgubili let.
Kada su stigli u Nju Delhi, već je nešto bilo čudno i nije mirisalo na dobro, priča nam sagovornica.
- Ona ide od taksija do taksija i cenka se. Trpamo se mi u dva automobila, kaže ona da ćemo se smestiti u tibetanskoj koloniji, jer smo tamo navodno bezbedni - prepričava.
Kada su stigli u hotel, imali su šta i da vide.
- Sobe katastrofa, prljava posteljina, prljavi peškiri, nema tuša. Ja pitam na šta ovo liči, kaže ona nama da je svuda u Indiji tako i da nismo u Tadž Mahalu. Ja sam toliko bila zgrožena da sam preko pokrivača stavila svoju spavaćicu i jaknu preko sebe, jer je sve bilo prljavo - objašnjava horor koji ih je zatekao.
Po dogovoru cela grupa ustala je ujutru i čekala je u 10 časova organizatorku, kako bi otišli na izlet, ali se ona nije pojavila do pola 12.
Nebulozni obilaci
- Ona je još uvek ljubazna, ali već se nervozi, jer joj već nje prijatno, jer se mi bunimo već. I dalje nam je pričala o bezbednosti, a onda nas vodila na najnebezbednije mesto Paharganj. To je vrlo nebezbedna erija u Nju Delhiju. Tamo nas je odvela kako bi nas upoznala sa jednim jugoslovenskim hipikom koji 30 godina živi u Indiji bez papira i jako loše živi - priča sagovornica, a onda se priseća još većeg šoka koji je doživela:
- Posle toga smo bili na ručku u restoranu, ona nas je tu ostavila i otišla da završi neki svoj posao. Onda se pojavila i rekla "sad ću da vas vodim Rada Kund, ali samo pozvani tamo idu, ne stiže tamo svvako. Može da se desi da krenete, a da ne stignete tamo". Razmišljala je da li uopšte da nas vodi tamo... I ne želim tamo skandale, jer ja tamo živim" - pripretila im je organizatorka, na šta su oni odgovorili da samo očekuju normalne hotelske sobe.
Sobe u Delhiju su koštale 1.000 rupija, kako ističe i dodaje da su, u odnosu na prethono prenoćište, sobe u Rada Kundu bile malo čistije, ali je krevet bio od betona i na njemu jedna strunjača, gde su imali 4 noćenja i hranu, jer je postojala žena koja je kuvala.
Sutradan je dogovor bio da idu na Parikramu, ali organizatorka je spavala do 15h popodne i oni su opet uveliko kasnili na izlet.
Foto: Privatna arhiva
- Nismo imali gde da idemo. To je selo, ne postoji ništa, izuzetno je prljavo, krave koje šetaju, majmuni... ali to je Indija, za to smo spremni, ali nismo spremni da organizatorku čekamo do 15h da se probudi. Onda se pojavila i kreće da nas vodi na Radakundsko jezero. Mi smo krenuli u 6 uveče... videli smo tamo njihove molitve koje izvode na jezeru, interesantno za videti, ali ništa specijalno - poručuje naša sagovornica.
Foto: Privatna arhiva
Trećeg dana otišli su u Vrindavan, gde je celu grupu organizatorka upozoravala da se čuvaju majmuna da ih ne napadnu ili eventualno pokradu, ali se desila jedna sasvim neočekivana situacija.
- Svi smo vodili računa, ali ona nije. Njoj su majmuni ukrali torbicu. U Vrindavanu je bila priča od hrama do hrama... lepo je videti par hramova, ali nikako svaki u tom mestu - objašnjava sagovornica i kaže da je sutradana bila ista priča - sedeli su u Ašramu i ništa nisu radili, a onda se pojavila ona i rekla da plate hranu koju su pojeli, iako su već sve bili platili njoj, ali nisu pravili problem i jer nisu hteli da izazivaju skandal.
Ono što je bilo interesantno, kako nam objašnjava nasamarena žena, jeste da je devojka, koja im je bila organizator putovanja, svoju knjigu "Indijom do sebe" dala nekoj ženi iz grupe, a onda su u njoj pronašli dosta zanimljivih stvari.
- Ja počnem da je čitam, a ono kao da nisu iste osobe koja je pisala i koja je sa nama. Ali sve što smo očekivali da se desi je pisalo u knjizi, i sve što se kasnije desilo... Pročitala sam da je platila 800 evra vožnju i da je vozač nju vozio 15 dana po Indiji - kaže žena i prepičava šta se dalje dešavalo:
- Nas troje se odvojimo iz te grupe već za sledeći grad. Mi sami rezervišemo hotel i budemo u rizortu gde je bila smešna cena, 30 evra po osobi. Jedno prelepo noćenje sa doručkom. Mi smo bili sve vreme sami, ona nas je ignorisala - priseća se žena.
Sledeći haos i problem nastao je kada je trebalo da krenu u Nju Delhi, a odatle za Nepal.
- Dva dana kasnije ja pitam kakav je dogovor, kada krećemo za Nepal, a ona kaže "ja sam mislila da ćete vi ići sami, zato što ste se odvojili". Ona i dalje nije razumela da nam ne pada na pamet da noćimo na smetlištu i da se lončiramo u 21. veku. Ali dogovorimo se da krećemo ka autobusu i gradu Adžmeru u 9 sati. Karta autobuska košta 5 evra i autobus vozi 8 sati do Delhija. Ona stiže u 25 do 10 sa dva tuk tuka, što nije moguće da nas preveze, njima krećemo do Adžmera. Jedan je imao svetla, ovaj drugi nije imao. U jednom momentu se uključujemo na auto-put u kontrasmeru i vozimo se nekoliko kilometara. Autobusi, kamioni prolaze pored nas i molimo se da nas neko ne pokupi, samo da stignemo do autobusa. Stigli smo nekako i do autobusa i do Delhija, ali nas autobus ostavlja na auto-putu na ulazu u Delhiju i pola sata mi stojimo s koferima da ona dozove neko vozilo i najzad neki kombi stane i poveze nas do aerdoroma - opisuje vidno potresena žena muke koje je preživela.
Kako nam objašnjava, u Katmandu u Nepalu je bilo bolje jer je vrlo bezbedan grad i bilo su slobodni da šetaju i bili su smešteni u centru grada. Organizator grupe kome je plaćeno ne pita gde su i šta su. Njen prijatelj Tibetanac poslednjih dana ih je vodio u obilazak i kao njen prijatelj je bio vrlo razočaran njenim ponašanjem...
Ona je uzela novac i to je to.
Prevarena žena je tražila od organizatorke da joj vrati novac koji je potrošila mimo onoga što je platila, jer to nije bilo predviđeno, a troškovi su bili zbog nezainteresovanosti organizatora.
- 140 evra, to je minimum minumuma, tražila sam da mi vrati, a ona je rekla da nema para... nju to nije intersovalao. Posle sedam dana mi je uplatila 50 evra i rekla "za te pare ne možeš da odeš ni u Vrnjačku Banju, a ne u Indiju".
Foto: Privatna arhiva
- Putovanje je bilo skandalozno. Ja sam razumela želju za zaradom, ali je ona sve vreme pričala i o duhovnosti i traženju sebe. Ja sam sebe odavno našla i želim da vidim to što imam da vidim. Ona je bila zaista nezaintersovana za ljude koje je povela, pritom nas je stalno plašila. Iz Srbije je krenula sa štapom, kada smo je pitali šta će joj, rekla je "to je za Indiju, za samoodbranu", potpuna nebuloza... taj štap joj treba za te parikrame i šetnje... devojka ima 25 godina. Zove se Elena Plejades, ali je to ime promenila. Imala je ranije prezime na -ski, a na instagramu je upisana Eka Prema Shakti - priča žena i dodaje:
- Život je potrošila od 18. do 22. godine i kaže da je u Indiju otišla da skine lošu karmu devet generacija svoje porodice, jer je ona to pokupila, kako kaže. Osećamo se prevarenim i izigranim. Bukvalno je sve laž - priča nam ona i dodaje:
- 15 dana pakla. Proputovala sam ne znam ni sama koliko zemalja. Indija ima istoriju, ima šta da se vidi. I onda kada sam otišla tamo, svaki dan mi je bio pakao. Počev od toga da nemam gde da legnem normalno. sve dok nismo uzeli stvari u svoje ruke - zaključila je i poručila svim čitaocima da ne nasednu na slične prevare.
128. 08. 2026. u 06:10 >> 07:05
228. 08. 2026. u 06:10 >> 07:05
128. 08. 2026. u 07:04
228. 08. 2026. u 07:04
Hrvatska je objavila zvanično saopštenje povodom smrti generala Ratka Mladića. Ono što je indikativno je da je zvaničan stav Zagreba identičan reakciji svakog blokadera u Srbiji.
28.08.2026
08:13
General Ratko Mladić preminuo je 27. avgusta 2026. godine u Hagu gde je služio kaznu doživotnog zatvora.
28.08.2026
07:40
Miloš Jovanović, lider DSS-a, presekao je sve spekulacije i otvoreno poručio da ga blokade, bojkoti i prohtevi uličara uopšte ne zanimaju - njegova opcija sigurno izlazi na predstojeće izbore.
28.08.2026
07:25
Nakon tragične vesti o smrti generala Ratka Mladića u Ševeningenu, u javnost je ponovo dospela neverovatna i potresna priča iz ratnih godina u Bosni i Hercegovini koju je svojevremeno otkrio njegov sin Darko Mladić, a koja svedoči o ljudskosti i nepokolebljivoj želji da se spasu nevini životi.
28.08.2026
07:00
Nakon vesti o smrti generala Ratka Mladića u Haškom tribunalu, glavni mrzitelji svega srpskog su se aktivirali. Poslednja u nizu gnusnih objava pripada blokaderki Antoneli Rihi, koja je napala navijače Crvene zvezde zbog toga što su odali počast generalu Ratku Mladiću.
27.08.2026
23:44
Mišićavi sportista i profesor fizičkog vaspitanja Mensur Ajdarpašić otkrio je šta publika može da očekuje od njega pred start druge sezone najvećeg sportskog rijalitija Exatlona Srbija.
27.08.2026
21:50
Voditeljka Tijana Jović pokazala je zanosnu liniju i otkrila koje vežbe radi kako bi održala formu pred početak druge sezone "Exatlona", u kojoj će se pojaviti u ulozi voditeljke sportskog rijalitija.
27.08.2026
17:30
Nakon što smo objavili vest da Mensur Ajdarpašić ulazi u "Exatlon", komentari ispod Informerove objave na Instagramu samo pršte, a oglasio se i Dejan Dragojević koji je pozdravio potez kolege iz drugog rijalitija!
27.08.2026
15:48
Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, od septembra ulazi u "Exatlon Srbija", gde će morati da pokaže koliko su mu fizička spremnost, disciplina i izdržljivost na zavidnom nivou., a ovo je njegov profil
27.08.2026
15:00
Nemanja Radovanović, nekadašnji takmičar "Exatlona", otvoreno je govorio o iskustvu u sportskom rijalitiju, teškim poligonima, povredama, ali i odnosu sa Sanjom, za koju kaže da je postala njegov veliki prijatelj.
27.08.2026
12:55
Ratko Mladić, koji je danas preminuo u Hagu, bivši je general i komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske tokom rata u Bosni i Hercegovini, kojeg je Haški tribunal osudio na doživotnu kaznu zatvora.
27.08.2026
15:48
Novinarka Olivera Miletović gostovala je u Info jutru i tom prilikom govorila o napadima na predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ali i otkrila detalj iz prošlosti dok su se ona i lider države privatno družili.
26.08.2026
11:46
Ne propustite!
22.08.2026
11:13
Televizijska produkcija dobija novu adresu za velike priče, aktuelne teme i atraktivan program od 1. septembra. U Novom Sadu je otvoren novi studio za emisije, osmišljen tako da spoji savremeni dizajn, najnoviju tehnologiju i uslove koji odgovaraju najvišim produkcijskim standardima.
21.08.2026
10:13
Nikšićka policija je u četvrtak uveče sprečila dogovorenu tuču oko 20 maloletnika sa područja naselja Oštrovac i Dragova Luka u Nikšiću, saopšteno je iz Uprave policije Crne Gore.
28.08.2026
08:03
Dve osobe zadobile su lakše povrede u dve saobraćajne nesreće koje su se dogodile tokom noći u Beogradu, rečeno je u Hitnoj pomoći.
28.08.2026
07:12
U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče oko 14.50 časova u Ulici Frenklina Ruzvelta u Skoplju, teže je povređen biciklista (71) nakon žestokog sudara sa motociklom.
28.08.2026
04:00
Nikšićka policija uhapsila je P.N. (19), dok je protiv još četiri osobe podnela krivične prijave zbog sumnje da su počinile krivično delo nasilničko ponašanje na štetu sugrađanina, kojeg su, prema prijavi, najpre udarili vozilom, a potom metalnim šipkama udarali po njegovom automobilu.
28.08.2026
06:00
Banjalučanin M. I. uhapšen je zbog sumnje da je telefonom zapretio da će baciti eksplozivnu napravu na sportsku kladionicu u Banjaluci.
28.08.2026
03:00
Komandant grupe specijalne namene ukrajinske Nacionalne garde uhapšen je u Odesi pod optužbom da je radio za rusku vojnu obaveštajnu službu GRU i Moskvi omogućavao pristup tajnim podacima o planiranju i izvođenju borbenih operacija, saopštila je Služba bezbednosti Ukrajine (SBU).
28.08.2026
06:28
Rusija mora najkasnije do 2030. godine da pobedom završi specijalnu vojnu operaciju u Ukrajini, a zatim reorganizuje oružane snage i pripremi ih za mogući rat sa NATO, izjavio je general-potpukovnik Viktor Soboljev, član Odbora Državne dume za odbranu i bivši komandant 58. armije.
28.08.2026
05:07
Ruske snage približile su se na oko pet kilometara od južne periferije Dobropolja nakon preuzimanja Matjaševa, Vodjanskog i Krasnopodolja, izjavio je lider Donjecke Narodne Republike Denis Pušilin.
28.08.2026
00:31
Ruske oružane snage izvele su udare na objekte u luci Odesa koje koristi ukrajinska vojska, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.
27.08.2026
23:59
Kantri ikona Doli Parton preminula je 25. avgusta u 80. godini, a iza sebe je ostavila bogatstvo vredno 450 miliona dolara.
27.08.2026
13:52
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam, gost Međunarodnog filmskog festivala u Nišu, sastao se juče sa gradonačelnikom Niša Dragoslavom Pavlovićem, a u Gradskoj kući susreo se i sa mladim karatistima Karate kluba "Niš".
27.08.2026
12:56
Glumac Slaviša Čurović žestoko je isprozivao organizaciju i vođstvo Filmskog festivala u Herceg Novom ali i kolegu Dragana Mićanovića.
27.08.2026
12:17
Nacionalni festival filma i televizije - NAFFIT 2026 biće održan od 3. do 6. septembra na Zlatiboru, uz četiri dana projekcija, razgovora, susreta i festivalskih programa posvećenih domaćoj kinematografiji, televiziji i stvaraocima koji su obeležili srpsku audiovizuelnu scenu.
27.08.2026
11:51
Srpska književnost ima dugu tradiciju humora, satire i komedije, a pojedina dela uspela su da nadžive vreme i ostanu jednako zanimljiva i današnjim čitaocima.
27.08.2026
11:21
Još jedan uzbudljiv astrološki dan je pred nama, a evo šta očekuje svaki horoskopski znak.
28.08.2026
07:00
Mnogi muškarci veruju da je veličina presudna za zadovoljstvo žene, ali istraživanja pokazuju da stvarnost nije baš takva. Evo šta žene zaista smatraju privlačnim i koliko centimetri zapravo igraju ulogu.
27.08.2026
23:20
USB-C kablovi mogu izgledati isto, ali pogrešan izbor može usporiti punjenje, prenos podataka i povezivanje sa monitorom.
27.08.2026
22:15
Ako želite da napravite punjene paprike koje podsećaju na one iz dobre domaće kafane, najvažnije je da nadev bude dobro začinjen, a paprike se kuvaju polako u bogatom paradajz sosu.
27.08.2026
21:37
Nekoliko napitaka, poput čaja od matičnjaka, kamilice i soka od višnje, može doprineti mirnijem i kvalitetnijem snu.
27.08.2026
21:05
Marija Milošević, ćerka tadašnjeg predsednika države Slobodana Miloševića, intrigirala je javnost, a u životu pevača Dr Igija se zadržala kratko, a on je čak i posetio vilu u Tolstojevoj 33.
27.08.2026
21:34
Pošto nije imao potrebnu sumu za izdavanje albuma, morao je da razmišlja o sponzorima i pozajmicama, ali mu je otac tada dao savet koji je Dr Iggy zapamtio za ceo život.
27.08.2026
20:20
Pevač Dr Iggy nekada je važio za velikog zavodnika, a za emisiju "Demanti" govorio je o svojoj prvoj velikoj ljubavi kao i o "menjanju devojaka po smeni".
27.08.2026
20:50
Bio je jedan od najpopularnijih pevača 90-tih a za emisiju "Demanti" Dr Iggy je objasnio kako je ogroman novac uticao na njega i kako je njegov život izgledao.
28.08.2026
07:12
Voditeljka Jovana Jeremić još jednom je uspela da privuče ogromnu pažnju javnosti, a putem Instagrama podelila je fotografiju na kojoj se strastveno ljubi sa partnerom Milošem Stojanovićem Tigrom.
27.08.2026
23:53
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.