Preko 100.000 studenata se prijavilo za studentsku karticu koja je od juče, 1. decembra postala aktivna i platna.
Ministar finansija Siniša Mali izjavio je da su studentske kartice bile zahtev udruženja studenata koji su želeli da imaju posebnu karticu, da imaju čitav niz pogodnosti, kao što imaju naši najstariji sugrađani kroz penzionersku karticu.
- Preko 100.000 studenata se prijavilo za studentsku karticu koja je aktivna od juče. Kartice koje se dobijaju od Poštanske štedionice, ne samo da su platne, ne samo da nema troškova otvaranja i održavanja računa, nego svaki student dobije na poklon i 1000 dinara od Poštanske štedionice odmah na dan otvaranja računa - rekao je ministar.
Kako kaže, pred studentima su brojni popusti:
- Jedna Er Srbija nudi 10 posto popusta, Srbijavoz daje 20 posto popusta za studente za vozne karte, Putevi Srbije 2% popusta na putanjine, Sinepleks, tražili su studenti i bioskope da imaju popust - 15% popusta, super i hiper marketi, mislim da je tu Merkator i drugi, osiguravajuća društva - kaže Mali.
Foto: Tanjug
Prema njegovim rečima, studenti si tražili i da Skijališta Srbije daju popuste na ski pasove i dobili su 15% popusta ukoliko pokažu svoju studentsku karticu.
- Svi smo nekad bili studenti, znamo koliko je svaki dinar važan. Na ovaj način mladima koji su budućnost Srbije pokazujete da ste tu i da brinete - navodi ministar i dodaje da država ulaže u obrazovanje, o čemu, između ostalog novo povećanje plata prosvetnim radnicima.
Ovo je samo jedan od načina na koji država pokazuje brigu prema mladima.
- Mislim da na pravi način našim mladima koji su budućnost naše zemlje pokazujemo da je država tu, da smo jaki i stabilni, ali i da brinemo o njima - ističe ministar.
U Ministarstvu finansija danas su potpisani ugovori sa kompanijama koje su se uključile u projekat "studentska kartica", koji studentima državnih i privatnih univerziteta, akademija i visokih škola u Srbiji od 1. decembra nudi brojne popuste i pogodnosti prilikom plaćanja.
Prijavljivanje za studentske kartice počelo je danas u podne, izjavio je ministar finansija Siniša Mali, posle sastanka sa ministarkom prosvete Slavicom Đukić Dejanović i predstavnicima Banke Poštanska štedionica, Zavoda za izradu novčanica i studentske organizacije SKONUS.
U ponedeljak, 13. novembra, u podne, na portalu Uprave za trezor, na adresi zsk.trezor.gov.rs, počinje prijava studenata za nove studentske kartice, najavio je na svom Instagram profilu ministar finansija Siniša Mali.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Ministarstvu finansija danas su potpisani ugovori sa kompanijama koje su se uključile u projekat "studentska kartica", koji studentima državnih i privatnih univerziteta, akademija i visokih škola u Srbiji od 1. decembra nudi brojne popuste i pogodnosti prilikom plaćanja.
Rusija je privremeno obustavila prelazak ljudi, vozila, robe i tereta preko sedam železničkih graničnih prelaza prema Finskoj, Estoniji i Letoniji, od kojih se pet nalazi na finskom pravcu.
Dok predsednik Aleksandar Vučić u prvom redu na vojnoj paradi, bivša premijerka Jadranka Kosor odmah je potrčala da udari na Srbiju, a tajkunski Danas se ujedinio sa njom u pljuvanju sopstvenog predsednika!
Vrhovna javna tužiteljka Zogorka Dolovac i njeni poslušnici u odmetnutom pravosuđu stoje iza hajke i progona tužiteljke Snežane Stanojković, otkriva Informer.
Vladan Đokić, politikant koji je uzurpirao funkciju rektora Univerziteta u Beogradu i zloupotrebljava je zarad svojih političkih ambicija, potvrdio je da je prihvatio da bude vođa blokadera!
Dok predsednik Aleksandar Vučić u prvom redu na vojnoj paradi, bivša premijerka Jadranka Kosor odmah je potrčala da udari na Srbiju, a tajkunski Danas se ujedinio sa njom u pljuvanju sopstvenog predsednika!
Blokader Dragan Popović javno je priznao kako su se sudije birale po opštinskim odborima Demokratske stranke, a politički analitičar Uroš Piper je brutalnim odgovorom odmah poklopio opoziciju,
Apelacioni sud u Skoplju doneo je odluku koja menja sve u slučaju svirepog ubistva male Vanje Gorčevske, zločina koji je u 2023.godine podigao ceo region na noge i ostavio javnost u nemom šoku. Sud je ukinuo oslobađajuću presudu Aleksandru Gorčevskom, ocu zverski ubijene devojčice, i ceo predmet vratio na ponovno suđenje.
U Višem sudu u Nišu danas se nastavlja suđenje roditeljima dečaka ubice iz Niške Banje, a nakon prethodnog ročišta, ova pravosudna institucija donela je odluku da im ukine meru zabrane prilaska, sastajanja i komunikacije sa njihovim sinom, koji se nalazi u psihijatrijskoj ustanovi.
Podgorička policija uhapsila je E. Z. (41) zbog sumnje da je pokušao da opljačka kiosk u naselju Stari Aerodrom, a žrtva je bila niko drugi do njegova rođena supruga koja je u tom trenutku radila u objektu.
Iran je gađao američku vojnu infrastrukturu u Kuvajtu, Bahreinu i Kataru tokom noći i jutra kao odgovor na novi talas američkih napada na Islamsku Republiku.
Ruski stručnjaci analizirali su američki udarni dron „Hornet“, koji je, prema ruskim izvorima, presretnut sredstvima za elektronsko ratovanje i prizemljen gotovo neoštećen.
Francuska je početkom jula iz podzemnih skladišta povukla više od 200 miliona kubnih metara gasa, iako bi u ovom delu godine zalihe trebalo da se pune za zimsku grejnu sezonu.
Kris Džener, majka starlete Kim Kardašijan, tužnom objavom na društvenoj mreži Instagram saopštila je javnosti da je ostala bez majke Meri Džo Šenon, koju su svi u porodici oslovljavali nadimkom Em Džej.
Epl je godinama imao drugačiji pristup od Android proizvođača i nije se upuštao u trku za što većim kapacitetom baterije. Međutim, dolazak Ajfona 18 serije mogao bi da označi veliki preokret, jer se očekuje da će AEpl napraviti značajne promene i ozbiljnije odgovoriti na konkurenciju kada je u pitanju trajanje baterije.
Iako su savremene drogerije prepune različitih preparata koji obećavaju jaču, gušću i zdraviju kosu, mnogi ljudi i dalje veruju tradicionalnim kućnim receptima. Među najpoznatijim takvim metodama nalazi se utrljavanje male količine domaće rakije u vlasište,
Iako važe za jedno od najlakših povrća za uzgoj, tikvicama je nekada potreban mali podsticaj kako bi davale plodove sve do jeseni. Tajna iskusnih baštovana krije se u jednom jednostavnom koraku pre same sadnje malčiranju zemljišta.
Voditelj Milan Milošević gostovao je u emisiji "Demanti", gde je otkrio da mu je nuđeno vrtoglavih 10.000 evra kako ne bi objavio jednu vest, što je on odbio.
Pevačica Kaja Ostojić osvrnula se na performans poznatog repera Dragomira Despića Desingerice, koji je nedavno u Budvi šokirao javnost - ošišavši pola kluba.
Pevačica Dara Bubamara trenutno boravi na primorju gde uživa sa 20 godina mlađim dečkom, a neretko provode vreme i na luks jahti odakle se sada oglasila.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.