Izgradnja Dunavskog koridora - brze saobraćajnice od auto-puta do Požarevca, Velikog Gradišta i Golupca, jedan je od najuspešnijih infrastrukturnih projekata u Srbiji, a radovi se izvode tako dobro da će biti završen mnogo pre roka.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić objavio je danas na društvenim mrežama snimak radova na novoj traci brze saobraćajnice od auto-puta Beograd - Niš do Požarevca.
- Saobraćaj se prebacuje na novi traku i počinjemo rekonstrukciju postojeće trake. Do kraja ove godine biće završen deo Dunavskog koridora do Požarevca i dodatnih 11 km koje spajaju Golubac i Veliko Gradište. Dunavski koridor, svih 67.49 km, biće završen do kraja septembra sledeće godine. To je godinu i po dana pre roka. Već projektujemo nastavak Golubac - Donji Milanovac - Brza Palanka - Кladovo - Negotin - napisao je Vesić.
Ministar je ranije kazao da će Požarevac jedan od gradova koji će ove godine biti priključen na mrežu auto-puteva i brzih saobraćajnica, što će potpuno promeniti način života ljudi u ovom kraju, privući investicije i obezbediti i bolju vezu sa Kostolcem.
Ministar Vesič oglasio se povodom nove "skaj" prepsiske između pripadnika kavačkog kriminalnog klana u kojima se pominje eliminacija predsednika Aleksandra Vučića po svaku cenu, čak i ako bi to ugrozilo njiegovu bezbednost.
Član Predsedništva SNS, ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić rekao je danas da glas za listu "Aleksandar Vučić - Beograd sutra" znači glas za nastavak razvoja Beograda.
Na današnji dan, pre 83 godine, nacistička nemačka počela je genocid u Kraljevini Jugoslaviji bombardovanjem Beograda, napisao je ministar Goran vesić na svom X profilu.
Kompleks za izložbu EXPO 2027 planiran je kao multifunkcionalni prostor koji pored izložbenog prostora sadrži i prateće komercijalne i smeštajne kapacitete, a svi prateći sadržaji treba da obezbede logističku podršku kako bi čitavo to područje preraslo u značajan ekonomski i turistički centar Beograda i Srbije, izjavio je ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić.
Pojačana građevinska aktivnost, nova radna mesta i nastavak ulaganja uprkos izazovima i ratu na tlu Evrope, pokazuju koliko su važne usvojene izmene i dopune Zakona o planiranju i izgradnji, istakao je ministar građevinarstva Goran Vesić.
Jedna od najvažnijih odredbi izmenjenog zakona odnosi se na mogućnost konverzije zemljišta bez naknade čime je oslobođen potencijal za ulaganje na preko 5.000 lokacija u zemlji.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić izjavio je da će danas biti otvorene ponude koje su stigle za tender za izbor izvođača radova na izgradnji železničke obilaznice oko Niša, dok bi radovi na tom projektu trebalo da počnu u junu.
Opozicija je konačno shvatila da probleme u Srbiji ne mogu da rešavaju stranci i međunarodna zajednica već da se to radi dijalogom u republičkom parlamentu sa onima koji imaju većinu, ali je loše to što i dalje misle da su im neophodni ultimatumi koji su zapravo dokaz njihove nesposobnosti i straha od izbora, izjavio je član Predsedništva SNS Goran Vesić.
Član Predsedništva SNS Goran Vesić izjavio je da je ponosan na to što je Miloš Vučević kandidat za premijera jer je reč o obrazovanom čoveku koji je to svojim radom zaslužio, a kritike opozicije povodom te odluke ocenio je kao nastavak “bolesne” politike u kojoj za sve što se dešava u našoj zemlji optužuju politiku predsednika Aleksandra Vučića i njegovu porodicu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar Vesič oglasio se povodom nove "skaj" prepsiske između pripadnika kavačkog kriminalnog klana u kojima se pominje eliminacija predsednika Aleksandra Vučića po svaku cenu, čak i ako bi to ugrozilo njiegovu bezbednost.
Evropski lideri sve otvorenije govore o mogućem sukobu sa Rusijom, povećavaju vojne budžete i pripremaju stanovništvo za godine nestabilnosti, ali veliki deo građana nije spreman da zbog takve politike uzme oružje i ode u rat.
Dok porodica, prijatelji i pošteni građani Srbije tuguju za tragično nastradalim policajcem Vasilijem Lalovićem (33) – nevinim čovekom i ocem troje male dece – na društvenim mrežama odvija se monstruozno lešinarenje.
Nastavlja se blokaderski rat do istrebljenja, a sada su zgubidani ponovo napali članove Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) u koje su se do juče kleli.
Direktor UKC Niš, doc. dr Milan Lazarević, uputio je snažan i nedvosmislen poziv mladim lekarima u Nišu da se uključe u akcije preventivnih pregleda, koje je inicirao predsednik Vučić, i izađu na teren zajedno sa kolegama iz kliničkog centra i Instituta Niška Banja, tamo gde se najdirektnije spasavaju životi.
Najnoviji podaci o profilima lica koja se nalaze na ekstremističkoj blokaderskoj "listi" potpuno su ogolili svu sramotu i subverzivni karakter ove štetočinske grupacije.
Umesto da preuzmu odgovornost za posledice svog brutalnog maltretiranja, ideolog blokadera Naim Leo Beširi nastavlja da sramno širi laži i na društvenoj mreži Iks gde sramno potvrđuje neistine.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Policija u Skoplju podnela je krivične prijave protiv dvojice muškaraca iz tog makedonskog grada koji se sumnjiče da su silovali ženu iz Srbije (32) koja živi u Skoplju, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije.
Bivši premijer Crne Gore Dritan Abazović i nekadašnji ministar unutrašnjih poslova Crne Gore Filip Adžić dali su izjavu u Specijalnom policijskom odeljenju (SPO), a u okviru izviđaja oko počasnog državljanstva biznismenu s Kosova Naseru Ramaju, koje mu je dato pred sam kraj mandata manjinske 43. Vlade.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Netfliks je objavio najnoviji izveštaj koji detaljno otkriva koje su to naslove pretplatnici širom sveta masovno gledali tokom prvih šest meseci 2026. godine.
Bila je kraljica pozorišta, ali i žrtva brutalne sudbine. Život Žanke Stokić obeležile su batine, siromaštvo i smrt u samoći, dok joj je spomenik podigla služavka, jer niko drugi nije želeo.
Nije vam potreban skup organizer da biste zaštitili nakit tokom putovanja. Nekoliko jednostavnih trikova pomoći će vam da stigne na odredište bez oštećenja i petljanja.
Bikini ove godine obeležava 80 godina otkako je prvi put predstavljen javnosti, a kupaći kostim koji je 1946. izazvao skandal danas je jedan od najprepoznatljivijih simbola letnje mode, dok se granice njegovog izgleda i dalje pomeraju.
Starleta Stanija Dobrojević odnela je pobedu u rijalitiju Elita 9 i osvojila glavnu nagradu od 100.000 evra, a njen rijaliti put traje više od 15 godina.
Učesnica rijalitija Elita 9 Aneli Ahmić osvojila je 2. mesto u superfinalu "Elite 9", međutim ona je zaplakala kada je videla da je nije sačekao niko od njenih bliskih ljudi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.