Železnički saobraćaj na delu pruge kod Pančevačkog mosta ponovo je normalizovan danas, u ponedeljak, 20. maja 2024. godine, u 14.10 minuta.
Saopštenje Infrastrukture železnice Srbije prenosimo u celosti:
- Stručne službe Infrastrukture železnice Srbije sa desnog koloseka pruge kod Pančevačkog mosta uklonile su tokom vikenda oštećen putnički voz i raščistile mesto udesa, koji se dogodio u petak uveče.
- Železnički saobraćaj od trenutka nesreće do danas na pruzi Beograd Centar – Pančevački most odvijao se samo po jednom, levom koloseku, koji je bio otvoren za saobraćaj, što je prouzrokovalo kašnjenja i otkazivanja putničkih vozova u prethodna dva dana - navodi se u saopštenju.
Preseljenje u neku drugu državu ne znači definitivno da će vam sva vrata biti otvorena, kao ni da ćete živeti u blagostanju i sreći. To zna i Katarina iz Novog Sada, koja se pre godinu ipo dana preselila u Njujork gde živi i radi sa svojim dečkom, koji je takođe iz Srbije.
Institut za transfuziju krvi Srbije i Pozorište Atelje 212, u utorak 21. maja, od 10 do 15 časova organizuju akciju dobrovoljnog davanja krvi u foajeu pozorišta na prvom spratu.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ) izdao je najnovije upozorenje na pljuskove sa grmljavinom, dok se u pojedinim delovima zemlje očekuje i olujni vetar.
Izvoz borovnica i brusnica iz Srbije porastao je 32 puta od 2015. do 2022. godine i sa vrednošću izvoza od 27 miliona evra Srbija se nalazi na 16. mestu u svetu po izvozu ovog bobičastog voća.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Preseljenje u neku drugu državu ne znači definitivno da će vam sva vrata biti otvorena, kao ni da ćete živeti u blagostanju i sreći. To zna i Katarina iz Novog Sada, koja se pre godinu ipo dana preselila u Njujork gde živi i radi sa svojim dečkom, koji je takođe iz Srbije.
Petar Petković, direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju (KiM), oglasio se na društvenoj mreži Iks osudivši represivne mere "Kurtijeve policije" tokom obeležavanja Slave manastira Svetih Argangela u Prizrenu, istakavši kako nisu bile pošteđene ni srpske majke s bebama.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na skupu građana u Banovom Polju da treba da se reši pitanje izvorišta vode u Crnoj Bari za pet sela u okolini Bogatića, kao i da se urade putevi.
Ministar finansija Siniša Mali posetio je danas Mladenovac u sklopu kampanje "Ujedinjena Srbija", gde je u srdačnoj i izuzetno pozitivnoj atmosferi razgovarao sa brojnim okupljenim građanima, privrednicima i komšijama koji daju punu podršku daljem razvoju naše zemlje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je danas opoziciju da ako izgube na predstojećim izborima odmah te večeri pruže ruku i čestitaju pobedniku, kao što će i on to uraditi.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević posetio je danas Šajkaš u okviru velike i pobedničke kampanje "Ujedinjena Srbija", gde ga je dočekala reka nasmejanih građana, domaćina i mladih ljudi koji čvrsto veruju u politiku stabilnosti, razvoja i nacionalnog ponosa.
Prošlo je šest godina od kada je vođa "kavačkog klana" Radoje Zvicer preživeo kišu metaka u elitnom delu Kijeva, a novi detalji iz dešifrovane Skaj aplikacije i dalje šokiraju javnost.
Na današnji dan navršava se tačno godinu dana od stravične saobraćajne nesreće u kojoj su život izgubile nerazdvojne prijateljice Bojana Ć. (22) i Jelena R. (22) iz Lazarevca. Teška tragedija dogodila se u mestu Čepelica na putu Bileća–Trebinje, kada je automobil u kom su se nalazile devojke sleteo s puta i direktno se zakucao u kamion iz suprotnog smera.
Muškarac (67) uhapšen je u Šavniku zbog sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljene polne radnje na štetu devojke (17), saopšteno je iz Uprave policije.
Francuski predsednik Emanuel Makron sutra će predsedavati međuresornim kriznim sastankom Ministarstva unutrašnjih poslova o požarima koji trenutno besne u Francuskoj
Predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski sastaće se sa predsednikom Sjedinjenih Američkih Država Donaldom Trampom u Beloj kući u utorak, 28. jula, prenosi "ABC Njuz", pozivajući se na portparola Bele kuće.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Ako želite da svoju baštu održavate prirodnim putem, ljuske od crnog luka mogu vam biti veoma korisne i predstavljati odličnog pomagača u nezi biljaka.
Od Gugla se traži da izmeni način poslovanja i pravila koja primenjuje na svoje dve velike platforme - Search i Play Store. Cilj tih promena je da se obezbedi pravednije funkcionisanje i veća konkurencija na tržištu.
Tehnika poznata kao "blush tailoring" donosi potpuno drugačiji pristup nanošenju rumenila. Glavna ideja je da ne postoji univerzalno pravilo koje odgovara svakom licu - izbor nijanse, intenzitet boje i mesto nanošenja treba prilagoditi tenu, obliku lica i željenom efektu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.