Prema prognozu Republičkog hidrometeorološkog zavoda sutra će biti promenljivo oblačno i nestabilno vreme, mestimično s kišom i lokalnim pljuskovima s grmljavinom i to s većom verovatnoćom pojave u zapadnoj polovini zemlje.
Poslednjeg radnog dana duvaće slab i umeren vetar, južni i jugozapadni. Jutarnja temperatura biće od 11 do 18 °C, a najviša dnevna od 24 do 28 °C.
U Beogradu će sutra biti promenljivo oblačno i toplo, sredinom dana u pojedinim delovima grada očekuje se kratkotrajna kiša ili pljusak sa grmljavinom, prognozira RHMZ.
Foto: Shutterstock
Duvaće slab i umeren južni vetar. Jutarnja temperatura biće oko 18 °C, a najviša dnevna oko 27 °C.
U subotu će biti pretežno sunčano i toplo. Zatim se očekuje promenljivo i nestabilno vreme sa uslovima za lokalne pljuskove sa grmljavinom u brdsko-planinskim predelima, osim u ponedeljak i utorak kada se padavine očekuju u većem delu zemlje.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije najavio je da je danas posle podne moguća pojava kratkotrajnih pljuskova sa grmljavinom. Kako navode, lokalni razvoj oblačnosti prognoziran je za jugozapad, jug i istok.
U Srbiji će danas, prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u većem delu zemlje biti malo i umereno oblačno i suvo, samo na zapadu i jugozapadu promenljivo, mestimično sa kišom i lokalnim pljuskovima sa grmljavinom.
U Srbiji se danas očekuje umereno i potpuno oblačno, mestimično sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom, koji će u istočnoj polovini zemlje biti izraženiji sa količinom padavina od 20 do 40 mm uz lokalnu pojavu grada.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima na severu i zapadu, a u ostalim krajevima pretežno sunčano, najavio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ).
Vremenska prognoza za ponedeljak, 13. jul donosi promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima, a od srede nas ponovo očekuju pljuskovi i grmljavina.
U Srbiji se očekuje prolazno naoblačenje mestimično sa kišom i lokalnim pljuskovima sa grmljavinom koje će ujutru i pre podne zahvatiti severne i centralne delove zemlje, a od sredine dana proširiće se i na ostale predele Srbije. Temperature od 13 do 32 stepena.
U Srbiji će biti malo do umereno oblačno sa sunčanim intervalima, dok se kratkotrajna kiša ili pljusak sa grmljavinom očekuje u brdsko-planinskim predelima jugozapadne, južne i jugoistočne Srbije. Temperature od 12 do 32 stepena.
U Srbiji se u ponedeljak, 6. jula, očekuje promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima, ali i sa uslovima za kratkotrajnu kišu ili pljuskove praćene grmljavinom, navodi se u prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ).
Republički hidro-meteorološki zavod (RHMZ) izdao je danas upozorenje za područje Srbije na vremenske nepogode, dok je za područje Beograda upozorio na lokalno obilnije pljuskove sa grmljavinom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije najavio je da je danas posle podne moguća pojava kratkotrajnih pljuskova sa grmljavinom. Kako navode, lokalni razvoj oblačnosti prognoziran je za jugozapad, jug i istok.
Američki Stejt department oglasio se povodom najave da od sutra počinje strateški dijalog Srbije i Sjedinjenih Američkih Država, istakavši kako to odražava novu eru odnosa dve zemlje.
Tim od pet američkih tužilaca dolazi u ponedeljak u Derventu da istraži zločine koji su 1992. počinjeni nad Srbima u logoru Rabić, koji je bio pod kontrolom Hrvatskog vijeća odbrane (HVO).
Inspekcija Ministarstva zaštite životne sredine (MZŽS) danas je brzo reagovala po prijavama građana na kršenje propisa i nesavesno ponašanje odgovornih u opštinama Žabalj i Prijepolje koje su dostavljene preko portala "Ko si bre ti?", koji je inicirao predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Poznati pevač narodne muzike Milan Topalović Topalko, koji je u jednom trenutku odlučio da postane blokader, otvoreno se nudi za nosioca takozvane studentske liste.
Blokaderski glumac Nikola Đurićko, koji je pokušao da postane holivudska zvezda, pa prs'o ko lajsna, našao se pozvanim da napada vlast u Srbiji, ali i sve u vezi sa sopstvenom zemljom, pritom iznevši gomilu sramnih izmiljotina i laži.
Najnoviji slučaj iz okoline Pančeva u kojem je prošle nedelje policija tokom pretresa kuće u plišanoj igrački pronašla oko 55 grama praha za koje se sumnja da je kokain, ponovo je skrenuo pažnju javnosti na neobična mesta na kojima krijumčari skrivaju narkotike.
Prijedorčanki M. M. produžen je pritvor za još dva meseca, nakon što je prethodno provela 30 dana iza rešetaka zbog sumnje da je brutalno fizički napala dvojicu muškaraca, pri čemu je jedan od njih zadobio teške telesne povrede, potvrđeno je danas za Srnu iz Okružnog javnog tužilaštva Prijedor
Dve osobe poginule su u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se u sredu oko 19 časova dogodila na raskrsnici državnih puteva DC-547 i DC-54 kod Obrovca, u blizini nekadašnje fabrike glinice.
Stalni predstavnik Rusije pri OEBS Dmitrij Poljanski izneo je niz oštrih optužbi na račun Evropske unije, tvrdeći da evropske države opravdavaju napade na Ruse.
Američka agencija Blumberg objavila je analizu u kojoj navodi da se Rusija istovremeno suočava sa vojnim, ekonomskim, diplomatskim i društvenim izazovima.
Epl je godinama imao drugačiji pristup od Android proizvođača i nije se upuštao u trku za što većim kapacitetom baterije. Međutim, dolazak Ajfona 18 serije mogao bi da označi veliki preokret, jer se očekuje da će AEpl napraviti značajne promene i ozbiljnije odgovoriti na konkurenciju kada je u pitanju trajanje baterije.
Iako su savremene drogerije prepune različitih preparata koji obećavaju jaču, gušću i zdraviju kosu, mnogi ljudi i dalje veruju tradicionalnim kućnim receptima. Među najpoznatijim takvim metodama nalazi se utrljavanje male količine domaće rakije u vlasište,
Iako važe za jedno od najlakših povrća za uzgoj, tikvicama je nekada potreban mali podsticaj kako bi davale plodove sve do jeseni. Tajna iskusnih baštovana krije se u jednom jednostavnom koraku pre same sadnje malčiranju zemljišta.
Voditelj Milan Milošević gostovao je u emisiji "Demanti", gde je otkrio da mu je nuđeno vrtoglavih 10.000 evra kako ne bi objavio jednu vest, što je on odbio.
Pevačica Kaja Ostojić osvrnula se na performans poznatog repera Dragomira Despića Desingerice, koji je nedavno u Budvi šokirao javnost - ošišavši pola kluba.
Pevačica Dara Bubamara trenutno boravi na primorju gde uživa sa 20 godina mlađim dečkom, a neretko provode vreme i na luks jahti odakle se sada oglasila.
Reper Dragomir Despić, poznatiji kao Desingerica, oglasio se nakon što je na jednom profilu na društvenim mrežama pokrenuta peticija da mu se zabrani nastupanje u Crnoj Gori.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.