Zbog ekstremne suše i smanjene izdašnosti na izvoru "Vrelo" u selu Ba, JKP Komunalac Ljig uvodi restrikcije vode.
Usled ekstremne suše i smanjenja izdašnosti na izvoru "Vrelo" u selu Ba, JKP Komunalac Ljig je donelo odluku o uvođenju prvog stepena restrikcija vode. Ove mere će stupiti na snagu u sredu, 26. juna 2024. godine, u periodu od podneva pa sve do 20 sati, saopšteno je iz JKP "Komunalac".
Restrikcije će se odvijati po sledećem rasporedu:
- U sredu, 26. juna voda će biti zatvorena za potrošače sa desne strane reke Ljig, uključujući naselja Kadinu Luku i Gukoš
- U četvrtak 27. juna restrikcije će biti proširene na potrošače sa leve strane reke Ljig, kao i na delove mesnih zajednica Babajić, Cvetanovac i Brančić
JKP Komunalac Ljig apeluje na građane da racionalno troše raspoloživu vodu kako bi se izbeglo produžavanje perioda restrikcija.
- Mole se korisnici da racionalno troše raspoloživu vodu kako ne bi bili prinuđeni da produžimo vreme restrikcija - navodi se u saopštenju JKP "Komunalac" objavljenom na Fejsbuk stranici "Ljig INFO".
Mts je proglašen najboljom mobilnom mrežom na osnovu uporednih merenja specijalizovane nemačke kompanija NET CHECK, čime je još jednom potvrdio da je vodeći mobilni operator u Srbiji. Nakon opsežnih istraživanja i merenja sprovedenih u aprilu i maju ove godine, ova kompanija koja se bavi uporednom analizom mobilnih mreža potvrdila je vrhunski kvalitet mobilnih usluga u mts mreži širom Srbije
Braća blizanci iz Novog Sada, Matej i Danilo od kolekcionara lego figurica, otišli su korak dalje. Kreirali su personalizovane figure, koje su danas deo bogatih kolekcija. Kažu da su, stvarajući nove univerzume u igri, izgradili i svoj novi svet.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mts je proglašen najboljom mobilnom mrežom na osnovu uporednih merenja specijalizovane nemačke kompanija NET CHECK, čime je još jednom potvrdio da je vodeći mobilni operator u Srbiji. Nakon opsežnih istraživanja i merenja sprovedenih u aprilu i maju ove godine, ova kompanija koja se bavi uporednom analizom mobilnih mreža potvrdila je vrhunski kvalitet mobilnih usluga u mts mreži širom Srbije
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavio je tokom današnjeg prvog Kolegijuma naše televizije ekskluzivne informacije kako je Beograd spreman da uvede recipročne mere Crnoj Gori nakon što je on u toj zemlji stavljen na crnu listu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas tokom uživo obraćanja javnosti iz Palate Srbija da građani mogu očekivati parlamentarne izbore u veoma kratkom roku, odnosno u naredna tri do četiri meseca.
Jelena Pavlović, blokaderka sa dna kace, a nekada pristalica politike Aleksandra Vučića, pa potom i poslanica stranke Branimira Nestorovića, izazvala je danas neviđeni haos u blokaderskim redovima, pokrenuvši lavinu njihovih međusobnih sukoba i žestokih okršaja.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić predstaviće večeras javnosti najnoviji, sveobuhvatni paket državnih mera koje su direktno usmerene na podizanje životnog standarda i ekonomsko osnaživanje svih građana naše zemlje.
Tihomir Krstić (45), koji je bio u protvoru zbog sumnje da je 27. decembra, prošle godine na Novom Beogradu napao, izbo nožem I opljačkao S.C., preminuo je u Centralnom zatvoru.
Ormuski moreuz, kroz koji prolazi oko trećina svetskog izvoza nafte, ponovo se našao na ivici ozbiljne krize, a formalni povod je tumačenje člana 5 američko-iranskog memoranduma, ali je suština spora u potpuno različitom razumevanju prava na kontrolu plovidbe.
Portparolka Bele kuće Karolina Levit potvrdila je danas da će se u utorak, 30. juna u Dohi održati sastanak na visokom nivou o Iranu, ali i da će na njemu delegaciju SAD da predvode specijalni izaslanik Stiv Vitkof i Džared Kušner, dok će se paralelno voditi i tehnički razgovori.
Nakon pucnjave u Štadeu u Nemačkoj, u kojoj je ubijeno petoro ljudi, dve osobe su navodno pokušale da pobegnu automobilom, rekao je za nemački portal Focus.de čovek koji živi u blizini mesta pucnjave.
Policija i hitne službe sprovode veliku akciju u Štadeu, dok dva helikoptera nadleću centar grada, a portparol policije potvrdio je da je u napadu život izgubilo pet ljudi.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Plaža Glifoneri, koja se nalazi oko 7 kilometara od Limenasa na ostrvu Tasos, predstavlja odličan izbor za sve koji žele da uživaju u mirnom ambijentu i prirodnoj hladovini.
Kamen u bubregu postaje bolan kada se simptomi pojave. Dr Sarbjit Mohapatra deli znake upozorenja na koje treba obratiti pažnju, kao i preventivne korake koje treba slediti.
Javnost bruji o snimku poljubca pevača Jakova Jozinovića i misteriozne devojke za koju se priča da je Džejla Ramović, a ona je nedavno sama izjavila kako je spremna da se posvađa zbog mladog pevača.
Saša Lazarević Kudra obeležio je obe večeri spektakularnog koncerta Južnog vetra, a njegov nastup sa bezvremenskim hitovima legendarnog Luisa izazvao je snažne emocije i oduševljenje publike.
Mnoge poznate ličnosti svim silama se trude da sakriju svoj privatan život, a jedna od njih je i pevačica Džejla Ramović, koja je u tajnoj vezi s kolegom Jakovom Jozinovićem.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.