Gužve na graničnim prelazima ka Grčkoj i u ovoj sezoni su glavna tema među srpskim turistima, na mrežama se žale da su kolone kilometarske, da se čeka i po pet sati... Ipak, neki su našli alternativu.
Najveće gužve očekivano su na Preševu, na izlazu iz Srbije, ali i na graničnom prelazu Evzoni u smeru ka Severnoj Makedoniji, a mnogi će se složiti da je višesatno čekanje u koloni jedan od najgorih momenata letovanja u Grčkoj. U popularnoj grupi „Grčka info“ jedna žena objavila je savet za sve one koji se vraćaju iz Grčke – da koriste granični prelaz „Medžitlija/Niki“.
„Prošli smo za deset minuta. Ispred nas samo jedan auto. Milina…“, napisala je članica grupe „Grčka info“.
Mnogi su komentarisali da je ovo jedna od najboljih opcija za putnike iz Srbije koji planiraju da letuju u Grčkoj.
„Mi smo ušli za 5 minuta u Grčku, a pre toga na graničnom prelazu „Preševo“ čekali 5 sati“
„Dve godine vam ovo govorim, plus je Ohridblizu“
„Uvek bilo, samo Medžitlija“, neki su od komentara.
Oni koji su putovali ovim putnim pravcem, napominju da je jedna od prednosti ovog graničnog prelaza mogućnost da usput obiđu Ohrid i Bitolj u Severnoj Makedoniji, kao i mesto Edesa u Grčkoj.
Portal Nikana.gr napominje da je mana ovog puta „to što kroz S. Makedoniju, od isključenja sa autoputa pa sve do graničnog prelaza Medžitlija u S. Makedoniji vozite regionalnim putem koji nije toliko loš, ali je dosta sporiji u odnosu na autoput“.
Leto je počelo, a sa njim i sezona objavljivanja cena raznih proizvoda i usluga u poznatim letovalištima. Ovaj put na „tapetu“ su kokice u Nikitiju i to s razlogom.
Žena iz Larise je čudom spasena kada ju je ujela zmija otrovnica. Zmija je ušla u kuću kroz otvorena vrata i sakrila se ispod krevetića njene dvogodišnje unuke. Na sreću, poskok nije ugrizao dete, ali je ujeo baku za prst pošto je ona pokušala da prekrije zmiju džemperom i tako je natera da izađe iz kuće. Zmija je izvukla glavu ispod džempera i ujela ženu koja je sa nesnosnim bolovima i otokom na polovini tela u kritičnom stanju hospitalizovana.
Talasi Egejskog mora nežno zapljuskuju stolove i stolice dva restorana na plaži na grčkom poluostrvu Halkidiki. To je idilična scena, ali potpuno ilegalna.
Sezona je odmora, postavljanja fotografija sa plaža na društvenim mrežama i uživanja u suncu. Međutim, nismo ipak svi ljubitelji "slane vode" što pokazuje i jedna žena koja je šokirala mreže svojim odgvorom.
Srbin koji je pre nekoliko dana kažnjen sa 20.000 evra zbog držanja papagaja na šetalištu, imao je potrebne dozvole za prelazak iz Srbije u Grčku, počevši od izlaska iz Srbije, prolaska kroz Severnu Makedoniju i sam ulazak u zemlju Helena.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Leto je počelo, a sa njim i sezona objavljivanja cena raznih proizvoda i usluga u poznatim letovalištima. Ovaj put na „tapetu“ su kokice u Nikitiju i to s razlogom.
Ruski televizijski propagandista Vladimir Solovjov pozvao je u programu državne televizije da Rusija raketira fabriku u Velikoj Britaniji u kojoj se proizvode krstareće rakete „storm šedou“, nakon izveštaja da su ti projektili korišćeni u ukrajinskim napadima na ciljeve duboko na ruskoj teritoriji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je 28. juna, u nedelju rano ujutru, prisustvovao potpisivanju ugovora o donaciji za završetak radova na Hramu Svetog Save u Beogradu i tom prilikom istakao kako se "na Vidovdan sve vidi" - i upravo je tako i bilo.
Austrijska Slobodarska partija (FPÖ) oštro je osudila brutalno postupanje kosovske policije prema Srbima koji su mirno obeležavali Vidovdan na Gazimestanu, na Kosovu i Metohiji.
Crnogorska policija uhapsila je tri osobe u Bijelom Polju , poreklom iz Rožaja, zbog sumnje u pomaganju prebacivanja ubica Darka Veskovića Prike u Crnu Goru.
Biljana Paunović, majka devojčice ubijene u masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar", Adriane Dukić, gostujući u jednom podkastu napomenula je da je jedino ono za šta ona sada živi momenat kad će se ponovo susresti sa svojom ćerkom.
Američko ratno vazduhoplovstvo prvi put je objavilo da je ispalilo protivbrodsku raketu dugog dometa (LRASM) sa strateškog bombardera B-2 u okviru nedavnih vojnih vežbi.
Nemačka treba da okonča bojkot ruske nafte i gasa jer je jeftina energija iz Rusije bila ključna za snagu nemačke industrije, izjavila je liderka Alternative za Nemačku (AfD) Alis Vajdel.
Ministarstvo odbrane Rumunije saopštilo je danas da je bezbedno detoniralo fragmente drona pronađene u selu Račel na jugoistoku zemlje, u blizini granice sa Ukrajinom.
Ruska protivvazdušna odbrana presrela je i uništila 419 ukrajinskih dronova tokom prethodne noći, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane na društvenim mrežama.
Antenna Entertainment – deo Antenna Group, jedne od vodećih međunarodnih medijskih i entertainment grupacija, otkupila je prava za emitovanje odabranih naslova iz produkcije TS Media, čime se dodatno potvrđuje rastuće interesovanje globalnih emitera za domaći audiovizuelni sadržaj.
Jednostavan jutarnji napitak od limuna i bibera postao je popularan zbog tvrdnji da može da utiče na varenje i osećaj sitosti već nakon nekoliko dana korišćenja.
Pas Cunami, pripadnik spasilačkog tima za potragu i spasavanje u Venecueli, ponovo je privukao pažnju javnosti nakon što su društvenim mrežama počele da kruže fotografije na kojima se vidi kako prima terapiju posle naporne akcije spasavanja.
Crteži na zidovima česta su pojava u domovima sa malom decom, ali pre nego što posegnete za četkom i farbom, isprobajte jednostavan trik sa lakom za kosu koji mnogi roditelji hvale.
Mina Naumović, supruga voditeljka Ognjena Amidžića, objavila je na Instagramu kakve uvrede dobija zbog braka sa njim i da je okrivljuju za razvod njega i manekenke Danijele Dimitrovske.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.