Ljubitelji zimskih sportova s nestrpljenjem iščekuju zvanični početak ski sezone, a iz Javnog preduzeća Stara planina najavljuju da bi na ovoj srpskoj turističkoj lepotici sredinom decembra trebalo da sve straze prorarde u punom kapacitetu.
Već ima više od deset santimetara snega, a niske temperature pogoduju i za pravljenje veštačkog čime se osigurava da skijaši i snouborderi mogu da bez problema uživaju.
A na Staroj planini uživaju i oni koji i nisi skloni smučanju, jer je geslo onih koji upravljaju tim centrom da se tamo "pluća napune kiseonikom, a duša i oči prirodom".
- Ovde na Staroj planini kao i ostalim na planinskim i skijaškim centrima imamo topove i možemo da pravimo sneg, a Skijališta Srbije na taj način pripremaju staze i bazu, što znači da će podloga već sada biti napravljena i očekujemo da sredinom decembra pustimo straze za skijaše. Deca od četiri do 10 godina koja dođu sedam i više noći kod nas imaju besplatan ski-pas, besplatnu školu skijanja i ski opremu. Roditelji faktički uštede 500 evra i više, a pritom ne nose u svojim prevozima opremu i ono što je potrebno za zimske čarolije - istakao je Goran Karadžić, direktor JP Stara planina.
Zimski odmor većina je već isplanirala, sada su najtraženiji destinacije planine, a gotovo da slobodnog mesta nigde nema. Kopaonik i Zlatibor važe za najpopularnije planine, a Stara planina je prema našim istraživanjima najpovoljnija. Prenoćište se kreće od 10 evra.
Srbija je zemlja bogata prirodnim lepotama i planinskim predelima, od kojih su mnogi još uvek relativno nepoznati i netaknuti od strane masovnog turizma. Jedno od takvih mesta, skrivenih dragulja prirode, jeste planina koja nudi mir, tišinu i prelepe pejzaže, daleko od gužve i buke urbanih sredina.
Pirotski vatrogasci lokalizovali su požar koji je sinoć izbio na Staroj planini u ataru sela Dobri Do. Borba sa vatrenom stihijom trajala je cele noći, a izgorelo je oko 100 hektara niskog rastinja i borova.
Danas je u pirotskom selu Krupac, podno Stare planine, počela deveta po redu Jagnjijada, na kojoj se veliki broj takmičara nadmetao u pripremi najukusnije jagnjetine u brojnim "disciplinama", na ražnju, na pari, u vurnji, odnosno furuni...
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zimski odmor većina je već isplanirala, sada su najtraženiji destinacije planine, a gotovo da slobodnog mesta nigde nema. Kopaonik i Zlatibor važe za najpopularnije planine, a Stara planina je prema našim istraživanjima najpovoljnija. Prenoćište se kreće od 10 evra.
Građani Čačka danas su na simboličan način odali priznanje predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću za ključnu ulogu u realizaciji jednog od najvažnijih infrastrukturnih projekata u modernoj istoriji Srbije.
OSU tvrde da su ruske snage, posle intenzivnih ukrajinskih udara, počele povlačenje sa Kinburnske prevlake koja pripada Nikolajevskoj oblasti, jednog od najosetljivijih položaja na severozapadu Crnog mora.
Sudija Ksenija Marić ukinula je danas rešenje o policijskom zdržavanju profesora V. R., koji je uhapšen nakon niza skandaloznih objava u kojima poziva na ubistvo predsednika Aleksandra Vučića i njegove porodice.
Kako nezvanično saznajemo, samozvani analitičar Aleksandar Radić pobegao je iz zemlje, iako je pod istragom zbog sumnje da je jedan od organizatora fabrikovane afere "zvučni top".
Sramne objave i uvrede na račun građana Srbije i simpatizera SNS-a, ne prestaju da se nižu na društvenim mrežama, a blokaderi još jednom su pokazali svoje pravo lice.
Blokaderi su ponovo su šokirali javnost monstruoznim porukama na društvenim mrežama, i to simpatizeri Srpske napredne stranke koji su se uputili iz Novog Sada, Aranđelovca i Sremske Mitrovice ka Beogradu kako bi prisustvovali skupu u subotu 27. juna.
Novi talas hapšenja Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) - po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) lišeno je slobode više osoba u Podgorici, Cetinju i Tivtu.
U Venecueli su u razmaku od manje od minut udarila dva razorna zemljotresa — prvi magnitude 7,2, a zatim još jači od 7,5 stepeni Rihtera. Zgrade su se rušile, ljudi su bežali na ulice, proglašeno je vanredno stanje, a spasioci tragaju za zatrpanima dok se strahuje da bi broj žrtava mogao biti ogroman.
Izraelski ministar odbrane Izrael Kac izjavio je danas da se Izrael protivi povlačenju iz "bezbednosne zone" u Libanu, uprkos pritiscima da to učini i dodao da će izraelska vojska da ostane i u "bezbednosnim zonama" u Siriji i Gazi onoliko dugo koliko bude potrebno i da iz njih neće da se povuče.
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči izjavio je danas da će Iran i Oman održati razgovore "da bi definisali buduće upravljanje i pomorske usluge u Ormuskom moreuzu".
Mnogi poznati srpski glumci tumačili su uloge raznih istorijskih ličnosti: od političara, kraljeva, pa do naučnika i pisaca, a ko je od njih bio najautentičniji, procenite sami.
Glumica Dženifer Grej nedavno je govorila o filmu "Krvava zora" koji je snimala sa kolegom Patrikom Svejzijem gde je posebno opisivala snimanje "vrućih scena".
Slavna pevačica Ariana Grande slučajno je pokazala dojku kroz tanku kariranu haljinu, a sporna fotografija je brzinom svetlosti zapalila društvene mreže.
Nova pravila koja bi u Evropskoj uniji mogla da počnu da važe od 2027. godine mogla bi značajno da promene način na koji putnici planiraju i plaćaju avionska putovanja. Posle dugih pregovora postignut je okvirni dogovor koji se odnosi na ručni prtljag, ali i na veću transparentnost cena avionskih karata.
Meta nastavlja da unapređuje zaštitu maloletnih korisnika na Instagramu uvođenjem novih mera koje imaju za cilj da smanje izloženost tinejdžera potencijalno štetnom sadržaju.
Sitna, tamna i često zanemarena, crna ribizla krije impresivnu količinu vitamina, antioksidanasa i vlakana zbog kojih zaslužuje mesto na svakodnevnom jelovniku.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.