Novi režim saobraćaja se uspostavlja na teritoriji beogradske opštine Stari grad, u ulici Dragoslava Jovanovića, a utorkom, četvrtkom i nedeljom će Cetinjska ulica biti zatvorena.
Iz Sekretarijata za saobraćaj Gradske Uprave Grada Beograda, istakli su na svom sajtu i da su u Vasinoj ulici započeti radovi na izmeni režima saobraćaja, kako bi se omogućilo kretanje u oba smera za putničke automobile.
Saobraćaj se u ulici Dragoslava Jovanovića od 9. decembra odvija u jednom smeru, od Trga Nikole Pašića ka Ulici kralja Milana.
Desna saobraćajna traka je namenjena kretanju vozila ka ulici Kralja Milana, dok vozači levu stranu kolovoza koriste isključivo za pristup garaži "Pionirski park", što je definisano saobraćajnom signalizacijom.
Postoji mogućnost ulaska u garažu iz smera Trga Nikole Pašića, dok je izlazak predviđen ulicom Dragoslava Jovanovića u ulicu Kralja Milana.
Ulica Kralja Milutina se više ne koristi za pristup garaži, to se čini isključivo iz smera Trga Nikole Pašića!
Radovi su u Vasinoj ulici započeti 5. decembra, kako bi se putničkim vozilima omogućilo saobraćanje u oba smera.
- Zahvaljujući novom režimu saobraćaja u Vasinoj ulici korisnicima koji dolaze u centar grada će biti omogućeno direktno povezivanje preko Trga republike sa ulicama Dositejeva, Dobračina, Kneginje Ljubice, Studentski trg, Uzun Mirkova, Kralja Petra i Cara Uroša, kao i brži dolazak u zonu Kalemegdana - objavljeno je na sajtu Sekretarijata za saobraćaj.
Na putevima će biti postavljena saobraćajna signalizacija, u skladu sa dvosmernim režimom kretanja vozila, kao i potrebne građevinske intervencije.
Semafor će biti postavljen na raskrsnici Vase Čarapića i Dobračine, taksi stajalište na Studentskom trgu i niša za parkiranje u Uzun Mirkovoj će biti uređeni.
Na sajtu Sekretarijata za saobraćaj su takođe naglasili da će doći do obustave saobraćaja, zauzeća kolovoza i parking mesta svakog utorka, četvrtka i nedelje u Cetinjskoj ulici u periodu od 03.decembra do 30. marta 2025. godine, zbog radova na rekonstrukciji, adaptaciji i sanaciji dela objekta, stambeno-poslovne zgrade, koje izvodi Grad Beograd i Sekretarijat za investicije.
Beogradska "Kalenić pijaca" svrstana je među najbolje na svetu i to u rangu sa pijacama u Madridu, Parizu, Los Anđelesu, objavio je ugledni britanski časopis Fajnenšel tajms.
Delegacija Međunarodnog sajma iz Soluna posetila je danas Beogradski sajam u cilju jačanja saradnje, s fokusom na razmenu iskustava i uvid u pripreme Srbije za održavanje Specijalizovane izložbe Ekspo 2027. godine.
Na novih pet lokacija u Beogradu postavljene su kamere za automatsko detektovanje prekoračenja brzine, što znači da se ovi uređaji sada nalaze na ukupno devet lokacija u glavnom gradu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Beogradska "Kalenić pijaca" svrstana je među najbolje na svetu i to u rangu sa pijacama u Madridu, Parizu, Los Anđelesu, objavio je ugledni britanski časopis Fajnenšel tajms.
Rusija neće prihvatiti nikakav sporazum o okončanju sukoba u Ukrajini ukoliko on bude postignut na štetu njenih bezbednosnih interesa, poručio je stalni predstavnik Rusije pri UN Vasilij Nebenzja.
U očajničkom pokušaju da opravdaju sramnu činjenicu da su u Skupštini Srbije glasali protiv izdvajanja novca za nabavku opreme našim hrabrim vatrogascima, Đilasov poslanik je izneo opravdanje koje je u isto vreme i tužno i presmešno!
Nova lekcija iz ljudskosti, poštenja i odgovorne politike stigla je na adresu opozicionih lešinara i blokadera koji po ko zna koji put pokušavaju da jeftino poentiraju na narodnoj nesreći i požarima!
Nezapamćeni izliv autošovinizma zavladali su u redovima opozicionih blokadera onog trenutka kada su shvatili da se izbori nezadrživo približavaju, a da oni nemaju ni plan, ni program, niti podršku građana!
Haos i opšti politički zemljotres potresaju Podgoricu nakon što je lider DNP-a Milan Knežević javno razotkrio i obelodanio šokantnu dokumentaciju koja dokazuje da je crnogorski premijer Milojko Spajić samoinicijativno tražio da bude upisan u rezervni sastav Vojske Srbije.
U očajničkom pokušaju da uveri građane u svoje bolesne teorije, Ponoš je izneo sramne optužbe na račun sopstvenog naroda, ali ga je surova statistika u roku od nekoliko sekundi potpuno razotkrila njegove laži!
Bivša takmičarka najgledanijeg sportskog rijalitija "Exatlon" Milica Ohman odgovarala je na brza pitanja i otkrila šta joj je ostalo u najlepšem sećanju iz takmičenja.
Nova sezona Exatlona još nije ni počela, a već se uveliko spekuliše o poznatim imenima koja bi mogla da zamene muzičku scenu najtežim sportskim poligonima.
Šampion Exatlona Marko Nikolić pred kamerama Informera prisetio se avantura iz prve sezone najvećeg sportskog rijalitija i otkrio šta mu je donela pobeda.
Rusija je četvrta najveća ekonomija sveta kada se bruto domaći proizvod meri prema paritetu kupovne moći, a ispred nje se nalaze samo Kina, Sjedinjene Američke Države i Indija, pokazuju podaci Svetske banke i najnovije procene Međunarodnog monetarnog fonda.
Podrška Amerikanaca ratu sa Iranom pala je na svega 31 odsto, najniži nivo od početka sukoba, dok je rejting predsednika SAD Donalda Trampa ostao na rekordno niskih 33 odsto, pokazuje najnovija anketa Rojters/Ipsos.
Predsednik SAD Donald Tramp poručio je kanadskim liderima da se „povinuju“ ili će se suočiti sa posledicama „mnogo gorim“ od sadašnjih carina, dok je premijer Kanade Mark Karni uzvratio optužbom da Vašington pokušava da potčini njegovu zemlju i uništi ključne kanadske industrije.
Dve osobe su poginule, a još dve povređene u velikom napadu ukrajinskih bespilotnih letelica na Krasnodarski kraj, gde su tokom noći odjekivale eksplozije, izbili požari, a vatra je zahvatila i naftnu rafineriju u Afipskom.
Novi film Lordana Zafranovića "Zlatni rez 42: Djeca Kozare" konačno će premijerno biti prikazan 2. oktobra u Beogradu u Sava Centru, a dan kasnije, 3. oktobra u Banja Luci.
Ruski pisci dali su neka od najznačajnijih dela svetske književnosti, a romani Lava Tolstoja, Fjodora Dostojevskog, Mihaila Bulgakova i Ivana Turgenjeva i danas se nalaze na listama obavezne lektire širom sveta.
Govor koji je Čarls Spenser održao 5. septembra 1997. godine u Vestminsterskoj palati duboko je dirnuo javnost. Istovremeno, naveo je mnoge da se zapitaju o životu britanske kraljevske porodice, ali i o načinu na koji je njegova sestra bila izložena javnosti i medijskom pritisku.
Indi Aradinović, sestra pevačice Edite, šokirala je javnost porukom u kojoj je navela da "više nema ni majku ni sestru“, a sada se ponovo oglasila i uputila sestri javni apel.
Brat Nadice Ademov, Bubi Ademov nedavno je pred kamerama otkrio razlog zbog kog nije bio na sestrinom venčanju, ali i otkrio da mu zet pomaže u karijeri.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.