Pravoslavni hrišćani danas obeležavaju Sretenje Gospodnje, a veruje se danas susreću zima i leto. Dani postaju duži a noći kraće i od ovih stvari zavisi kakvo će nam vreme biti narednih nedelja.
U Srbiji se i narednih dana očekuju hladna jutra sa mrazom, dok će od ponedeljka biti još hladnije sa jutarnjim temperaturama u pojedinim krajevima i do -10 stepeni Celzijusovih, otkriva meteorolog!
Hladan arktički vazduh donosi ledeni vrtlog, te se vremenska klackalica u Srbiji nastavlja. Temperature su danas otišle u minus, a od srede nas očekuju i padavine, najavljuje meteorolog Ivan Ristić.
Meteorolog Ivan Ristić ističe da nas očekuje osveženje sa kišom, pljuskovima i grmljavinom uz pad temperature, a nakon njega možemo očekivati još jedan nalet vrućina.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije najavio je da će u toku večeri i noći u većem delu zemlje biti pretežno vedro, a samo na severu Vojvodine, uz lokalni razvoj oblačnosti, moguća je retka pojava kratkotrajne kiše ili pljuska.
U Srbiji je u 12:00 sati najtoplije u Somboru, gde je izmereno 37 stepeni, a najsvežije na Kopaoniku gde je izmeren 21 stepen, ukazuju podaci Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije.
Prema vremenskoj prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u Beogradu se u narednih sedam dana očekuje stabilno, sunčano i veoma toplo letnje vreme.
Prema merenjima Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u Srbiji je jutros izmerena najviša temperatura od 27 stepeni, dok se večeras i tokom noći očekuju i pljuskovi sa grmaljivnom koji će trajati sve do 21. jula.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pravoslavni hrišćani danas obeležavaju Sretenje Gospodnje, a veruje se danas susreću zima i leto. Dani postaju duži a noći kraće i od ovih stvari zavisi kakvo će nam vreme biti narednih nedelja.
Pukla je nova skandalozna bruka i ogoljeno dvoličje onih koji godinama napadaju sopstvenu državu. Istovremeno, dok govore sve najgore o Srbiji i legitimno izabranoj vlasti, političar Vladan Đokić i njegov saradnik Nebojša Bojović bez ikakvog blama punili su džepove narodnim novcem i to direktno iz državnog budžeta.
Samo nekoliko sati nakon što je u emisiji Paralela na Informer TV, ekskluzivno objavljeno da su u Valjevskoj gimnaziji pronađena dva neregistrovana pištolja i 70 metaka, zapaljen je automobil tužioca Osnovnog javnog tužilaštva u Valjevu Vukašina Vujičića.
Glavni i odgovorni urednik „Informera“ Dragan J. Vučićević uživo u Kolegijumu potpuno je razbio laži i medijska spinovanja rukovodstva SPS-a, razotkrivši kako su socijalisti sve vreme lagali javnost i priklonili se blokaderskoj politici.
Strmoglavi pad Univerziteta u Beogradu na najnovijoj Šangajskoj listi, za koji su glavni krivci rektor Vladan Đokić i njegovi blokaderski pajtosi, predstavlja udarac na jednu od najvažnijih ustanova.
Dušan Čavić, opozicioni aktivista koji je poznat kao Marka Žvaka i dalje mlati gluposti po ulici - zarobljen u sopstvenoj lenjosti, viče i pljuje po Koridoru 10!
Rijaliti-cirkus opozicije i blokadera dostigao je potpuno novi nivo bizarnosti! Na najnovijem snimku blokaderka verovali ili ne - čuva pse da ne idu na proteste van Novog Sada, a o ciljevima borbe nema pojma!
Porodica generala Ratka Mladića nalazi se u stanju opravdanog straha nakon što su isplivali jezivi detalji o naglom pogoršanju njegovog zdravstvenog stanja u haškoj samici!
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
Radnik "Elektroprivrede Srbije" Ž. N. tragično je nastradao na površinskom kopu "Polje E" u Rudarskom basenu "Kolubara", navodi se u saopštenju Elektroprivrede Srbije.
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu podnelo je optužni predlog protiv pet osoba zbog napada u kojem su 4. jula ove godine u Novom Beogradu povređene dve osobe.
Pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo uhapsili su pijanog vozača "mercedesa" nakon što je juče izazvao saobraćajnu nesreću u Semizovcu, u mestu Poturovići.
Srpska atletičarka Adriana Vilagoš osvojila je u nedelju bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Birmingemu, a danas se pojavila sa medaljom oko vrata na aerodromu "Nikola Tesla".
Američki mornar objavio je snimak na kojem pokazuje nehigijenske i loše uslove na slavnom nosaču aviona USS Abraham Linkoln, koji je u produženoj misiji i više od 250 dana nije imao klasičan boravak u luci.
U trenutku kada ističe rok predviđen memorandumom o razumevanju između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, pojavile su se informacije da su dve strane postigle dogovor o produženju 60-dnevnog primirja.
Brazilska manekenka Izabel Gular i nemački fudbaler Kevin Trap vode ljubav do pet puta dnevno, ali pod uslovom da njegov tim ne pretrpi poraz na terenu.
Romantična tinejdž drama "My Life With the Walter Boys" ponovo je osvojila publiku. Treća sezona popularne Netfliksove serije trenutno je najgledanija u Srbiji.
Uzrok iznenadne smrti holivudske glumice Hejden Penetijer (36) još uvek zvanično nije objavljen, ali javnost iz sata u sat saznaje sve više potresnih detalja o okolnostima koje su prethodile tragediji.
Čuveni producent Džeri Brukhajmer zvanično je potvrdio da je holivudski glumac Džoni Dep u pregovorima o povratku u šestom nastavku "Pirata sa Kariba".
Nedavno je jedna razvedena žena iz Čikaga odlučila da kraj braka obeleži na prilično neobičan način. Organizovala je zabavu na kojoj je prijateljima pokazala spisak deset najgorih stvari koje je njen bivši suprug uradio tokom njihovog braka.
Popularna pesak torta priprema se veoma jednostavno, bez mnogo sastojaka i komplikovanih postupaka. Najviše vremena ipak treba izdvojiti za hlađenje, kako bi se torta dobro stegla i bila spremna za serviranje.
Ako volite da jedete pistaće, nemojte odmah bacati njihove ljuske. Iako na prvi pogled deluju kao običan kuhinjski otpad, ljuske pistaća mogu biti veoma korisne u bašti.
Gugl Hrom može da bude mnogo manje naporan za korišćenje ako promenite nekoliko podešavanja. Najviše problema prave stalni zahtevi sajtova za dozvole, naročito oni za slanje obaveštenja.
Bivši učesnik "Elite" Nenad Macanović Bebica nedavno je raskinuo vezu sa cimerkom iz rijalitija Teodorom Delić, a utehu je pronašao u kraj domaćih životinja
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.