Na severu malo do umereno oblačno sa sunčanim intervalima i suvo. U ostalim krajevima oblačno, mestimično sa kišom, u planinskim predelima jugozapadne i južne Srbije sa snegom, najavio je Republički hidrometeorološki zavod.
Ujutru i pre podne u centralnim, a posle podne i u ostalim krajevima prestanak padavina i delimično razvedravanje. Vetar slab i umeren, na istoku Srbije povremeno i jak severni i severozapadni.
Najniža temperatura od -1 do 5, a najviša od 6 do 12 stepeni.
U Beogradu se očekuje hladnije jutro koje će početi sa "zubatim" suncem, a temperatura će iznositi oko tri stepena. Tokom celog dana biće promenljivo oblačno, ali bez padavina. Maksimalna temperatura će biti 10 stepeni.
Duvaće severozapadni vetar, u pojedinim delovima dana i košava, a od kasnijih večernjih sati očekuje se ponovo oko tri stepena.
Foto: Shutterstock
Vreme narednih dana
Sledeće sedmice pretežno sunčano i postepeno toplije, samo u ponedeljak (03.03.) u prvom delu dana na jugozapadu, jugu i jugoistoku umereno oblačno.
Za vikend (08. i 09.03.) prolazno umereno naoblačenje, ali će se zadržati suvo.
Podsetimo, meteorolog Ivan Ristić otkrio je za Informer kada se vraća zima na velika vrata, kao kakvo vreme nas očekuje do kraja meseca. Detaljnu vremensku prognozu za mart možete pročitati OVDE.
Tokom marta očekuju se velike temperaturne oscilacije, kao i nagle promene vremena koje će značajno uticati na vremenske uslove na teritoriji čitave Srbije, otkrio je za Informer meteorolog Ivan Ristić.
U Srbiji se danas očekuje umereno do potpuno oblačno, sa kišom uglavnom posle podne i uveče u Vojvodini, zapadnoj i jugozapadnoj Srbiji, a u toku noći obilne padavine i pljuskovi će zahvatiti i centralne krajeve zemlje, saopštio je Republički hidrometeorološki zvaod (RHMZ).
U Srbiji se, danas i sutra, pod uticajem ciklona sa Jadrana očekuju izražena južna strujanja, ali i relativno toplo vreme. Biće umereno do pretežno oblačno, maksimalna temperatura do 20 stepeni.
U Srbiji će danas biti malo do umereno oblačno sa sunčanim intervalima, a od sredine dana sledi snažno nablačenje sa zapada koje će u zapadnoj polovini zemlje usloviti mestimično kišu, saopštio je danas Republički hidrometeorološki zavod.
Prema poslednjim merenjima Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, trenutno je najtoplije u Beogradu, gde je u 8 časova izmereno 27 stepeni, dok se posle podne na zapadu Vojvodine i u brdsko-planinskim predelima očekuju pljuskovi sa grmljavinom, lokalno i grad.
Prema merenjima Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u Srbiji je jutros izmerena najviša temperatura od 27 stepeni, dok se večeras i tokom noći očekuju i pljuskovi sa grmaljivnom koji će trajati sve do 21. jula.
Srbija je danas pod uticajem izrazito sparnog vremena. Visoka vlažnost vazduha, toplo jutro i slab vetar stvaraju osećaj teške i zagušljive atmosfere širom zemlje, pa se temperature blizu 30 stepeni Celzijusa osećaju znatno neprijatnije nego što pokazuju termometri.
Vreme u Srbiji za vikend biće pretežno sunčano i prijatno, dok se u nedelju u brdsko-planinskim predelima ponegde očekuje kratkotrajna kiša, a u ponedeljak, 6. jula i pljuskovi sa grmljavinom.
Početak jula obeležiće svežije i kišovitije vreme, a onda stiže novi toplotni talas i merenja do 45 stepeni, otkriva meteorolog Ivan Ristić u najnovijoj vremenskoj prognozi za jul.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tokom marta očekuju se velike temperaturne oscilacije, kao i nagle promene vremena koje će značajno uticati na vremenske uslove na teritoriji čitave Srbije, otkrio je za Informer meteorolog Ivan Ristić.
Kazahstan i Kina potpisali su više od 70 komercijalnih dokumenata vrednih preko 15 milijardi dolara, čime Peking dodatno učvršćuje položaj u zemlji koju je Rusija vekovima smatrala prostorom svojih posebnih ekonomskih i političkih interesa.
Odmetnuti socijalista Branko Ružić, drugi čovek Socijalističke partije Srbije koja je deo vladajuće koalicije, nastavlja da vodi i sprovodi blokadersku politiku.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić gostovala je na Informer TV, gde je govorila o nastavku najprljavije kampanje dehumanizacije predsednika Aleksandra Vučića.
Društvenim mrežama se proširila vest o hapšenju Srđana Seleša u Liberiji, ali su dežurni blokaderi koji plasirjau lažnr veste jedva su dočekali da celu priču zloupotrebe za jeftine napade.
Iako su u prethodnim mesecima blokaderi nastojali da široj javnosti predstave kandidate sa liste kao „nestranačke ličnosti“, istina je dijametralno suprotna.
Potpuni raskol, laži i obmane u redovima užičkih lažnih revolucionara doživeli su svoj vrhunac! Dušan Savić, nepriznati vođa blokaderskog pokreta i glavni akter lokalnih skandala, pre dva dana je lišen slobode, a njegov pokušaj da se opere pred javnošću i sopstvenim saborcima prerastao je u pravu tragikomediju.
Poznati biznismen iz Gizena osuđen je na 15 godina zatvora zbog učestvovanja u ubistvu dvojice visokopozicioniranih pripadnika "škaljarskog klana", Alana Kožara i Damira Hadžića, koji su 23. jula 2020. godine likvidirani na grčkom ostrvu Krf.
U slovenačkim medijima pojavio se snimak privođenja Amira Uzunovića (39), državljanina Bosne i Hercegovine koji je u slovenačkom mestu Vuhred nožem zverski usmrtio suprugu Zijadu, pa danima bežao od policije preplivavajući hladnu Dravu.
Suđenje Ognjenu Dabetiću, optuženom za svirepo ubistvo Noe Milivojev u svom stanu u centru Beograda, odloženo je danas u Višem sudu u Beogradu zbog izostanka veštaka psihologa.
Protiv A. S. (22) iz Jagodine podneta je krivična prijava zbog sumnje da je u kotorskom naselju Sveta Vrača napao policajca, a odgovaraće i zbog nasilja nad svojom emotivnom partnerkom.
Spasilačka operacija u Čileu završena je srećnim ishodom nakon što su tri osobe, nestale u planinskim uslovima, pronađene žive u oblasti Cajon del Maipo.
Američke obaveštajne službe istražuju da li je Rusija pomogla Iranu u napadima dronovima na CIA objekte u Persijskom zalivu, kroz podatke za navođenje ciljeva.
Slavna nemacka manekenka i jedna od najpoželjnijih žena sveta, Hajdi Klum (53), ponovo je uspela da zapali društvene mreže i dovede atmosferu do usijanja.
Novi filmski spektakl Kristofera Nolana, epska drama "Odiseja", za samo nedelju dana prikazivanja u bioskopima širom sveta uspeo je da otplati impresivni budžet uložen u produkciju.
Američka kompanija Amazon je danas otpustila deo zaposlenih u svom odeljenju za razvoj opšte veštačke inteligencije (AGI), nastavljajući seriju manjih reorganizacija koje su usledile nakon velikog talasa otpuštanja početkom godine.
Američka tehnološka kompanija Meta počela je da testira novu aplikaciju Stori kit, koja uz pomoć veštačke inteligencije generiše personalizovane priče za decu.
Pevačica Edita Aradinović na svet je donela devojčicu, a evo kako se novopečena mama pripremila za njen dolazak i opremila luksuzni kutak za svoju mezimicu.
Pevačica Edita Aradinović juče je donela na svet ćerku Zoju, a sada su joj na prinovi čestitale i sestre Luna i Nina Đogani, uputivši joj emotivne reči.
Pevačica Didi Janković je nedavno otkrila detalje problema sa zdravljem, a sada je na svoj 38. rođendan poželela da bude zdrava i što pre se vrati muzici!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.