Gradonačelnik Vodica, hrvatskog grada u kojem bi Jelena Karleuša trebalo da nastupi 15. avgusta, sramno je reagovao na najavu njenog gostovanja u tamošnjem klubu.
Hrvatski političari ponovo pokazuju svoje pravo lice i šire netrpeljivost, a ovoga puta na meti se našla ni manja ni viša nego neprikosnovena muzička diva Jelena Karleuša! Gradonačelnik Vodica je, u naletu primitivizma i čistog hira, uputio skandalozne i uvredljive reči na račun naše pevačice, izjavivši da je njen dolazak "neprimeren" i da navodno "nije dobrodošla u grad".
Najava nastupa srpske pevačice u klubu Hacienda izazvala je brojne reakcije javnosti. Posebnu pažnju privukao je datum nastupa, budući da je 15. avgust u Hrvatskoj praznik Velike Gospe. Iz kluba su, međutim, pojasnili da se vrata otvaraju u 23 časa, dok je Karleušin izlazak na scenu planiran nakon ponoći, odnosno 16. avgusta, kada praznik već prođe.
Foto: Miloš Miletić
Nakon toga objavili su i video na njihovom Instagram profilu gde Karleušu nazivaju "kraljicom". "Jeste li spremni za najveći spektakl ljeta? Kraljica scene stiže u Haciendu!"
U raspravu se uključio i gradonačelnik Vodica Ante Cukrov, koji je poručio da takav nastup smatra "neprimerenim" i da Karleuša, zbog svojih ranijih javnih istupa o Hrvatskoj, po njegovom mišljenju nije dobrodošla u grad.
Foto: foto: Miloš Miletić
"To je neprimereno", rekao je Cukrov za Nacional, naglasivši pritom da Grad ne može da određuje program privatnih klubova. Gradska uprava, objasnio je, odgovara za događanja na javnim površinama, dok o programu Haciende odlučuje vlasnik odnosno organizator privatnog kluba.
Istakao je da Vodice nemaju nikakav problem s izvođačima iz Srbije ili drugih država, nego konkretno s Karleušinim ranijim izjavama.
"Nemamo ništa protiv nikoga i svi su dobrodošli u grad Vodice", kazao je Cukrov, dodajući da je u ovom slučaju reč o osobi koja je "javno iznosila negativne komentare o Hrvatskoj". Prema njegovim rečima, upravo je to razlog zbog kojeg njen dolazak smatra neprihvatljivim.
Foto: Miloš Miletić
Ovakvi napadi i jalovi pokušaji cenzure samo dokazuju da je srpska diva trn u oku svima koji ne mogu da podnesu njenu slobodu, uspeh i status prave ikone. Karleuša je uvek bila sinonim za snagu, dostojanstvo i neuništiv entuzijazam, a ni ove jeftine političke provokacije ne mogu umanjiti njen sjaj niti zaustaviti njene trijumfe!
Podsetimo, ovo nije prvi put da se Kareluša suočava sa sličnim problemima.
U Sarajevu je pokrenuta onlajn peticija na platformi Change.org sa zahtevom da se otkaže njen nastup u klubu "Akva" zakazan za 8. avgust 2026, nakon čega je ministar spoljnih poslova BiH Elmedin Konaković zatražio reakciju MUP-a, a organizatori su potom otkazali događaj. I u Kragujevcu se krajem 2024. godine susrela sa ovim problemom, jer je preko 14.000 građana potpisalo peticiju protiv njenog angažovanja za doček Nove godine na gradskom trgu, tražeći da se novac usmeri u druge svrhe zbog perioda žalosti nakon nesreće u Novom Sadu.
Takođe je 2024. godine na inicijative građana organizovala peticiju za njen nastup za Dan grada u Subotici, kao i za Dane ludaje u Kikindi, uz protivljenje dela javnosti. Međutim, Jelena je tada održala koncert pred prepunim trgom u Subotici, ali i u Kikindi. Isto se desilo i s koncertom koji je pevačica imala u Somboru - održala ga je uprkos peticijama koje su bile organizovane pre samog spektakla.
Domaće zvezde često biraju najatraktivnija mesta širom sveta za odmor, a danas vam predstavljamo neke od najluksuznijih destinacija na kojima letuju najimućnije javne ličnosti.
Da je Jeleni Karleuši bitno da i kod kuće bude uvek tip-top sređena, govori i činjenica da čak i kada se kupa u bazenu svoje vile na Dedinju, ona mora da ima savršeni kupaći - a mi smo odabrali najbolje za vas!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Domaće zvezde često biraju najatraktivnija mesta širom sveta za odmor, a danas vam predstavljamo neke od najluksuznijih destinacija na kojima letuju najimućnije javne ličnosti.
Blokaderi su još jednom dokazali da su gori od najgorih komunista napravivši pravu listu za odstrel! Informer je otkrio spisak 99 imena koje su "plenumaši" proglasili nepodobnim za izbornu listu!
Društvene mreže preplavio je smehotresan snimak na kom jedna blokaderka, sasvim ozbiljna, objašnjavala kako je na ulici "srela predsednika", ali pošto joj je čovek rekao da nije Vučić, ona je došla do "genijalnog" zaključka - ili Vučić laže narod, ili država pravi njegove klonove.
Funkcioner Zeleno-levog fronta (ZLF) Robert Kozma otkrio je u programu uživo tajkunske televizije Nova S da je njegova stranka pružila podršku "studentskoj listi" na predstojećim izborima, ali da je i te kako postavila uslove koje, kako je on istakao, "studenti" moraju da ispune.
Nakon što je portal Informer ekskluzivno raskrinkao pravi razlog zbog kog su blokaderi napravili čistku kandidata na svojoj blokaderskoj listi i stavili veto na poziv glumcu Draganu Gagiju Jovanoviću, usledila je brutalna reakcija narodnog poslanika SNS-a Milenka Jovanova koja je zapalila društvene mreže.
Na južnim padinama Fruške gore nalazi se manastir Grgeteg. Za mnoge vernike ovo je posebno mesto zbog ikone Bogorodice Trojeručice, pred kojom, kako svedoče, dolaze sa problemima za koje više ne pronalaze rešenje – i odlaze sa osećajem mira, vere i nade.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije izdao je upozorenje na visoke temperature na području Srbije za danas i nedelju, kao i upozorenje na ekstremne uslove za iniciranje i širenje požara na otvorenom.
Hrvatska policija je privela rumunskog turistu i profesionalnog vozača I. L. P. (25), zbog narušavanja javnog reda i mira na benzinskoj pumpi u Goričanu.
U beogradskom naselju Rakovica, u Ulici Stojana Jankovića, oko 3 sata ujutru odjeknula je snažna eksplozija koja je iz sna podigla i uznemirila čitav komšiluk.
Sudija za istragu kotorskog Osnovnog suda Špiro Pavićević, odredio je pritvor do 30 dana državljaninu Azerbejdžana M.M. (59), zbog sumnje da je seksualno uznemiravao maloletnicu staru 16 godina.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Ako postoji poslastica koja vraća u detinjstvo, onda je to svakako koh. Mekan, sočan i natopljen mlekom, ovaj starinski kolač i danas je jedan od omiljenih domaćih slatkiša.
Neprijatan zadah kod psa nije samo neprijatnost tokom maženja, ponekad može biti znak da sa njegovim zdravljem nešto nije u redu. Evo šta najčešće izaziva loš miris iz usta i kako možete pomoći svom ljubimcu.
Da li je normalno da vas privlači druga osoba iako volite partnera? Profesor filozofije i stručnjak za emocije Aron Ben-Zev objašnjava da takva osećanja nisu neuobičajena i da ne moraju biti znak da je veza u krizi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.