Ljubav imam oko sebe svaki dan, ja živim u ljubavi prema ljudima oko sebe, prema deci... Naravno, stalno živim u ljubavi prema ženama, nikada mi te ljubavi ne nedostaje, kaže Žika Jakšić
Žika Jakšić je bio odličan đak, vukovac. Išao je u muzičku školu, potom se školovao za učitelja. Igrao je fudbal, ali su bas gitara i muzika obeležili njegov život. Sedamnaest godina je svirao u bendu "Ritam srca", uglavnom po inostranstvu. Sa ovim bendom pratio je naše najveće zvezde po nastupima u dijaspori. Tako je upoznao Brenu, Sašu Popovića. Iz tog prijateljstva rodila se poslovna saradnja čiji se uspeh sada ogleda kroz "Grand produkciju". Tvorac je "Zvezda Granda", muzičkog takmičenja koje traje već 16 godina. Gledamo ga kao jednog od domaćina u emisiji "Nikad nije kasno", u kojoj vrlo često, ganut životnim pričama takmičara, zaplače. A onda sa njim plaču i TV gledaoci i publika u studiju.
Saša Žika Jakšić, od Aleksandrovca, gde je rođen, pa do Beograda, preko Nemačke, Austrije, Švajcarske..., ostvario je svoj san - da radi ono što voli. Bio je dva puta u braku - sa Snežanom ima sada već odraslog sina Andreja, a sa TV voditeljkom Dajanom Paunović devetogodišnjeg Dušana. Za Ljubav i zdravlje Žika iskreno govori o svojim životnim greškama, o svojim uspesima, ljubavi i ženama.
Da li u svakoj epizodi mora da bude malo i plakanja? - Pa nije baš u svakoj epizodi, desilo se to nekoliko puta u ovih šest godina... Ponesu me emocije, pa se možda nazire neka suza, nije baš plakanje svaki put. A emotivan sam jer sam, eto, takav. Ta emocija se nasleđuje verovatno, ali se i formira kroz vaspitanje. Ja sam srećan što imam te emocije i što mogu da ih podelim sa ljudima.
A Žika je nadimak baš zbog suza, zar ne? - Kao klinac sam sve doživljavao burno, a burno sam i reagovao. Zato su me zvali "Živčani", "Žika Živac", pa mi je tako ostalo - Žika.
Kako ste došli na ideju da napravite šou "Nikad nije kasno"? - Razmišljali smo o nekim novim formatima... A onda sam se sreo sa jednim kolegom koga nisam video 30-40 godina i pitao ga gde je, šta radi... Priča je bila "nisam ništa uradio sa karijerom, život me je doveo tu i tu, imam dvoje dece...". Počeli smo da se prisećamo još nekih dragih kolega, divnih ljudi koje sam kao muzičar sretao po celom svetu. I eto ideje! Prva sezona "Nikad nije kasno" je tako počela, zvali smo ljude koje sam poznavao dok sam svirao. Dali smo novu šansu tim ljudima. Niko od takmičara nije došao sa idejom da će biti neka velika zvezda, već da ostvari neki svoj san, da svojoj deci i unucima i prijateljima pokaže da ima neku vrednost.
Da li se sećate prvog susreta sa Brenom i Sašom? Kako je to izgledalo?
- Naravno da se sećam, bila je to 1993-1994. Zvanično smo se upoznali kada je moj bend "Ritam srca" već svirao, kada smo imali turneje sa velikim pevačima. Tada nismo mogli bez viza u Evropu, bilo je ratno vreme i pevačima koji su gostovali po inostranstvu bilo je jednostavnije da nas koji smo već "napolju" iznajme kao bend. I ja sam, da se pohvalim, pratio Zdravka Čolića, Harisa Džinovića, Lepu Brenu... Sa mnogo njih smo svirali. I tako su došli i Brena i "Slatki greh"... Išli smo na zajedničke turneje, svirali smo po celoj Evropi, stotine koncerata, čak i onaj veliki čuveni koncert u Skoplju. Prelepe su to uspomene. Brena i Saša su veliki profesionalci. Imao sam prilike da radim sa velikim zvezdama i oni koji su najveće zvezde ujedno su i najveći profesionalci i sa njima je najlakše raditi.
Vi ste zapravo idejni tvorac i "Zvezda Granda"? Ispričajte nam kako je to bilo. - Da, to je tačno. Davne 2003. došao sam kod Saše i izneo mu tu ideju za "Zvezde Granda". Ali tome je prethodio odlazak u BK televiziju sa istom idejom. Tada je estrada bila pretrpana pevačima koji su se pojavljivali po sistemu "prodaj njivu, snimi album", jednom rečju, nekvalitetnim pevačima. Dva puta sam dolazio iz Švajcarske na razgovor na BK televiziju, ali oni su na osnovu moje ideje kupili licencu za "Idol". Malo sam se osećao izigranim... Ali Saša me je saslušao uspeo sam da mu objasnim da "Idol" neće imati uspeha jer je to samo inostrana muzika, zabavna muzika. I već u prvoj sezoni "pronašli" smo Tanju Savić, Slavicu Ćukteraš, Nemanju Nikolića, Stevana Anđelkovića...
Kako ste uspeli da se posle poslova na bazenu, prodaje CD-ova, restorana u Nemačkoj, benda "Ritam srca", pa finansijskog kraha ipak vratite na vrh? Kako vam je uspelo? Dajte nam recept za uspeh? - Recept za uspeh je jedan jedini: kada vam se desi nešto nepredviđeno, kada vam ne ide, kao što se meni desio lom u životu, morate da nađete snage da prihvatite situaciju u kojoj ste se našli. Onda sednete i napravite jedan dugoročni plan, jer morate da shvatite da to što vam se desilo preko noći nećete moći preko noći i da ispravite. Nogu slomite u trenutku, u sekundi, ali je lečite mnogo duže. Isto tako treba da gledate na krah i na povratak. Potrebno je vreme da se istrpi sve. I bol i krv i suze i znoj, da budete strpljivi, predani i vredni, da postavite ciljeve i lagano, godina za godinom. Meni je trebalo pet-šest godina da se oporavim... Došla je ideja za "Zvezde Granda", nov životni put. Sada sam zadovoljan, živim stabilno, imam neku sigurnost i imam radost u životu.
A kad nema posla, ko je Žika Jakšić? Čime volite da se bavite u životu? - Bolje me pitajte čime ne volim! Ja sam znatiželjan, svašta me interesuje. Možete da me nađete kako čitam naučne časopise, ali i gledam gluposti po internetu, a onda mi dođe, pa me interesuje ezoterija, pa se bavim arhitekturom, projektujem raspored prostorija. Za kuću u kojoj živim ja sam nacrtao sve kako jeste. Ljudi me zanimaju, volim da pričam sa ljudima o njihovim životima. Svačija priča može da bude škola.
Vaš stariji sin se bavi vinima... Napravio vam je vino "Nikad nije kasno". Koliko ste ponosni na njega? - Moram da priznam da sam preponosan. Andrija, moj sin iz prvog braka, rođen je u Nemačkoj, tamo je završio školu. Ja sam se od njegove mame, moje prve supruge Snežane, razveo kada je on imao šest i po godina. Naravno, ja sam bio tu za njega, ali sam se preselio u Švajcarsku, pa u Srbiju. Zato su naša viđanja bila ograničena na školske raspuste, ali je veza uvek postojala. On je od 16. godine išao u školu za vinarstvo, otad je u vinogradima i vinskim podrumima. Radio je dve godine u vinariji kao tehnolog, upisao je fakultet, završio ga je 2017, kao najbolji student. Eto, tamo gde studiraju deca iz cele Evrope, najbolji student je Andrija Jakšić iz Srbije. Andrija je sada ovde, došao je u Srbiju da ovde živi i napravio je vino "Nikad nije kasno". To vino je pokupilo sve moguće nagrade. Andrija i ja živimo pod istim krovom, on kaže da više nigde ne ide iz Srbije. Moja velika sreća je i moj drugi sin Dušan, koji ima devet godina.
Kako ste uspeli da ostanete u dobrim odnosima sa bivšim ženama, to je danas, nažalost, retkost? - Uspeli smo, jer je to jedna racionalna i zrela odluka. Niko nije nikog toliko povredio da ne može da se prevaziđe taj razlaz. Večno smo povezani kroz našu decu. Treba da ostanemo prijatelji zarad naše dece i nas samih. Kada se desi razvod, nema tu krivice, nema rata. Bilo nam je oboma lepo, ali desi se da se više neko od nas ne oseća dobro, slobodno. I onda oboje počinjemo da patimo. Oboje postajemo nesrećni... A čemu to? I sa prvom i sa drugom suprugom sam ostao prijatelj, tu smo da pomognemo jedno drugom, ne samo deci. Ja sam uvek tu za pomoć i savet, a siguran sam da bi i one meni pomogle.
A da li ste vi našli novu ljubav? Planirate li još jedan brak, kažu: treća sreća? - Ljubav imam oko sebe svaki dan, ja živim u ljubavi prema ljudima oko sebe, prema deci... Naravno, stalno živim u ljubavi prema ženama, nikada mi te ljubavi ne nedostaje. Ali ne planiram treći brak. Ne bi bilo fer prema onima koji nisu nikad bili u braku. Neka se oni oprobaju malo, neka vide kako je to. Probao sam dva puta, video sam da mi to ide jedno vreme, pa mi onda ne ide. Nikad ne reci nikad, ali sada o tome, iskreno, ne razmišljam.
Kakve žene volite? - Lakše mi je da kažem kakve ne volim: bahate, bezobrazne, nekulturne, one koje se ponašaju kao muškarci, koje su pune sebe, koje su nesvesne, koje nemaju ispravan pogled na svet. Ali to isto važi i za ljude inače. Ne volim te osobine kod ljudi. Ne volim nepoštene, lažljive, one koji nemaju empatiju i obzira prema svetu, one koji se svađaju...
Ko je vaš omiljeni pevač, pevačica? - Teško da ću dati jasan odgovor... Upoznao sam sve pevače... Omiljeni su mi oni koji su dobri pevači, ali i dobri ljudi, a oni će se prepoznati.
Koju pesmu u kafani morate da naručite? Koja vas to pesma onako baš "pogodi"? - Uvek sam imao neku omiljenu pesmu za kafanu koja me "takne" u nekom momentu. Te pesme su se menjale kroz moj život, kao što se menjao i život... Ali pesma koja mi u ovoj fazi prija i u kojoj se nalazim je: "Traži, traži, sve što želiš prstom mi pokaži... Al' ne traži da ne živim ja, jer ovakve ljubav ne menja!"
Nikola Rokvić prošao je kroz pravu golgotu kada je na Instagramu obavestio pratioce da se vakcinisao. Njega su primitivci napali da je sadista i da je izdao Boga zato što je odlučio da se pelcuje i zaštiti sebe i druge od koronavirusa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nikola Rokvić prošao je kroz pravu golgotu kada je na Instagramu obavestio pratioce da se vakcinisao. Njega su primitivci napali da je sadista i da je izdao Boga zato što je odlučio da se pelcuje i zaštiti sebe i druge od koronavirusa.
Društvene mreže gore nakon što je Informer juče ujutru prvi objavio informaciju da je blokaderka iz Novog Pazara Nadžija Mavrić pokušala da izvrši samoubistvo, a ljudi ne prestaju da komentarišu kako je ona "direktna žrtva blokaderskog ludila i ideologije "pumpanja", koju šire tajkunski hejterski mediji".
Nakon što je potpredsednik socijalista Branko Ružić javno saopštio da neće prisustvovati skupu, usledio je žestok odgovor predsednika ministra za javna ulaganja, Darka Glišića.
Biljana Lukić, osvedočena antisrpkinja sa dna kace, autošovinistkinja visoko kotirana u blokaderskog pokretu, otvoreno je pokazala koliko prezire Srbiju i srpsku trobojku.
Gradonačelnik Kragujevca i član Predsedništva SNS Nikola Dašić krenuo je danas peške iz svog rodnog sela Dobrača ka Beogradu, gde će u subotu prisustvovati velikom narodnom skupu ispred Skupštine Srbije.
Srbija je danas pod narandžastim meteoalarmom zbog grmljavine, grada i olujnog vetra, ali RHMZ najavljuje da nas od četvrtka čeka vedro i vrelo vreme do kraja juna.
Zbog širenja vibriona, bakterije poznate kao "bakterija koja jede meso", zatvoreno je nekoliko plaža u Španiji, a stručnjaci upozoravaju da bi njen uticaj uskoro mogao da se oseti i u drugim delovima Mediterana.
U beogradskom naselju Begaljica, u opštini Grocka, juče u popodnevnim satima dogodila se teška porodična nesreća. Dete (1) palo je sa traktora, nakon čega je vozilo prešlo preko njega. Dečak je zadobio teške telesne povrede i lekari se trenutno bore za njegov život.
Slovenački sveštenik Robert Emeršič preminuo je od posledica uboda ose, tokom svete mise u Planici. objavila je na Fejsbuku parohija sv. Jožefa Delavca (sv. Josifa Radnika) iz slovenačkog mesta Rače. Naveli su da je sveštenika osa ubola tokom svete mise u Planici.
Kruševljanin Janko B. (32) koji je 11. februara ove godine brutalno ubio svoju majku Biljanu B. (59) izbeći će robiju jer je psihijatrijsko veštačenje pokazalo da je zločin počinio u neuračunljivom stanju.
Evropa se suočava sa novim talasom ekstremnih vrućina, a francuski meteorolozi predviđaju da bi snažan priliv vrelog vazduha iz Sahare mogao da počne već 10. jula, objavio je Figaro.
Ekonomija Rusije ne pokazuje znake kolapsa, uprkos problemima i novim pritiscima, ocenjuje britanski Ekonomist, komentarišući upozorenje ekonomista da se posle četiri godine rasta uprkos sankcijama, ruski ratni model približava granica izdržljivosti.
Sjedinjene Američke Države žele da kupe evropski deo "Severnog toka" kako bi preprodale ruski gas, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen povećava uticaj svoje kancelarije na ključne oblasti politike EU, uključujući raspodelu sredstava za predstojeći višegodišnji budžet, izveštava Politiko, pozivajući se na interni dokument EK.
Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je danas sa zamenikom igumana manastira Studenica tri ugovora vrednosti 11.700.000 dinara, koliko je ove godine kroz Sektor za zaštitu kulturnog nasleđa i digitalizaciju obezbeđeno za ovaj spomenik kulture.
Dešava vam se da omiljeni parfem osetite samo kratko nakon nanošenja, pa već posle nekoliko sati posežete za bočicom? U mnogim slučajevima razlog nije sam parfem, već način na koji ga koristite.
Mesec u Škorpiji donosi intenzivna osećanja, pojačanu intuiciju i potrebu da se stvari sagledaju ispod površine, a ovakva planetarna pozcija donosi odličan period za Rakove, Ribe i Škorpije.
Upala slepog creva može da postane ozbiljan problem za vrlo kratko vreme, pa čak i da dovede do njegovog pucanja u roku od dva dana. Hirurg doktor Dejvid Blis objašnjava kako prepoznati simptome, kada je neophodno potražiti pomoć i koje su mogućnosti lečenja.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.