Policija je uhapsila Nemanju Zurovca (29) i Mehmeda Mekića (21), dok traga za Vasilijem Lakićem (22), svi iz Herceg Novog zbog sumnje da su, kao članovi jedne organizovane kriminalne grupe, sa za sada više nepoznatih osoba izvršili krivična dela praćenja službenih lica i policijskih službenika.
Uhapšeni se sumnjiče se da su pratili policijske službenike, kao i službena vozila uz korišćenje sofisticirane elektronske opreme i uređaja na daljinu na teritoriji Podgorice, Herceg Novog i Nikšića u nameri da, kada bi policija krenula u akciju, javlja članovima kriminalne grupe kretanje i aktivnosti.
Direktor Uprave policije Lazar Šćepanović kazao je da je hapšenje članova organizovanih kriminalnih grupa imperativ Uprave policije.
Foto: RTCG/Youtube/Printscreen
Direktor Uprave policije Lazar Šćepanović
Pojasnio je da je ova akcija bila specifična i složena i da je sprovedena u saradnji policije sa Višim državnim i Osnovnim državnim tužilaštvom u Podgorici.
"Osujećene su planske aktivnosti aktivne ćelije ogranka jedne visokoriznične kriminalne grupe... a koja je sprovodila mere kontra nadzora, sprečavanje dokazivanja organa za sprovođenje zakona, otkrivanja nerasvetljenih krivičnih dela, kao i sprečavanje i onemogućavanje otkrivanja lokacija na kojima se skrivaju međunarodno tražena lica...", rekao je Šćepanović na konferenciji za novinare.
Dodao je da su u okviru jučerašnje akcije obavljeni pretresi na 14 lokacija u Budvi, Baru i Herceg Novom.
"I tom prilikom pronađena je i oduzeta veća količina digitalne opreme, uređaja, vozila koja su korišćena kao predmet sredstva za izvršenje ovih krivičnih dela. Rezultat i bilans ove akcije je procesuiranje za sada tri člana ove visokoriznište kriminalne grupe", kazao je direktor policije.
Zaplenjena sofisticirana oprema
Pojasnio je da se radi o složenim, sofisticiranim metodama koje su koristile članovi te kriminalne grupe
"Osnovano se sumnja da je ova kriminalna grupa preduzimala mere kontra nadzora praćenje policijskih službenika, službenih vozila uz korišćenje sofisticirane elektronske opreme i uređaja na daljinu putem jedne aplikacije i u realnom vremenu na teritoriji Podgorice, Herceg Novog i Nikšića. Namera je bila da se spreči dokazivanje policijskih radnji, odnosno kada bi policija krenula u akciju da se javlja članovima kriminalne grupe kretanje i aktivnosti policije u nameri da ostanu neotkriveni, ne budu locirani i lišeni slobode".
Šćepanović je rekao da su članovi te organizovane kriminalne grupe korišćenjem aplikacije na daljinu pratili kretanje, kako je do sada utvrđeno šest policijskih vozila, koja su koristila različiti policijski službenici, te pratili njihove aktivnosti, kao i jednog rukovodioca i njegovo vozilo u Južnoj regiji.
"Policijski službenici su detektovali delovanje ove kriminalne grupe, još pre mjesec dana, preduzimali mjere kontraobaveštajne zaštite, probili im server i aplikaciju preko koje je ova kriminalna grupa pratila policijska voza. Razotkriveno je i osujećeno njihovo delovanje, pronađeni određeni predmeti, uređaji koji su korišćeni kao sredstvo za izvršenje ovih krivičnih dela".
Logistika OKG
Šćepanović je kazao i da su njihove aktivnosti bile usmerene na pružanju logistike, visokorangiranim metama koje su bile u fokusu delovanja policije i organa za sporođenje zakona.
Kazao je i da će se ukrštanjem drugih dokaza nakon sprovedenog veštačenja, nastaviti aktivnosti u odnosu na povezana i bliska lica koja su pružala logistiku ovoj kriminalnoj grupi, prenose Vijesti.
"Želim ovom prilikom da podsetim javnost i na činjenicu da je lice koje smo danas lišili slobode, N. Z., više puta kršilo aktivnu meru nadzora koju mu je odredio sud zbog nedonošenja prvostepene presude za teška krivična dela, a o čemu smo obaveštavali sud koji je ostao nijem na njegovo delovanje, te je i okrivljeni N. Z. javno saopštavao sudu da izrečene mere neće poštovati. Upravo su ove aktivnosti krunski dokaz da nismo skrenuli sa pravog puta, već da planski, odlučno, hrabro i beskompromisno idemo oči u oči sa onima koji su najveća pretnja po bezbednost", rekao je.
Foto: Uprava policije CG
Zaplenjeno vozilo
Dodao je da Uprava policije i tužilaštvo, a posebno SDT, jasno su pokazali šta je imperativ, "dok još uvek čekamo i apelujemo na sudske instance da donesu presude u zakonom propisanom roku".
"Jer boravak članova OKG na slobodi usled nedonošenja presuda dodatno usložnjava bezbednosnu situaciju i pokazuje neefikasnost i proizvoljnost određenih mera nadzora bez pravnih posledica, na šta smo više puta ukazivali i javno tvrdili, a čime se potvrđuje opravdanost zahteva za produženje trajanja pritvora, kao i potreba da se kršenje mera nadzora normira kao samostalno krivično delo", kazao je Šćepanović.
Službenici Regionalnog centra bezbednosti „Zapad“ u Crnoj Gori sproveli su veliku akciju fokusiranu na suzbijanje prodaje droge i nedozvoljeno posedovanje oružja, tokom koje su uhapšene dve osobe, a zaplenjeno je oružje i droga.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srbije ukazuje da su operativna saznanja koja su dovela do lociranja i jučerašnjeg hapšenja Vuka Vulevića u Beogradu, kao i planiranje i sprovođenje same akcije, rezultat rada pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Službenici Regionalnog centra bezbednosti „Zapad“ u Crnoj Gori sproveli su veliku akciju fokusiranu na suzbijanje prodaje droge i nedozvoljeno posedovanje oružja, tokom koje su uhapšene dve osobe, a zaplenjeno je oružje i droga.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom "Kolegijuma" da su se blokaderi okupili i sastančili u jednom lokalu u Beogradu, a povod za to su bili predstojeći izbori u Srbiji.
Američki senator Lindzi Grejem je svega nekoliko sati pre smrti rekao da „ne može sada da umre“ jer još mora da progura nove sankcije Rusiji, „sredi Iran“ i završi normalizaciju odnosa Izraela i Saudijske Arabije.
Deo blokaderskih medija prethodnih dana pokrenuo je kampanju kandidovanja glavnog javnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenada Stefanovića za novog Vrhovnog javnog tužioca, tvrdeći da on cilja na ovo mesto na kojem već više od 16 godina stoluje Zagorka Dolovac.
Blokaderska novinarka Jelena Obućina upala je u delirijum čitajući vest o besramnoj odluci blokaderskih sudija koje su oslobodile Ljiljanu Bralović za jezive pretnje predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i njegovim pristalicama.
Doktor Milan Lazarević, direktor Univerzitetskog kliničkog centra Niš, poručio je gostujući na televiziji Pink da se zdravstveni sistem u Srbiji temeljno menja, konkretnim ulaganjima, jasnom politikom i radom na terenu.
Lider Srpske napredne stranke i savetnik predsednika Republike za regionalna pitanja Miloš Vučević izjavio je u emisiji „Lice nacije“ na Televiziji Pančevo da je politički dijalog nasušna potreba, a govorio je i o neophodnosti kadrovskog osveženja i provetravanja unutar Srpske napredne stranke.
Manastir Ždrebaonik kod Danilovgrada čuva mošti Svetog Arsenija Sremca koje su seljene preko 20 puta, bežale od Turaka i uvek se čudesno vraćale na isto mesto.
Ministarka Sara Pavkov izjavila je u Pranjanima kod Gornjeg Milanovca da je Srpska napredna stranka sačuvala zemlju od onih koji su u prethodnih godinu i po dana želeli da je sruše i ponize, ali i da je jedinsto temelj stabilnosti.
Nekoliko stotina ljudi učestvovalo je u „Volinjskom maršu“ u centru Varšave, gde su pored odavanja počasti Poljacima ubijenim u Volinju zatražili prekid vojne pomoći Ukrajini i smanjenje podrške ukrajinskim izbeglicama.
Alternativa za Nemačku (AfD) najavila je da bi, ukoliko preuzme vlast u saveznoj pokrajini Saksonija-Anhalt, zabranila isticanje zastave duginih boja, simbola LGBT zajednice, dok bi nemačka nacionalna zastava morala da bude postavljena u školama.
Ruski specijalni avion Tu-214PU, opremljen za zaštićenu komunikaciju i komandovanje na najvišem državnom nivou, sleteo je u Teheran usred novog talasa borbi između Irana i Sjedinjenih Američkih Država.
Tržište računara ulazi u novu fazu krize, uređaja se prodaje manje, ali su oni skuplji nego ikada. Razlog je globalna nestašica memorijskih čipova, koja je podigla cene u celoj industriji.
Veliko finale Vimbldona između Janika Sinera i Aleksandra Zvereva okupilo je svetsku elitu, ali najveću pažnju prisutnih i brojnih fotografa privukao je dolazak britanske kraljevske porodice.
Koncert Alena Islamovića planiran u okviru gradske manifestacije u Zavidovićima u BiH otkazan je, a kao razlog navodi se njegov nastup u Kraljevu 11. jula kada se u njegovoj državi obeležava praznik povodom događaja u Srebrenici.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.