Nepoznate osobe su nešto posle ponoći u Kosovu Polju naterale maloletnu devojčicu da uđe u njihov automobil, a u pokušaju da to spreči povređena je i njena majka. Nakon sat vremena, otmičari su devojčicu pustili iz vozila, a majci i ćerki je ukazana potrebna medicinska nega.
- Oko 00.45 časova, policija je dobila informacije o sumnjivom slučaju otmice, koji se dogodio u Ulici Pajazit Islami u Kosovu Polju. Prema početnim informacijama, osumnjičeni su naterali maloletnu devojčicu da uđe u automobil, a nakon oko sat vremena je puštena. Tokom incidenta, u pokušaju da spreči otmicu svog deteta, lakše je povređena i majka devojčice. Obema je pružena neophodna medicinska pomoć - navodi se u policijskom saopštenju.
Najmanje jedno vozilo identifikovano
Policija je najmanje jedno vozilo identifikovala kao ono koji su osumnjičeni koristili za ovo krivično delo.
Slučaj je klasfikovan kao otmica i nanošenje lake telesne povrede.
- Policija nastavlja intenzivan rad na potpunom rasvetljavanju incidenta i podstiče građane koji imaju bilo kakve korisne informacije da kontaktiraju policiju putem besplatnog broja 192 ili putem aplikacije "Prijavi policiju" - navodi se u saopštenju.
Državljanin Srbije D.S (22) uhapšen je u Bijelom Polju zbog sumnje da je proganjao maloletnicu iz tog mesta, saopšeno je iz Ministarstvo unutrašnjih poslova Crne Gore.
Aleksinčanin Stefan J. (33) tražio je da ide u zatvor iako presuda kojom je 26. februara ove godine osuđen na 12 godina zatvora zbog silovanja još nije postala pravnosnažna. Mada je podneo žalbu na prvostepenu odluku, Stefan je 24. aprila zatražio da iz pritvora u kojem se nalazi od hapšenja, bude prebačen u zatvor.
Hrvatska policija je pokrenula istragu nakon što je učenica jedne srednje škole prijavila da je 7. maja silovana u apartamskom naselju u Rovonju gde je bila smeštena kao učesnik državnog takmičenje srednjoškolaca.
Glumac Majkl Pit (44), poznat po ulogama u hit seriji "Boardwalk Empire" i filmovima poput "Funny Games" i "The Dreamers", uhapšen je nakon što ga je bivša devojka optužila za višegodišnje seksualno i fizičko zlostavljanje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Državljanin Srbije D.S (22) uhapšen je u Bijelom Polju zbog sumnje da je proganjao maloletnicu iz tog mesta, saopšeno je iz Ministarstvo unutrašnjih poslova Crne Gore.
Direktor američke Centralne obaveštajne agencije Džon Retklif tokom tajne posete Moskvi predložio je održavanje trojnog sastanka predsednika SAD Donalda Trampa, ruskog predsednika Vladimira Putina i Volodimira Zelenskog, objavio je Aksios pozivajući se na dva izvora upoznata sa razgovorima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da su na delu dvostruki aršini u Evropi i regionu kada je reč o predstojećoj sahrani Ratka Mladića i podsetio da je general Rasim Delić, čiji su vojnici odsecali glave Srbima, sahranjen u BiH uz sve državne počasti i da se tome niko nije protivio.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI), čiji su predstavnici infiltrirani u blokaderske čet naloge i društvene mreže, došla je do šokantnog saznanja o pravom stanju stvari u blokaderskom pokretu.
Vukašin Lalović, jedan od sada već bivših vođa vrhovnog blokaderskog plenuma, stalni gost blokaderskih medijskih trovačnica, optužio je nove "lidere" blokadera da ništa nisu naučili iz poraza na lokalnim izborima kao i da neracionalno troše pare koji im doturaju strani donatori.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić žestoko je odgovorila izvestiocu Evropskog parlamenta Toninu Piculi, ogolivši kompletno licemerje zvaničnog Zagreba i zapadnih centara moći povodom jezivih izliva mržnje i ustaškog divljanja u Vukovaru.
Reper Gazda Paja pokazaće svoje veštine u najvećem sportskom rijalitiju Exatlonu, a njegova žena Vesna je takođe u sjajnoj formi, pa je suprugu komotno mogla da se pridruži u takmičenju.
Lanu Stanišić, Nemanju Radovanovića i Jovana Ikića veoma je iznenadila informacija da će Exatlon 2 trajati tri meseca, a njihova reakcija će se prepričavati.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić danas prisustvuje svečanom puštanju u saobraćaj novih 28 kilometara Dunavskog koridora, saobraćajnice koja će doprineti boljoj povezanosti istočne Srbije sa Beogradom.
Požar koji je zahvatio deo opštine Lebane je ugašen, požari na Stolovima i kod Lukova kod Vranja i dalje nisu lokalizovani, ali je situacija bolja nego prethodnih dana, dok je u Deliblatskoj peščari mirno.
Manastir Kalenić na obroncima Gledićkih planina jedan je od najraskošnijih srpskih manastira, a hiljade vernika svake godine odlaze u ovu svetinju po lekovitu vodu i mir.
Island neće obnoviti pregovore o članstvu u Evropskoj uniji, pošto je 52,5 odsto birača na referendumu glasalo protiv povratka za pregovarački sto sa Briselom, dok je 47,5 odsto podržalo nastavak procesa.
Više od 113.000 Rusa prešlo je za samo nedelju dana preko graničnog prelaza Verhnji Lars prema Gruziji, dok se u zemlji pojačavaju glasine da bi Kremlj posle septembarskih izbora mogao da pokrene novu mobilizaciju.
Iza funkcionisanja južnog koridora za tankere kod Omana stoji mogući tajni dogovor predsednika SAD Donalda Trampa i iranskog Korpusa garde islamske revolucije, tvrdi ruski ekonomista Mihail Hazin.
Ukrajina je zvanično zatražila međunarodnu blokadu ruskog satelitskog sistema "Rasvet", koji Moskva razvija kao odgovor na Starlink, strahujući da bi njegova puna upotreba mogla ruskoj vojsci da obezbedi znatno bolju vezu i mogućnost upravljanja dronovima duboko iznad ukrajinske teritorije.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
U studiji sprovedenoj na jednom paru istraživači su došli do zaključka da misionarska poza sa jastukom ispod karlice dovodi do najvećeg protoka krvi ka klitorisu.
Iako se često smatra da je osam sati sna idealno za svakoga, stvarna potreba za odmorom varira od osobe do osobe. Dok nekima ista količina sna nije neophodna da bi normalno funkcionisali, drugima je potrebno znatno više vremena u krevetu da bi se osećali odmorno i produktivno.
Pevačica Jovana Nikolić Mišković prisetila se davnog susreta sa slavnim holivudskim glumcem Bred Pitom, koji je igrao u filmu njenog oca reditelja Božidara Nikolića.
Tiktoker i bivši zadrugar Nenad Lazić Neca oglasio se sinoć nakon što je u njegovoj porodičnoj kući u selu Skobalj kod Smedereva došlo do jezivog nasilja.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.