Vođa "kavačkog klana", Radoje Zvicer, pre pet godina preživeo je atentat u glavnom gradu Ukrajine, Kijevu. Plaćene ubice, za koje se sumnja da su pripadnici suparničkog "škaljarskog klana", za milionski iznos pristali su da se reše vođe "kavačkog klana", ali u tome nisu uspeli, jer je Zvicer preživeo.
Samo nekoliko sati nakon pokušaja egzekucije, ukrajinska policija uhapsila je "škaljarce" pri pokušaju besktva u Moldaviju i od tada se nalaze u zatvoru.
Zbog pokušaja likvidacije Radoja Zvicera u elitnom delu Kijeva, uhapšeni su crnogorski državljani Stefan Đukić i Emil Tuzović, kao i Srbi Milan Branković i Petar Jovanović.
Egzekutorima je glavna veza u Kijevu bio Rostislav Černobrivi, viši narednik ukrajinskog MUP, koji im je pomagao oko logistike atentata.
Atentatori su na dan pucnjave naoružani do zuba čekali Zvicera koji je džogirao unutar elitnog kvarta. Crnogorci Đukić i Tuzović parkirali su "smarta" nasred ulice, a kada su ugledali Zvicera istrčali su iz automobila.
Spasila ga supruga
Pokušaj ubistva snimile su nadzorne kamere, na kojima se može videti kako osumnjičeni Crnogorci Đukić i Tuzović trče ka Zviceru koji sa kapuljačom na glavi džogira trotoarom. Đukić, koji je obučen u belo se tada isprečio ispred Zvicera i iz neposredne blizine počeo da puca u njega. "Kavčanin" se zatim okrenuo i pokušao da pobegne, ali se sudario sa Tuzovićem koji mu je napravio sačekušu sa druge strane.
Nakon rafalne paljbe, kako se može videti na snimku, atentatori sedaju u kola i beže u nepoznatom pravcu, dok povređeni Zvicer prelazi ulicu i trčeći ulazi u zgradu. Naime, sa druge nadzorne kamere se može videti i da je Radoja Zvicera od sigurne smrti spasila njegova supruga Tamara Zvicer, koja je zapucala na napadače i na taj način ih oterala sa mesta zločina.
Foto: Printcreen
Tamara Zvicer
Prema nezvaničnim informacijama, plaćeni ubica je ispalio sedam hitaca od kojih je pet pogodilo Zvicera u trup.
Napadači su potom pobegli sa mesta zločina, verovatno misleći da su ubili vođu "kavačkog klana", međutim Zvicer je prebačen u bolnicu i hitno je operisan.
Ubrzo nakon pucnjave, dvojica napadača zapalila su "smart" prilikom čega je jednog od njih zahvatila vatra. Zatim su po njih došli pomagači i pobegli su sa mesta zločina.
Nakon oporavka, Zvicer je jedno vreme bio i u Crnoj Gori, a policija od 2021. godine nema podatak gde se Zvicer krije.
Foto: Libertaspres/Sky
Radoje Zvicer posle pokušaja atentata
Vođa kavčana Radoje Zvicer pisao je na Skaju da je bilo neminovno da "prašinari" izgube na avgustovskim izborima 2020. godine, kad nisu dozvolili njima da ubijaju državne neprijatelje.
Specijalizovano veće Višeg suda u Podgorici potvrdilo je danas optužnicu podnetu protiv Radoja Zvicera,Vasa Ulića i još 18 članova njihove organizovane kriminalne grupe koja će odgovarati za šverc dve i po tone kokaina.
Ivan Delić koji se dovodi u vezu sa Radojem Zvicerom, odbeglim vođom ''kavačkog klana", uhapšen je u Dubaiju zbog sumnje da je trgovao narkoticima. Njegova kriminalna istorija je puna događaja koji su odavno mogli uhapšenog Delića da odvedu u smrt, ali svoju "karijeru" kriminalnca će ipak najverovatnije okončati zatvorskim rešetkama.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kijev je tokom noći i jutra bio pod snažnim raketnim i dronovskim udarima, a prema navodima ruskih vojnih dopisnika, glavni ciljevi bili su energetski objekti u prestonici i okolini.
Ukrajina svake godine gubi oko 800.000 ljudi, upozorio je ukrajinski ekonomista i finansijski analitičar Aleksej Kušč, navodeći da se demografski pad već direktno preliva na ekonomiju, kupovnu moć građana i razvoj biznisa.
Blokaderski profesor Čedomir Čupić potpuno je ogolio blokadere i priznao ono što je narodu odavno jasno - da iza svega stoje jeftine političke manipulacije, kalkulanti i preletači koji gledaju samo sopstveni interes.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se danas u Beogradu sa potpredsednikom Saveta ministara u Vladi Republike Italije i ministrom infrastrukture i saobraćaja Mateom Salvinijem.
Potpredsednik Vlade Italije i ministar infrastrukture i transporta, Mateo Salvini, stiže sutra u dvodnevnu zvaničnu posetu Beogradu! Reč je o jednom od najuticajnijih, najžešćih i najharizmatičnijih političara Evrope, čoveku koji godinama vodi beskompromisnu borbu za suverenitet svoje zemlje, tradiciju i bezbednost građana.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.
Tokom izvođenja radova na redovnom održavanju u Mis Irbijevoj ulici (Zvezdara), na delu od Marčanske do Ulice Vojislava Ilića, od danas do 17. jula doći će do promena u radu linija javnog prevoza.
Porodica iz Srbije izazvala je bes korisnika društvenih mreža, kada su tokom letovanja u Albaniji, kupili kapu "keče" sa simbolom šiptarskog crnog orla.
Jovana (39) i Vladimir (46) Tomanović iz Loznice nisu imali još rešeno stambeno pitanje, a već su bili roditelji tri dečaka. Vasilije, Maksim i Despot ubrzo su dobili i brata Lazara, pa Evu, a početkom decembra im stiže još jedan brat ili sestra!
Etna, jedan od najaktivnijih vulkana u Evropi, ponovo je snažno izbacivala pepeo, zbog čega je privremeno obustavljen dolazni avio-saobraćaj na međunarodnom aerodromu „Katanija Vinčenco Belini“ na Siciliji.
Krim je tokom noći bio pod novim talasom udara, a prema lokalnim izvorima i satelitskim podacima, pogođeni su lučka zona u Kerču, energetski objekti kod Simferopolja i područje aerodroma Gvardejsko.
Francuska vojska planira da deo pešadijskih zadataka prebaci na robote i dronove, u okviru projekta „Pendragon“, koji treba da smanji rizik za vojnike i uvede novu vrstu borbene jedinice na buduće ratište.
Jedan od glavnih likova serije "Tajne malog grada" je ruski glumac Maksim Bitjukov, koji tumači lik policijskog načelnika i iskusnog istražitelja Porfirija Petroviča Parfjonova.
Godinama je border koli važio za najpametnijeg psa na svetu, ali novo naučno istraživanje pokazalo je da ga je malinoa nadmašila i preuzela prvo mesto.
Putnici širom sveta sve češće se susreću sa strožim pravilima o ručnom prtljagu, jer avio-kompanije pokušavaju da ubrzaju ukrcavanje, smanje kašnjenja i povećaju bezbednost letova.
Pobednica "Zadruge 1" Kristina Kija Kockar ponovo je javno prozvala pevačicu Anabela Atijas, podelivši snimak sa njenog nastupa na kojem se vidi mali broj posetilaca.
Una Čolić, starija ćerka pevača Zdravka Čolića, poznata je po tome što često deli detalje iz života sa pratiocima na društvenim mrežama, a tako je bilo i ovog puta.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.