Carinski službenici su danas sprečili pokušaj krijumčarenja lekova za golubove, čija je vrednost procenjena na oko dva i po miliona dinara.
Reč je o preko 500 pakovanja lekova, vakcina, vitamina i suplemenata, koji se koriste za lečenje i ishranu golubova, pronađenih u unutrašnjosti i prtljažniku jednog automobila.
Otkrivena roba je zajedno sa vozačem i automobilom predata u dalju nadležnost policiji.
Kako se vidi na fotografijama, osoba koja je pokušala ilegalno da unese lekove za golubove u Srbiju sakrila ih je po torbama, najverovatnije u nadi da neće biti izdvojena za detaljni pregled vozila.
Količina lekova i suplemenata za golubove bila je tolika da njome može da se popuni nekoliko polica.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa policijskim službenicima RCGP prema Republici Bugarskoj i carinskim službenicima CI Dimitrovgrad, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili su M. A. (1980), zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo krijumčarenje.
Carinski službenici su tokom proteklog vikenda na aerodromu Nikola Tesla, u saradnji sa policijom, sprečili pokušaj dvojice putnika da u prtljagu prokrijumčare satove marke ''Rolex'', čija je ukupna vrednost oko 30.000 evra.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave granične policije, u saradnji sa Policijskom upravom Sremska Mitrovica, uhapsili su L. D. (37) zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa policijskim službenicima RCGP prema Republici Bugarskoj i carinskim službenicima CI Dimitrovgrad, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili su M. A. (1980), zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo krijumčarenje.
Blokaderski mediji Nova S i Insajder otvoreno su udarili jedni na druge, a iza svega se krije brutalna borba za vlast i prljavi novac, konstatuje medijski analitičar Uroš Piper.
Rešavanje problema rastućeg broja vojnika koji su odsutni bez prinude trebalo bi da bude prvi prioritet reforme mobilizacije u Ukrajini, rekao je bivši ministar odbrane Mihailo Fedorov tokom prenosa uživo u četvrtak, 7. avgusta.
Blokaderi su sastavili čak 39 strana dug ''dokument'' o političu Vladanu Đokiću, koji treba da bude rektor Univerziteta u Beogradu, a u kojem objašnjavaju zašto ga vetiraju sa blokaderske liste!
Na njihovoj "listi za odstrel" kao lice koje je ekspresno dobilo veto jeste i Milo Lompar - za koga su napravili obimni dosije u kom su do detalja raskrinkali sve njegove licemerne poteze i mutne poslove!
Bivša ambasadorka Branka Latinović gostovala je u programu tajkunskih medija i javno priznala da dolazak predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog u Beograd predstavlja ogromno priznanje za Srbiju.
Najavljeni koncert Dina Merlina, zakazan za 5. septembar na Starom aerodromu u Kraljevu, izazvao je reakcije u javnosti. Nakon najave događaja, usledilo je negodovanje dela građana i udruženja koji traže da koncert bude otkazan.
Poznati hrvatski istoričar Tvrtko Jakovina javno je priznao ono što svi u svetu već dobro znaju - predsednik Aleksandar Vučić ima daleko bolje procene i vodi superiorniju spoljnu politiku od Evropske unije, čuvajući isključivo interese svoje zemlje.
Ministarka za zaštitu životne sredine Sara Pavkov danas je govorila o vodostaju Dunava, subvencijama za kupovinu električnih vozila i drugim bitnim ekološkim temama.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski posetila je danas Hercegovačku Gračanicu, gde se sastala sa gradonačelnikom Trebinja Mirkom Ćurićem.
Uz zvuke saborske himne "Sa Ovčara i Kablara" i podizanjem saborske zastave ispred Spomenika trubaču, svečano je otvoren 65. jubilarni Dragačevski sabor trubača, čime je i zvanično počela najveća svetkovina trube na Balkanu.
Ruski hakeri došli su do dokumentovanih dokaza o direktnom učešću NATO-a u napadima na ruskoj teritoriji, proizilazi iz materijala koje su anonimni hakeri dostavili ruskim medijima.
Svet bi mogao da se suoči sa pucanjem novog finansijskog balona, uprkos više nego oprimističnom raspoloženju na berzama, upozoravaju finansijski stručnjaci.
Mađarski premijer Peter Mađar danas je zahvalio stanovnicima te zemlje na njihovom "neviđenom nacionalnom jedinstvu" u suočavanju sa toplotnim talasom i sušom tokom prošle nedelje, navodeći da je zahvaljujući tome očuvana energetska bezbednost zemlje.
Severna Koreja je poslala raketnu jedinicu u Rusiju, koja bi trebalo da bude opremljena sa do 120 balističkih projektila i šest lansera za napade na Ukrajinu, navodi "Independent".
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Posle dugog čekanja i brojnih glasina, poznato je kada se očekuje izlazak GTA VI, a otkriveni su i novi detalji o priči, glavnim likovima, mapi i platformama na kojima će igra biti dostupna.
Cvetni aranžmani sa venčanja Alise Amoroso postali su viralni zbog veoma neobičnog detalja. Kako bi smanjila troškove, pridtala je na kreativno rešenje svoje organizatorke venčanja koje je uključivalo karfiol i kupus.
Kupovne kore za pitu mogu postati jednako ukusne kao domaće uz samo jedan jednostavan trik. Saznajte kako da napravite sočnu, mekanu i savršeno ukusnu pitu, bez suvih kora i razočaranja.
Kaomi Dženigs (28) iz Irske bila je na putovanju iz snova sa svojim suprugom Oliejem na Tajlandu, gde su slavili njegov 30. rođendan. Međutim, idiličan odmor pretvorio se u noćnu moru kada su počeli da se javljaju neobični simptomi, za koje se ispostavilo da su znak terminalnog tumora na mozgu.
Postoji jednostavan trik koji mesari često koriste, a za koji vam je potrebno svega nekoliko sekundi. Pomoću njega možete lako proveriti da li je piletina koju kupujete sveža i biti sigurni u svoj izbor.
TV lice Ana Radulović u emisiji "Demanti" nije zaobilazila nijednu temu, te nam je oktirla kome je prvo rekla da se razvodi, kao i kakva je reakcija njenih roditelja bila.
Bivši učesnik rijalitija Bora Santana otkrio je da od nekretnina poseduje hacijendu, koju je pretvorio u unosan biznis, a spomenuo je i zoološki vrt koji je takođe u njegovom vlasništvu.
Reper Dragomir Despić Desingerica nedavno je upitan o povratku Milana Stankovića na muzičku scenu, a tom prilikom potkačio je kolegu nazvavši ga "malim Kinezom".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.