U Višem sudu u Podgorici izrečena je danas oslobađajuća presuda za vlasnika "Atlas grupe" Duška Kneževića u slučaju predmeta "Aerodromi".
Specijalno državno tužilaštvo u vreme dok je tom institucijom rukovodio GST Milivoje Katnić podiglo je nekoliko optužnica protiv vlasnika "Atlas grupe" Duška Kneževića.
Presudu je danas izrekao sudija Višeg suda u Podgorici Nenad Vujanović.
Optužbi su osim Kneževića oslobođeni i nekadašnji direktori "Atlas banke" Marko Nikolić i Dijana Zečević, kojima se optužnicom Specijalnog državnog tužilaštva iz 2019. godine stavljalo na teret da su naneli štetu Aerodromima Crne Gore od tri miliona evra.
Okrivljeni su, prema optužnici tadašnje specijalne tužiteljke Lidije Vukčević, bili pod optužbom da su oštetili "Aerodrome Crne Gore" za tri miliona evra, a korist pribavili "Atlas banci" jer nisu vratili depozit od tri miliona evra, nakon što je istekao rok oročenja.
Nakon promena u SDT-u, optužnicu je zastupao specijalni tužilac Zoran Vučinić, koji je u završnoj reči ostao kod navoda optužnice.
Advokat Dušan Radosavljević ocenio je ranije da optužbe protiv okrivljenog Kneževića nisu postojale te da "optužnica nikada nije smela ni biti podignuta".
- Ostalo je nejasno šta je ovde krivično delo i kako su "Aerodromi" oštećeni. Uobičajeno bankarsko poslovanje je predstavljeno kao krivično delo. Nema dokaza da je "Atlas banka" pribavila imovinsku korist. Ovo je nesumnjivo politički montiran proces da se uruši Duško Knežević -rekao je Radosavljević tokom završnih reči.
I advokatica Andrijana Razić, branilac Kneževića, ocenila je da je u optužnici "promašena pravna kvalifikacija".
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je juče da je MUP učestvovao u međunarodnoj operaciji usmerenoj na suzbijanje seksualne eksploatacije i zlostavljanja dece na internetu, u kojoj je od 10. jula do 31. avgusta spaseno 165 žrtava i uhapšeno 188 osumnjičenih.
Policija na Zvezdari uhapsila je juče M.Đ. (41) pod sumnjom da je pretukao P.C. (56) tokom utakmice FK Balkan u i FK Žarkovo koja se odigravala u Mirijevu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je juče da je MUP učestvovao u međunarodnoj operaciji usmerenoj na suzbijanje seksualne eksploatacije i zlostavljanja dece na internetu, u kojoj je od 10. jula do 31. avgusta spaseno 165 žrtava i uhapšeno 188 osumnjičenih.
Dok se preko tajkunskih medija lažno predstavljaju kao nekakva hrabra "studentska lista" koja menja Srbiju, blokaderi su na prvom ozbiljnom testu i pred kamerama Informera pokazali svoje pravo, preplašeno lice.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je za Informer TV, gde je poslao snažnu poruku javnosti i otkrio svoju veliku odluku vezanu za predstojeću parlamentarnu kampanju.
Bivši predsednik Srbije, lider minorne Socijaldemokratske stranke Srbije (SDS), dao je svoj doprinos opozicionom brlogu, pošto je svoje blokadere skupa sa tradicionalnom opozicijom nazvao amaterima.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks i potpuno raskrinkala lidera Novog DSS-a Miloša Jovanovića.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je za Informer TV, gde je poslao snažnu poruku javnosti i otkrio svoju veliku odluku vezanu za predstojeću parlamentarnu kampanju.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Od upokojenja starca Tadeja Vitovničkog 2003. godine, njegov grob u Manastiru Vitovnica postao je mesto hodočašća, a među vernicima se proširilo verovanje da njegove molitve donose isceljenje, utehu i pomoć onima koji mu se obraćaju sa verom.
Više od 1.500 plovila sa oko 20.000 učesnika danas je zaplovilo Drinom od Perućca do Rogačice, u okviru centralnog događaja 32. Drinske regate, jedne od najvećih turističko-zabavnih manifestacija u Srbiji.
Ekspo karavan, kojim počinje predstavljanje specijalizovane izložbe Ekspo 2027 građanima širom Srbije, danas je stigao u Trstenik, prvu stanicu na turneji koja će u narednim mesecima obići više od 30 gradova i opština.
Kina je odbila da isporuči Rusiji tehnologiju neophodnu za izgradnju brodova za Arktik, pokazujući da blisko partnerstvo sa Kremljom nije jače od zapadnih sankcija.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski razmatra mogućnost smene vrhovnog komandanta Oružanih snaga Ukrajine, Oleksandra Sirskog, usled sve većeg nezadovoljstva i protesta u zemlji.
Rusija je Ukrajini predala više od 18.500 tela za koja tvrdi da pripadaju poginulim ukrajinskim vojnicima, dok je Kijev u suprotnom smeru vratio svega 569 tela ruskih pripadnika, pokazuju zbirni podaci Ministarstva odbrane Rusije.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
Kineski startap za veštačku inteligenciju, Munšot, predstavio je danas novi model Kimi K3 sa 2,8 biliona parametara, za koji tvrdi da je najveći sistem veštačke inteligencije otvorenog koda na svetu i koji po performansama parira najnaprednijem američkom modelu Fejbl kompanije Antropik.
Pakovanje za avion često prati strah od prosute kozmetike u koferu. Uz nekoliko jednostavnih trikova možete sprečiti neprijatna iznenađenja bez dodatnih troškova.
Reper Dragomir Despić Desingerica otkrio je detalje hapšenja u Crnoj Gori i otkrio kako je priveden odmah nakon nastupa i da je u pritvoru bio do pet ujutru.
Grčka i Turska tradicionalno su među omiljenim izborima Srba, ali i javnih ličnosti koje za odmor traže savršen spoj luksuza, privatnosti i dobrog provoda.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.