Suđenje Zoranu Marjanoviću, optuženom da je 2. aprila 2016. godine ubio Jelenu Marjanović, nastavljeno je danas saslušanjem sudskog veštaka Dragomira Vasiljkovića.
Veštak je pred sudom naveo da je telefon optuženog tog dana registrovan na baznim stanicama u 16.38 časova, a zatim tek u 17.04, što znači da u međuvremenu od 26 minuta nije bilo signala, prenosi Kurir.
Odgovarajući na pitanja odbrane, veštak je rekao da ne može sa sigurnošću da utvrdi gde se optuženi nalazio u 16.50 časova.
- Postoji putanja od tačke A i B, kada je njegov telefon preko baznih stanica lociran, a koju putanju je Marjanović morao da pređe - rekao je on.
Ubistvo u "mrtvoj zoni" signala
Podsetimo, Vasiljković je i ranije tvrdio da na osnovu podataka o kretanju telefona zaključuje da su se Zoran i Jelena Marjanović morali sresti na nasipu. Govoreći o telefonu ubijene pevačice, naveo je da pretpostavlja da je uređaj u jednom trenutku pao u travu.
- Nasip, odnosno mesto gde je Jelena Marjanović ubijena, je zona nestabilnog signala - rekao je danas u sudnici sudski veštak.
Kako je objasnio, zbog slabog signala telefon je sa 3G mreže prešao na 2G, zbog čega je mogao da prima pozive i poruke iako nije bio u aktivnoj upotrebi.
Nakon ispitivanja veštaka, advokati odbrane izneli su primedbe na njegov nalaz i mišljenje, tvrdeći da izbegava konkretne odgovore.
- Molimo vas da odgovarate samo na ono što pitamo. Mi svi imamo vaše veštačenje i nije potrebno da ponavljate ono što ste rekli i napisali da se suđenje ne bi pretvorilo u "Malu nevestu" - rekao je advokat Nikola Dumnić.
Tokom ročišta vođena je napeta rasprava, a sudija je u više navrata opominjala branioca da ne upada u reč veštaku.
Na pitanja o uticaju kvaliteta telefona na signal i mogućnost praćenja, veštak je naveo da se kretanje korisnika može utvrđivati različitim metodama.
- Na osnovu logova je najmerodavnije i to u stanju dok radi. Kad se ugasi onda se lokacija utvrdjuje na drugi način - kazao je Vasiljković, dodajući da ostaje pri svom ranijem nalazu i mišljenju.
Suđenje Zoranu Marjanoviću nastavljeno je danas u Višem sudu u Beogradu, ali veštak telekomunikacija Dragomir Vasiljević danas nije izneo nalaz i mišljenje i odgovarao na pitanja odbrane.
Zoran Marjanović koji je optužen da je 2. aprila 2016. na nasipu u Crvenki kod Borče ubio suprugu, pevačicu Jelenu Marjanović, u petak bi posle skoro dva meseca ponovo trebalo da sedne na optuženičku klupu Višeg suda u Beogradu.
Jelena Marjanović (33) nestala je 2. aprila 2016. godine u naselju Crvenka u Borči, sutradan je pronađena mrtva. Glavni osumnjičeni za ubistvo pevačice je njen suprug Zoran Marjanović - suđenje traje i dalje. Večeras je u emisiji ''Teorija zavere'' emitovan snimak trenutka kada je Zoran prijavio nestanak svoje supruge.
Suđenje Zoranu Marjanoviću za ubistvo supruge, pevačice Jelene Marjanović, koje je danas trebalo da bude nastavljeno u Višem sudu u Beogradu, odloženo je za 7. oktobar jer u sudnici trenutno ne postoje tehnički uslovi za pregledanje ključnih snimaka sa sigurnosnih kamera iz Borče.
U Višem sudu u Beogradu danas se nastavlja ponovljeno suđenje Zoranu Marjanoviću, optuženom za ubistvo supruge, pevačice Jelene Marjanović. Današnje ročište moglo bi da bude jedno od ključnih, jer je planirano izvođenje važnih dokaza, puštanje snimaka sa sigurnosnih kamera iz Borče.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Suđenje Zoranu Marjanoviću nastavljeno je danas u Višem sudu u Beogradu, ali veštak telekomunikacija Dragomir Vasiljević danas nije izneo nalaz i mišljenje i odgovarao na pitanja odbrane.
Uhapšene su tri osobe koje su osumnjičene da su ubile vlasnika piljare na Karaburmi, a pronađen je i deo novca koji je, kako se sumnja, odnet iz stana ubijenog.
Nevenka Dobrić izgubila je dnanaestogodišnjeg sina Sinišu u zločinačkoj hrvatskoj akciji "Oluja" 1995. godine, a zbog njene boli, koja ne prolazi ni posle 31 godine, večeras su svi plakali u Mrkonjić Gradu, ali i u čitavoj Republici Srpskoj, Srbiji i šire.
Predstavnik Srba iz Crne Gore i predsednik Demokatske narodne partije (DNP) obratio se večeras okupljenima u Mrkonjić Gradu gde se održava ceremonija povodom Dana sećanja na stradale u zločinačkoj akciji "Oluja".
U znak sećanja na hiljade ubijenih i prognanih Srba tokom zločinačke akcije "Oluja", u Mrkonjić Gradu danas se održava centralna državna manifestacija kojoj prisustvuje i predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata Milorad Dodik.
"Mazda 2" je jedan od najtraženijih malih polovnjaka na srpskom tržištu, a razlog je jednostavan, jer je pouzdana, jeftina za održavanje i dostupna već od 1.300 evra.
Potresna životna priča srpskog svetitelja Vukašina Mandrape, prikazana u filmu "Slučaj Vukašina Mandrape" u režiji Svetlane Petrov i produkciji Milana Zarića, sačuvala je uspomenu na nevine žrtve ubijene u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj i još jednom podsetila na značaj očuvanja sećanja na stradanja srpskog naroda, njihovu veru, hrabrost i dostojanstvo!
Dok se na jugu Francuske vatrena stihija prostire na hiljadama hektara, 34 vatrogasca-spasioca Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, uz podršku tročlanog medicinskog tima, rade rame uz rame sa francuskim kolegama u okrugu Var.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović obišla je danas sa pokrajinskim sekretarom Vladimirom Galićem pripremne radove na produbljivanju Baračkog kanala kod Bezdana.
Američka vojska potrošila je veliki deo zaliha preciznih raketa dugog dometa tokom rata sa Iranom, što je otvorilo pitanje spremnosti za buduće sukobe.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Posle nekoliko pranja čak i najkvalitetniji peškiri mogu izgubiti mekoću, ali uz jednostavan trik sa belim alkoholnim sirćetom lako im možete vratiti prijatan osećaj, mekoću i bolju moć upijanja.
Nakon kupovine namirnice obično razvrstavamo tako što proizvode poput jaja, mleka i putera odmah stavljamo u frižider, dok ostale ostavljamo u ostavi. Međutim, sedam namirnica za koje mislimo da mogu da stoje na sobnoj temperaturi ipak treba čuvati u frižideru.
U raskošnom svetu osmanskog harema mirisi su imali mnogo veću ulogu od običnog ukrasa - predstavljali su znak elegancije, prestiža i ženstvene privlačnosti, a evo kako je mirisala moćna Hurem.
Atmosfera na velikom slavlju povodom 50. rođendana Dragana Stankovića u Vili AS dovedena je do usijanja kada je mikrofon uzela jedna od najvećih zvezda narodne muzike – Indira Radić.
Privrednik Dragan Stanković pokazao nacionalni ponos na svom gala slavlju tako što je u dvorištu svoje vile okačio zastave sa porukom "Srbija pobeđuje"!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.