Vehid Murić (25) osumnjičen da je ubio Rožajce Denisa (28) i Nezrina Hota (35) i Novopazarca Kenana Miraljemovića (56) priveden je u tužilaštvo u Podgorici na saslušanje.
Vehid Murić je bio u pratnji trojice policajaca, ruke su mu sve vreme bile na leđima, vezane lisicama, a na glavi je imao kapuljaču.
Kako smo već pisali, ubistvo se dogodilo u noći između ponedeljka i utorka u stanu u podgoričkom naselju Stari aerodrom. Ubistvo je počinio hladnim oružjem, nakon čega se odvezao u Rožaje i majci priznao zločin. Nadležni su, tragom njene prijave, u iznajmljenom stanu u Kozaračkoj ulici u Podgorici juče pronašli tela tri osobe. Murić je sinoć uhapšen u centru Rožaja, a motiv ubistva, prema navodima dežurne tužiteljke Danke Đerić, još uvek nije poznat.
Policijski službenici Uprave policije Regionalnog centra bezbednosti "Sever", uz kontinuiranu podršku i saradnju sa službenicima Regionalnog centra bezbednosti "Centar", nakon sprovedenih opsežnih operativnih aktivnosti i precizno izvedene taktičke akcije, locirali su u užem gradskom jezgru Rožaja, na otvorenom prostoru, Vehida Murića (25) iz Rožaja, osumnjičenog za krivično delo teško ubistvo i istog lišili slobode o čemu je obavešten državni tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici.
Osumnjičeni Murić je nakon hapšenja, uz krivičnu prijavu sproveden Višem državnom tužilaštvu u Podgorici na dalju nadležnost.
"Nakon sprovođenja sveobuhvatnih izviđajnih i dokaznih radnji, javnost će biti blagovremeno i transparentno informisana o svim relevantnim okolnostima i daljem toku postupka gde je i u ovoj fazi prikupljenen dovoljan broj dokaza i činjenica koje nedovsmisleno ukazuju da je osumnjičeni V.M. direktni izvršilac ovog krivičnog dela", saopšteno je nakon hapšenja iz UP.
Foto: Društvene mreže
Ubijena braća
Dežurna tužiteljka Danka Đerić, nakon završetka uviđaja, medijima je saopštila da je motiv zločina nepoznat.
- Svi dokazi su izuzeti. U toku uviđaja preduzimane su i forenzičke radnje u prisustvu veštaka. Pretpostavka je da je ubistvo izvršeno hladnim oružjem - istakla je Đerićeva.
Policija je ranije juče saopštila da se sumnja se da su ovom krivičnom delu prethodile lične razmirice između lica lišenih života i osumnjičenog.
Rukovodilac Osnovnog državnog tužilaštva u Rožajama Aldin Kalač kazao je u utorak popodne da je majka Vehida Murića pozvala policiju nakon što joj je sin priznao zločin.
- On je majci rekao da je okrvavio ruke i izašao iz kuće. Ona je nakon određenog vremena to prijavila policiji - kazao je Kalač, prenosi RTCG.
Jelena Radonjić (45), rođena sestra rijaliti zvezde Vladimira Tomovića, osuđena je na dve i po godine zatvora zbog incidenta koji je izazvala 2025. godine u Hramu Hristovog Vaskrsenja u Podgorici.
Trostruko ubistvo koje se dogodilo u Podgorici potreslo je region, a među stradalima je i Novopazarac Kenan Miraljemović, čija je smrt izazvala veliku tugu među sugrađanima.
Braća Denis i Nezrin Hot iz Rožaja, ubijena su danas u Podgorici, a osumnjičeni za njihovo ubistvo je Vehid Murić, koji je tokom popodnevnih časova uhapšen.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jelena Radonjić (45), rođena sestra rijaliti zvezde Vladimira Tomovića, osuđena je na dve i po godine zatvora zbog incidenta koji je izazvala 2025. godine u Hramu Hristovog Vaskrsenja u Podgorici.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boraviće u Parizu, gde će prisustvovati vojnoj paradi povodom obeležavanja Nacionalnog praznika Republike Francuske - Dana pada Bastilje.
Dron tipa „Geranj-2“, poznat i kao „Šahed-136“, eksplodirao je tokom noći u blizini sela Kopanka u moldavskom okrugu Kaušeni. Posle pada letelice izbio je požar, ali u incidentu nije bilo poginulih ni povređenih.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je emotivnu poruku dečaku Luki iz Jadranske Lešnice kod Loznice, istakavši da su njegove iskrene reči za njega velika čast, ali i dodatna obaveza da se još snažnije bori za budućnost dece i Srbije.
Aleksandar Vučić, predsednik Srbije razgovarao je danas telefonom sa potpredsednikom Saveta ministara i ministrom spoljnih poslova Italije Antoniom Tajanijem.
Deo blokaderskih medija prethodnih dana pokrenuo je kampanju kandidovanja glavnog javnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenada Stefanovića za novog Vrhovnog javnog tužioca, tvrdeći da on cilja na ovo mesto na kojem već više od 16 godina stoluje Zagorka Dolovac.
Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan Glamočić sastao se u Vladi Srbije sa predstavnicima najvišeg državnog nivoa povodom aktuelne epizootiološke situacije u vezi sa afričkom kugom svinja, a u cilju donošenja novih mera za sprečavanje daljeg širenja bolesti.
Novi sistem kamera počeo je da beleži prekršaje u Severnoj Makedoniji i oni momentalno završavaju u policiji, koja ih prosleđuje policijskim patrolama i presretačima na terenu!
Naslovnom stranom je dominirala fotografija generala Abuda, predsednika afričke države Sudan koji je stajao u kabrioletu i mahao okupljenima, a sve se to dešavalo, prema naslovu u Večernjim Novostima, u Zagrebu.
Ukrajinske Snage bespilotnih sistema tvrde da su za samo sedam dana pogodile čak 90 ruskih brodova u Azovskom i Crnom moru, dok je u poslednjem noćnom napadu na meti bilo još 14 plovila - deset tankera i četiri trajekta.
Trogodišnji dečak iz Velike Britanije izgubio je život nakon što je pao sa prozora hotelskog hodnika na četvrtom spratu tokom porodičnog letovanja na Kipru.
Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan razgovara sa zapadnim liderima kako bi ponovo pokrenuo pregovore između Rusije i Ukrajine, tvrdi izvor iz turske vlade.
Iznenadna smrt američkog senatora Lindzija Grejema dovela je u pitanje sudbinu novog paketa sankcija protiv Rusije, čiji je upravo on bio glavni politički pokretač u Senatu.
Dragomir Felba igrao je u više od 100 domaćih filmova, ali za mlađu publiku će verovatno glavna asocijacija biti deda Straja iz serije "Otvorena vrata".
Visoke temperature mnoge žene naterale su da se odreknu klasičnog grudnjaka, a modni svet već nudi rešenja koja kombinuju slobodu, udobnost i dobar stil.
Holivudska glumica Sidni Svini ponovo je dospela u centar pažnje nakon što je na društvenim mrežama objavila video koji je za kratko vreme privukao ogroman broj pregleda i reakcija.
Ukusan, lagan i povoljan obrok bez mnogo truda, sočne tikvice, krompir i kremasti jogurt preliv pretvaraju jednostavne namirnice u ručak kojem je teško odoleti.
Mnogi ljudi imaju mladeže iz kojih raste jedna ili više dlačica, a upravo one često predstavljaju estetski problem. Ipak, stručnjaci savetuju da ih ne uklanjate pincetom, jer može da izazove nepotrebnu iritaciju kože.
Zagorela masnoća u rerni često deluje kao nemoguć zadatak, ali postoji jednostavan trik koji je osvojio društvene mreže. Umesto skupih sredstava za čišćenje, mnogi koriste penu za brijanje i tvrde da daje rezultate za samo pola sata.
Starleta Stanija Dobrojević već duže vreme privlači pažnju javnosti zbog korekcija na svom licu i telu, te se malo ko seća kako je izgledala kada se tek pojavila, a mi smo pronašli stare fotografije!
Izdvojili smo estradne bivše supružnike koji su dokazali da razvod ne mora uvek da bude praćen skandalima, a ova 3 para danas imaju prijateljski odnos.
Koncert Alena Islamovića planiran u okviru gradske manifestacije u Zavidovićima u BiH otkazan je, a kao razlog navodi se njegov nastup u Kraljevu 11. jula kada se u njegovoj državi obeležava praznik povodom događaja u Srebrenici.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.