Iz policije je saopšteno da je sinoć oko 22.20 časova u akvatorijumu Bokokotorskog zaliva, na delu plovnog puta Stoliv–Prčanj, oko 250 metara od obale, došlo do pomorske nezgode, odnosno sudara dva plovna objekta.
Jednim plovilom upravljao je B.C, državljanin Srbije, a sa njim je bilo još devet putnika. On je tom prilikom zadobio lake telesne povrede.
Drugim plovilom upravljao je I.S. iz Kotora, a na njemu su se nalazila još četiri putnika. I.S. i svi putnici zadobili su lake telesne povrede.
Nakon prijave nezgode, na mesto događaja upućena je plovna jedinica Uprave policije, kao i inspektori Lučke kapetanije i pomorske sigurnosti. Povređenima je ukazana medicinska pomoć.
Policija je kod oba vozača plovila izvršila kontrolu prisustva alkohola i psihoaktivnih supstanci. Utvrđeno je da je B.C. upravljao plovilom pod dejstvom alkohola.
Nakon kompletiranja spisa predmeta, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Kotoru, protiv B.C. biće podneta krivična prijava zbog sumnje da je počinio krivično delo ugrožavanje javnog saobraćaja.
U toku su dalje mere i radnje na utvrđivanju uzroka pomorske nezgode, u saradnji sa pomorskim inspektorima i državnim tužilaštvom, prenosi RTCG.
Prava drama odigrala se sinoć u jednom marketu u Rožajama, kada je maskirani i naoružani muškarac uleteo u lokal u nameri da izvede oružanu pljačku, ali se njegov filmski plan u sekundi pretvorio u potpuni fijasko.
Dvojica muškaraca uhapšena su u Podgorici zbog sumnje da su duže vreme prodavala heroin na ulicama glavnog grada Crne Gore, a tokom policijske akcije jedan od osumnjičenih pokušao je da se oslobodi droge tako što je paket bacio kroz prozor na krov susedne kuće.
Uprava policije Crne Gore sprovela je veliku koordinisanu akciju na području severa zemlje, u kojoj je izvršeno čak 10 pretresa na teritoriji Kolašina, Berana, Bijelog Polja, Rožaja i Plava. Ono što je tom prilikom pronađeno i zaplenjeno u privatnim kućama i pomoćnim objektima šokiralo je javnost i otvorilo pitanje za šta se to građani na severu spremno naoružavaju.
Izgleda da je crnogorskim vlastima znatno lakše da raspisuju nagrade i šalju apele nego da zapravo urade svoj posao. To što po ko zna koji put nude novac za informacije o Radoju Zviceru nije nikakav "odlučan korak u borbi protiv kriminala", već javno priznanje sopstvene nemoći i kapitulacija pred sopstvenim beguncem.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prava drama odigrala se sinoć u jednom marketu u Rožajama, kada je maskirani i naoružani muškarac uleteo u lokal u nameri da izvede oružanu pljačku, ali se njegov filmski plan u sekundi pretvorio u potpuni fijasko.
Zapaljiva naprava, takozvana "vatrena lopta" ispaljena je sinoć sa teritorije Kosova i Metohija na centralnu Srbiju sa ciljem izazivanja požara, ekskluzivno otkriva Informer.
Ukrajinska kampanja za vojnu i logističku izolaciju Krima troši ogromne količine dronova i drugih sredstava, a predsednik Volodimir Zelenski sada je priznao da je novac namenjen Ministarstvu odbrane za drugu polovinu 2026. potrošen unapred i da je u vojnom budžetu nastala rupa od čak 27 milijardi dolara.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da svoju funkciju ne doživljava kao privilegiju, već kao služenje državi i građanima, ističući da je svoj politički angažman u potpunosti posvetio Srbiji.
Bllokaderi se međusobno kolju bez milosti, a najnoviji žestok udarac zadala je predsednica Nacionalnog konventa o EU Bojana Selaković koja je doslovno zbrisala bivšeg predsednika Borisa Tadića!
Ova žena više ne zna da li je izveštač, političar, manekenka ili nešto deseto, primetili su ljudi koji su na društvenim mrežama ispratili najnovije glumatanje Ane Mihajlovski.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević izjavio je danas da u Deliblatskoj peščari, gde se vatrogasci, policajci, vojnici, šumari i volonteri bore protiv požara, neće biti izgrađen vetropark, ističući da je sada najvažnije spasiti ljudske živote i sačuvati prirodu.
Potpredsednica SNS Sandra Božić brutalno je sasekla sramotne napade blokadera na predsednika Aleksandra Vučića, poručivši im da je njihovo ponašanje prešlo u čistu patologiju!
Bivši saborci na Exatlon poligonu, a sada voditelji najvećeg sportskog rijalitija Tijana Jović i Aleksa Erski razgovarali su o njegovoj ulozi u novoj sezoni.
Pripreme za drugu sezonu Exatlona uveliko su u toku, a sudeći po takmičarima koji su već otputovali u Dominikansku Republiku, publiku očekuje pravi spektakl.
Voditelji druge sezone Exatlona Tijana Jović i Aleksa Erski mnoge su nasmejali simpatičnim i opuštenim razgovorom, koji je već na samom početku nagovestio sjajnu atmosferu i odličnu energiju među njima.
Vatrogasci iz Prokuplja tokom popodneva zaustavili su vatru koja je iz sela Mađare nastavila da se širi ka Bresničiću, ali su spasili i čoveka kome je pretila najstrašnjija smrt.
Za razliku od prošle godine kada je prolećni mraz tokom samo jednog jutra "ubrao" sve šljive u voćnjacima, šljive su su ove godine odlično rodile, što se može videti i na pijacama u Nišu.
Muškarac obučen kao Dart Vejder pojavio se na sednici odbora za javnu bezbednost Gradskog veća San Dijega i na satiričan način kritikovao korišćenje automatizovanih kamera za prepoznavanje registarskih tablica kompanije "Flok sejfti".
Nekoliko dana nakon iznenadne i tragične smrti glumice Hejden Penetijer u 36. godini, u javnost isplivavaju sve mračniji detalji o tome šta se zapravo dogodilo u njenim poslednjim satima.
Pitanje koje već godinama potresa svetsku filmsku scenu je ko će naslediti Danijela Krejga i obući odelo najpoznatijeg tajnog agenta na svetu, po svemu sudeći dobija svoj epilog.
Klavir i mikrofon koje je koristio Fredi Merkjuri, kao i rane verzije njegovih pesama, mogli bi na aukciji u oktobru dostići cenu od nekoliko stotina hiljada evra.
Kinematografija je oduvek balansirala između umetnosti i provokacije, a neki filmovi ostali su upamćeni zbog svojih eksplicitnih scena koje su izazivale snažne reakcije publike i kritike.
Jedan od najvećih špijuna svih vremena, dvostruki agent Duško Popov koji je tokom Drugog svetskog rata uživao poverenje i Nemaca i Britanaca, živi i dalje, u banatskom selu Novo Miloševo, u Muzeju "Žeravica".
Helen Finčam je doživela je iznenadnu i tešku promenu života pre tri godine, a sve je počelo jednog jutra kada se probudila sa ukočenim vratom, a čekari su utvrdili da je uzrok tome retko stanje poznato kao transverzalni mijelitis.
Ponekad nije lako primetiti da se nešto promenilo u vezi. Na prvi pogled sve može delovati isto, ali ako primetite pet simptoma znajte da bliskost više nije kao nekada.
Pakovanje za putovanje često može da bude naporno, naročito kada nismo sigurni šta nam je zaista potrebno. Ipak, bez obzira na to gde putujemo i koliko dugo ostajemo, postoje tri stvari koje bi trebalo da ponesemo.
Voditeljka Jovana Jeremić najavila je da njena ćerka Lea sutra, 24. avgusta, slavi rođendan, a tom prilikom progovorila je i o planovima za naredni porođaj.
Bivši rijaliti učesnik Đole Kralj pojavio se ispred studija televizije Pink kako bi potpisao ugovor za učešće u novoj sezoni rijalitija "Elita 10", gde je za medije otkrio svoja očekivanja od predstojećeg takmičenja.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.