• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: tanjug

20.03.2020

12:08

DUŠANKA (70) nije htela da vrati novac dvojici staraca pa se odlučila na potez zbog kojeg je dobila nadimak "TROVAČICA IZ ŽELEZNIKA"

Vesti

DUŠANKA (70) nije htela da vrati novac dvojici staraca pa se odlučila na potez zbog kojeg je dobila nadimak "TROVAČICA IZ ŽELEZNIKA"

Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je danas optužnicu protiv Dušanke Todorović (70) iz Železnika kojom je tereti da je pokušala da otrovom ubije dva starija muškarca kojima je dugovala novac.

Okrivljenoj se optužnicom na teret stavljaju dva krivična dela teško ubistvo u pokušaju iz koristoljublja i na podmukao način, rekla je za Tanjug portparol tužilaštva Irena Bjeloš.

Optužnica je podneta Višem sudu u Beogradu na potvrđivanje, a tužilaštvo je tražilo i da se okrivljenoj produži pritvor, dodala je Bjeloš.

Todorovićeva je optužena zbog sumnje da je u novembru prošle godine većom količinim lekova trovala dvojicu muškaraca iz Železnika da ne bi morala da im vrati novac koji je od njih ranije pozajmila.

Sumnja se da je 1. novembra 2019. D.J. stavila u pasulj nekoliko tableta bromazepama, nakon čega se on onesvestio, a pronašla ga je ćerka, nakon čega je hospitalizovan.

Todorovićeva je sa njim bila u emotivnoj vezi i od njega je pozjamila oko 5.000 evra.

Kada je počeo da joj traži da mu novac vrati preteći da će o dugu obavestiti njenog sina, Todorovićeva se odlučila na trovanje , kako bi uzela priznanice koje je potpisivala prilikom pozajmica.

Drugi pokušaj teškog ubistva trovanja Todorovićeva je izvela 25. novembra 2019. godine.

Sumnja se da je u Železniku 79-godišnjem Č.B. stavila više tableta bromazepama u piće.

Ovog čoveka pronašao je unuk u besvesnom stanju, posle čega je hospitalizovan.
 

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Društvo

Važno: Oglasilo se ministarstvo zbog rada na visokim temperaturama
Društvo

Važno: Oglasilo se ministarstvo zbog rada na visokim temperaturama

Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture (MGSI) apelovalo je na sve poslodavce i zaposlene u oblasti građevinarstva da usled najavljenih visokih temperatura u narednom periodu dosledno primenjuju propisane mere bezbednosti i zdravlja na radu prilikom obavljanja poslova na otvorenom.

29.06.2026

11:10

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Umrla poznata glumica od raka
Showbiz

Umrla poznata glumica od raka

Dama Penelope Kit, najpoznatija po ulogama u serijama "Dobar život" i "Do vlastelinskog dvorca", preminula je od raka u 86. godini.

29.06.2026

12:32

Magazin

Džet set