Suđenje bivšem inspektoru SBPOK-a Božidar Stolić, kom se pred Specijalnim sudom u Beogradu sudi zbog sumnje da je poverljive informacije iz istrage otkrivao klanu Veljka Belivuka za novac
Suđenje je nastavljeno pregledanjem pisane dokumentacije, među kojom je i rokovnik pronađen kod inspektora prilikom hapšenja.
Foto: Informer
Hapšenje Božidara Stolića
U rokovniku su, ispisani rukom napisani brojevi registarskih imena, imena i cifre, a koji je tužilac predložio kao jedan od ključnih dokaza.
– U ovom rokovniku evidentirane su sve radnje koje je kao policijski službenik preduzimao. Evidentirana su imena i prezimena, ali se vidi da nema ni jednog imena i prezimena da su preduzimanje radnje prema ljudima koje je proveravao u sistemu. Evidentirani su operativni poslovi koje je obavljao, ali njih nema – objasnio je tužilac Saša Ivanić, zbog čega je rokovnik ispisan rukom važan.
Stolić je s druge strane naveo da je u još dva rokovnika vodio evidencije, a da je samo ovaj pronađen kod njega prilikom pretresa.
– Ovo je rokovnik iz 2019. imao sam još dva, ali sam samo ovaj nosio kući i tužilac ga je predložio kao dokaz zato što je nađen kod mene – rekao je Stolić, a njegov branilac dodao da je to njegov privatni rokovnik u kom nije ni imao obavezu da evidentira sve što obavlja kao službenu radnju.
Stoliću se, podsetimo, na teret stavlja i da je kroz policijski sistem proveravao određene ljude u sistemu MUP-a kako bi drugom optuženom, Berancu Filipu Goluboviću, koji je u sud prebačen iz zatvora u Pančevu, u kom služi kaznu za drugo krivično delo, za novac dostavljao informacije da li je za njima raspisana potraga.
Foto: Privatna arhiva
Bivši inspektor SBPOK Božidar Stolić
Stolić, kom se na teret stavlja zloupotreba položaja, na prethodnom suđenju negirao je izvršenje krivičnog dela. Tokom iznošenja odbrane Stolić je izjavio da nikada nije bio član kriminalne grupe, tvrdeći da se on borio protiv kriminala.
– Nikada nisam bio član kriminalne grupe, a kamoli grupe koju su predvodili Belivuk i Miljković, jedini kontakt sam sa njima imao u službenim prostorijama. Ne znam kako su mogli da napišu u otpužnici da sam bio pripadnik grupe, kada sam se borio protiv njih – rekao je Stolić.
On je ispričao iznoseći odbranu da je Beranca Golubovića, kom je prema optužnici odavao informacije o potragama za određene osobe kao i detalje iz istrage, koje je on prenosio nepoznatoj osobi, upoznao kada ga je hapsio 2019. i da je nastavio kontakt sa njim jer je izrazio želju da bude saradnik.
Među pisanom dokumentacijom koja je prikazana pred sudom su i izveštaji, koji prema tužilaštvu dokazuju da je Stolić ulazio u sistem i proveravao da li postoji nešto za određene osobe.
– Mi taj dokument ne sporima, vidi se da su ista lica proveravali i drugi, tako da to nije dokaz protiv Stolića – rekao je advokat bivšeg inspektora.
Veće Specijalnog suda u Beogradu, koje vodi postupak protiv bivšeg inspektora SBPOK-a Božidara Stolića i Beranca Filipa Golubovića donelo je odluku da presretnuta komunikacija putem skaj aplikacije, koja je srpskom pravosuđu dostavljena putem međunarodne pravne pomoći iz Francuske, može da se koristi kao dokaz
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Veće Specijalnog suda u Beogradu, koje vodi postupak protiv bivšeg inspektora SBPOK-a Božidara Stolića i Beranca Filipa Golubovića donelo je odluku da presretnuta komunikacija putem skaj aplikacije, koja je srpskom pravosuđu dostavljena putem međunarodne pravne pomoći iz Francuske, može da se koristi kao dokaz
Evropski lideri sve otvorenije govore o mogućem sukobu sa Rusijom, povećavaju vojne budžete i pripremaju stanovništvo za godine nestabilnosti, ali veliki deo građana nije spreman da zbog takve politike uzme oružje i ode u rat.
Dok porodica, prijatelji i pošteni građani Srbije tuguju za tragično nastradalim policajcem Vasilijem Lalovićem (33) – nevinim čovekom i ocem troje male dece – na društvenim mrežama odvija se monstruozno lešinarenje.
Nastavlja se blokaderski rat do istrebljenja, a sada su zgubidani ponovo napali članove Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) u koje su se do juče kleli.
Dok u javnosti pokušavaju da prodaju jeftine priče o institucijama, moralu i promenama, blokaderske uličarske grupacije pod svoje okrilje primaju isključivo likove sa mračnim kriminalnim dosijeima, dokazujući da je za njih brutalno gaženje zakona - sasvim normalna pojava.
Vladimir Pavićević, profesor na Fakultetu političkih nauka i jedan od najvećih kritičara predsednika Aleksandra Vučića, ismejao je ustaškog evroposlanika Tonina Piculu, koga blokaderi kuju u zvezde.
Poznati korisnik društvene mreže Iks, koji se predstavlja kao Narodni neprijatelj, uporedio je blokaderskog glumca Nikolu Đurička sa čuvenim umetnikom i glumačkom legendom Predragom Mikijem Manojlovićem, kog su mnogi blokaderi u prethodnom periodu na sraman način optuživali da je "ćaci".
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Danas slavimo Svetog Prokopija, jednog od ognjevitih svetaca. U narodnom kalendaru ovaj svetac se ubraja u red ognjevitih praznika, zajedno sa Svetim Ilijom i Ognjenom Marijom, a za njegov dan vezuju se brojni strogi običaji i verovanja.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas proslavljaju Svetog Prokopija, jednog od ognjevitih svetaca. Danas se izbegava kopanje, čak i sahranjivanje, jer se smatra da se tako čini veliki greh.
U Srbiji u utorak nestabilno. Pre podne suvo, posle podne pljuskovi i grmljavina na zapadu i jugu, uveče i u centralnim krajevima. Temperatura do 33 stepena.
Zbog višesatnih gužvi na Gradini, vozači koji danas putuju ka Grčkoj mogu uštedeti vreme prelaskom na manje opterećene alternativne granice sa Bugarskom.
Iranska vojska i Korpus islamske revolucionarne garde, saopštili su danas da su izveli raketne i napade dronovima na američke položaje u Kuvajtu i Bahreinu.
Netfliks je objavio najnoviji izveštaj koji detaljno otkriva koje su to naslove pretplatnici širom sveta masovno gledali tokom prvih šest meseci 2026. godine.
Bila je kraljica pozorišta, ali i žrtva brutalne sudbine. Život Žanke Stokić obeležile su batine, siromaštvo i smrt u samoći, dok joj je spomenik podigla služavka, jer niko drugi nije želeo.
Novi film britansko-američkog reditelja Kristofera Nolana "Odiseja", zasnovan na istoimenom antičkom epu starogrčkog pesnika Homera, ostvario je zaradu od 264,1 milion dolara na svetskim bioskopskim blagajnama tokom prvog vikenda prikazivanja, saopštio je studio "Universal Pictures".
Božidar Bole Stošić, koji nas je napustio 2018. godine, svojevremeno je otkrio da je odbio ulogu u seriji "Bolji život" jer nije želeo da radi sa Miodragom Petrovićem Čkaljom, koji ga je stavio na svoju "crnu listu" glumaca.
Starleta Stanija Dobrojević odnela je pobedu u rijalitiju Elita 9 i osvojila glavnu nagradu od 100.000 evra, a njen rijaliti put traje više od 15 godina.
Pobednica "Elite 9" Stanija Dobrojević uvek je isticala koliko ceni svoju porodicu, a njen brat Sani nije deo javnog sveta već vodi miran život baveći se veterinom i putujući svetom.
Pobednica "Elite 9" Stanija Dobrojević je nakon trijumfa pred našim kamerama progovorila o emocijama koje oseća, pa priznala da je u prethodnih godinu dana doživela najstrašniju izdaju i preokret u životu.
Pobednica "Elite 9" je Stanija Dobrojević, dok je drugo mesto zauzela Aneli Ahmić, a ukoliko niste gledali uživo prenos, pogledajte ovaj lajv i saznajte sve detalje večeri!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.