Ona je u školi komadom stakla nanela sebi povrede po rukama, o čemu su iz škole obavestili policiju i socijalne radnike
Devojčica (14) iz okoline Bogatića prijavila oca zbog fizičkog zlostavljanja - on je uhapšen, a troje dece iz porodice izmešteno kod hranitelja.
Troje maloletne dece, dve devojčice i dečak, stari 11, 12 i 14 godina, iz Klenja kod Bogatića privremeno su odlukom Centra za socijalni rad privremeno izmeštena iz biološke u hraniteljsku porodicu, a njihov otac S.D. (46) je uhapšen, zadržan u policiji i uz krivičnu prijavu zbog nasilja u porodici biće saslušan u Osnovnom javnom tužilaštvu u Šapcu.
Ovo je, za sada, epilog pritužbe najstarije devojčice da ih otac fizički zlostavlja. Ona je,prethodno, juče u školi komadom stakla nanela sebi povrede po rukama, o čemu su iz škole obavestili policiju i socijalne radnike.
- Njene povrede nisu opasne, u pitanju su sitne ogrebotine, pa je jasno da je devojčica na ovaj način želela da skrene pažnju kako bi prijavila zlostavljanje. Na saslušanju u policiji ona je u prisustvu socijalnog radnika ponovila da ih otac često fizički zlostavlja, a najčešće šamara. Devojčica je još juče smeštena kod hranitelja, a danas je pronađena hraniteljska porodica koja je prihvatila njenu sestru i brata - navodi izvor Telegrafa.rs.
Deca su posle razvoda roditelja ostala da žive sa ocem koji se u međuvremenu ponovo oženio. Pohađali su četvrti, peti i sedmi razred osnovne škole. Osim što su, prema prijavi najstarije devojčice često dobijali batine, sumnja se da su deca i psihički zlostavljana.
- Živeli su u teškim uslovima, bez struje i vode u kući. Sa majkom nisu u kontaktu od kada su se roditelji razveli pa zbog toga nije postojala mogućnost da ostanu kod nje. Za sada je jedino rešenje da budu smeštena u hraniteljske porodice, a u narednom periodu u zavisnosti od toka postupka koji je složen i osetljiv tražiće se najbolje rešenje za decu - naveo je za Telegraf.rs izvor iz istrage ovog slučaja.
A.G. (23), iz Novog Sada za kog postoji osnovana sumnja za nasilje u porodici, i dalje ostaje u pritvoru, odlučilo je krivično vanpretresno veće Osnovnog suda u Novom Sadu, koje je odbilo žalbu njegovog branioca
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
A.G. (23), iz Novog Sada za kog postoji osnovana sumnja za nasilje u porodici, i dalje ostaje u pritvoru, odlučilo je krivično vanpretresno veće Osnovnog suda u Novom Sadu, koje je odbilo žalbu njegovog branioca
Bivši glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine (OSU) Valerij Zalužni upozorio je da sumnje u dalji put zemlje već počinju da prožimaju ukrajinsko društvo, dok je politički sistem izgrađen posle 1991. opisao kao „klanovsko-oligarhijsku republiku“ koja je sistematski rušila poverenje i jedinstvo građana.
Dok se u Crnoj Gori sve češće govori o pritiscima na srpski narod i pokušajima da se potisne njegovo istorijsko nasleđe, identitet i prava, istovremeno se, pred očima javnosti promovišu ideje koje zagovaraju stvaranje takozvane Velike Albanije.
Ekonomski analitičar i česti gost tajkunskih televizija Miša Brkić javno je ponizio i ugasio sve nade opozicije, priznavši surovu istinu da uz ovakva finansijska davanja i rast standarda građana, niko ne može da pobedi predsednika Aleksandra Vučića!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da svoju funkciju ne doživljava kao privilegiju, već kao služenje državi i građanima, ističući da je svoj politički angažman u potpunosti posvetio Srbiji.
Cirkus i apsurd u režiji opozicionih blokadera dostigli su tačku potpunog ludila. Dok se stotine obučenih profesionalaca, vatrogasaca i spasilaca lavovski bore sa ogromnom vatrenom stihijom u Deliblatskoj peščari, grupe takozvanih "zboraša" i uličnih aktivista rešile su podvale narodu još jednu jeftinu predstavu.
Bivši saborci na Exatlon poligonu, a sada voditelji najvećeg sportskog rijalitija Tijana Jović i Aleksa Erski razgovarali su o njegovoj ulozi u novoj sezoni.
Pripreme za drugu sezonu Exatlona uveliko su u toku, a sudeći po takmičarima koji su već otputovali u Dominikansku Republiku, publiku očekuje pravi spektakl.
Voditelji druge sezone Exatlona Tijana Jović i Aleksa Erski mnoge su nasmejali simpatičnim i opuštenim razgovorom, koji je već na samom početku nagovestio sjajnu atmosferu i odličnu energiju među njima.
Policajke iz Hjustona u Americi uskočile su u Uber koji je slučajno bio zaustavljen na raskrsnici, kako bi nastavile poteru za osumnjičenim koji je bežao peške. Vozač Entoni Bejns isprva nije ni znao šta se događa, ali je, pošto je policija ušla u njegovo vozilo, praktično postao deo potere.
Nekoliko dana nakon iznenadne i tragične smrti glumice Hejden Penetijer u 36. godini, u javnost isplivavaju sve mračniji detalji o tome šta se zapravo dogodilo u njenim poslednjim satima.
Pitanje koje već godinama potresa svetsku filmsku scenu je ko će naslediti Danijela Krejga i obući odelo najpoznatijeg tajnog agenta na svetu, po svemu sudeći dobija svoj epilog.
Klavir i mikrofon koje je koristio Fredi Merkjuri, kao i rane verzije njegovih pesama, mogli bi na aukciji u oktobru dostići cenu od nekoliko stotina hiljada evra.
Kinematografija je oduvek balansirala između umetnosti i provokacije, a neki filmovi ostali su upamćeni zbog svojih eksplicitnih scena koje su izazivale snažne reakcije publike i kritike.
Jedan od najvećih špijuna svih vremena, dvostruki agent Duško Popov koji je tokom Drugog svetskog rata uživao poverenje i Nemaca i Britanaca, živi i dalje, u banatskom selu Novo Miloševo, u Muzeju "Žeravica".
Ako su u porodici postojale srčane bolesti, rizik može biti veći, ali to ne znači da ćete ih sigurno dobiti. Kardiolog doktor Dibanšu Gupta ističe da veliku ulogu imaju i životne navike.
Pevačica Jelena Karleuša svojevremeno je govorila o početku romanse sa Duškom Tošićem, prisetivši se njihovog prvog susreta i detalja koji su je kod tada mladog fudbalera osvojili.
Pevačica Dragica Zlatić danas ima poseban razlog za slavlje - njena maca proslavlja punoletstvo, a ponosna vlasnica potrudila se da ovaj dan učini nezaboravnim.
Vlasnik televizije Pink Željko Mitrović potvrdio je da je bivši takmičar Stefan Karić potpisao novi ugovor i tako postao jedan od učesnika predstojeće sezone.
Voditeljka Jovana Jeremić najavila je da njena ćerka Lea sutra, 24. avgusta, slavi rođendan, a tom prilikom progovorila je i o planovima za naredni porođaj.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.