Slobodanka Bobana Srnić (44) preminula je danas u čačanskoj bolnici, tri dana nakon saobraćajne nesreće u kojoj je zajedno sa suprugom zadobila teške telesne povrede. Ona je druga žrtva jezive saobraćajne nesreće koja se dogodila u selu Mojsinju, kada su se sudarila dva putnička vozila "fiat bravo" i fiat stilo"
Žarko A.(55) koji je upravljao "fiat bravo", a kojim je optozadi udario u "fiat stilo" u kom je Slobodanka bila sa suprugom i sinom. Njen suprug M. S. (54) takođe je zadobio teške telesne povrede, dok je sin koji je sedeo na zadnjem sedištu lakše povređen.
Jeziva saobraćajna nesreća dogodila se u petak 15. ovog meseca kada je dva sata nakon ponoći. U selu Mojsinja na Ibarskoj magistrali.
- Bili smo te noći zajedno na proslavi godišnjice "male mature" u Mrčajevcima. Žarko je bio sa nama i pošto je bio prilično pripit, obezbedili smo da njega i auto neko odveze kući u Preljinu. Pošto je sve vreme insistirao da sedne za volan, ključevi od auta su mu po dolasku sakriveni dok se ne istrezni. Međutim, čim je ovaj što ga je dovezao zamakao, on je seo u drugi svoj automobil i krenuo, verovatno ponovo u Mrčajevce - priča meštanin Mojsinja koji je te večeri bio na proslavi mature, inače školski drug i prijatelj nastradalog vozača "fiat bravo".
Foto: I.M.
Sahrana nesrećne žene u četvtrak
S druge strane tročlana porodica Srnić se kobne noći "fijatom stilo" vraćala s posla iz treće smene, kada je na njih otpozadi naleteo "fiat bravo".
- Oni su po zatvaranju ugostiteljskog objekta koji su držali u centru Mojsinja, krenuli ka Mrčajevcima, svojoj kući u Ostru. Nakon nekoliko kilometara vožnje sustiglo ih je drugo vozilo udario ih otpozadi i prikucao za stub na potezu između Gorevnice i Mojsinja - rekli su meštani Mojsinje.
Oni koji poznaju nesrećnu porodicu kažu da je Slobodanka u više navrata bila svedok saobraćajnih nesreća u centru Mojsinja, kao i da se borila protiv bahatih vozača.
- Stravične scene je često posmatrala sa terase svog ugostiteljskog objekta koji se nalazi tik uz magistralu. Zajedno sa ostalim meštanima Mojsinja bila je i potpisnik peticije da se na ovoj deonici postave usporivači ili ograniči brzina. Ona i njen muž su obično bili prvi koji vide saobraćajku, zato su uvek priskakali i pomagali, prihvatali lakše povređene iz autobusa, drugi put kada su nastradali majka i sin, pomagali su da se drugi lakše povređeni izbave, svega su se nagledali... - kaže meštanin Mojsinja i dodaje da niko nije mogao da nasluti da će baš ona ovako da nastrada.
Sahrana Bobane Srnić biće obavljena u četvrtak 21. jula na groblju Solinac u Ostri.
Policija je u Ivanjici zatekla vozača (42) koji je upravljao automobilom marke "folksvagen bora“ sa 2,76 promila alkohola u organizmu i bez vozačke dozvole koja mu je prethodno oduzeta
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Policija je u Ivanjici zatekla vozača (42) koji je upravljao automobilom marke "folksvagen bora“ sa 2,76 promila alkohola u organizmu i bez vozačke dozvole koja mu je prethodno oduzeta
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas mlade sportiste iz Srbije, regiona i sveta, učesnike kampa "Srbija te zove 2026", a nakon prijema, predsednik se obratio medijima.
Ustaša Marko Skejo, bivši komandant 9. bataljona HOS-a "Rafael Boban, koji je poznat po hitlerovskim brkovima i činjenici da je devedesetih godina govore držao ispred portreta zločinca Anta Pavelića, pevao je juče u jednoj kafani u Kninu ustaške pesme, i to na uvce predsedniku Hrvatske Zoranu Milanoviću.
Predsednik Udruženih sindikata Srbije "Sloga" Željko Veselinović poručio je da se vidi jasna razlika između blokadera i predsednika Srbije Aleksandra Vučića!
Priča o takozvanom "spontanom studentskom pokretu" konačno je pukla kao balon od sapunice. Sastav blokaderske liste razotkrio je prljavu mrežu međusobno povezanih nasilnika i ekstremista koji godinama seju haos po Srbiji, a sada su samo promenili ambalažu ne bi li prevarili građane.
Bojana Vatić, bliska saradnica okorelog mrzitelja Srbije Dinka Gruhonjića, već 3. novembra 2024. godine, samo dva dana posle tragedije u Novom Sadu i pada novosadske nadstrešnice, na društvenim mrežama kačila je objave o "krvavim rukama".
Advokat i narodni poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Vladimir Đukanović oglasio se na svom Instagram profilu i brutalno raskrinkao takozvane "salonske nacionaliste" i lažne rodoljube koji godinama obmanjuju srpski narod.
Novinar Uroš Piper, bivši medijski koordinator Novog DSS-a, posetio je danas centralnu svoje nekadašnje stranke u centru Beograda i otkrio da tamo nema ni predsednika stranke i potpredsednika.
Operativni tim Republičkog štaba za vanredne situacije i danas je razmatrao situaciju u zemlji usled visokih temperatura i nepovoljnih vremenskih uslova.
Dron pronađen na aerodromu u nemačkom gradu Lajpcigu ciljao je ukrajinski teretni avion koji je prevozio municiju sa nemačkog aerodroma, javlja Kijev indipendent.
U nemačkom gradu Kelnu pronađena je američka bomba iz Drugog svetskog rata, zbog čega je naređena evakuacija dela grada, uključujući i sedište televizijskih kuća RTL i NTV.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Ako vam se pred spavanje u glavi vrte rokovi, obaveze i problemi, nekoliko jednostavnih tehnika uz pomoć ChatGPT-a može pomoći da rasteretite misli i lakše se opustite.
Pametni telefoni postali su neizostavan deo svakodnevice, pa ih mnogi koriste čak i dok su priključeni na punjač. Stručnjaci su otkrili da takva navika negativno utiče na trajanje baterije.
Posebnu pažnju na gala slavlju Dragana Stankovića privukao je momenat kada je "kralj hleba" podigao verenicu Aleksandru našalivši se da će je baciti u bazen.
Večeras od 20 časova na Jutjub kanalu "Informer portal" premijerno pogledajte novu epizodu emisije "Demanti" u kojoj je gošća popularna voditeljka Ana Radulović.
Bivši rijaliti učesnici Maja Marinković i Asmin Durdžić se ne smiruju! Nakon informacije o njihovoj tuči, isplivao je snimak na kojoj Maja urla i psuje.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.