Interventna jedinica uhapsila je Đ.M. (21) iz Obrenovca zbog sumnje da je prošle nedelje u ovom gradu učestvovao u prebijanju dostavljača brze hrane Nikole D. (27) i pucnjavi na Vukašina M. (24) zvanog Sonko. Rođeni brat Đ.M. ubijen u Obrenovcu 2014. godine, a njihov otac se početkom 2008. obesio u samici Centralnog zatvora jer ga je ćerka optužila da ju je silovao.
Kako je Informer već pisao četvorica huligana su u nedelju 11. decembra nakon sačekuše u centru Obrenovca pretukli Nikolu D. i polupali mu auto, a zatim pucali na njegovog prijatelja Vukašina M. Kako su preneli portali Nikola D. se oko 20.30 dovezao kolima ispred zgrade u kojoj živi njegov drug kako bi mu dostavio hranu. U trenutku kada je Nikola parkirao "ford fijestu" i izašao iz auta sa paketom hrane, Vukašin je izašao iz zgrade da ga sačeka. Tada su iz zasede istrčali napadači, naoružani palicama. Prvo su napali nesrećnog dostavljača, prebili ga i razlupali mu auto, a zatim je jedan od huligana zapucao na Vukašina, koji je pobegao kada je video šta se dešava. Na mestu napada policija je prilikom uviđaja pronašla četiri čaure. Nakon toga nekoliko patrola Intervente jedinice blokiralo je Obrenovac u potrazi za napadačima, ali to nije urodilo plodom. Međutim dobrim operativnim radom pripadnika ove jedinice ubrzo je identifikovan Đ.M. kao jedan od napadača.
Odsekao sebi prst
Kako su mediji tada pisali Dušan Vujković je bio poznat u Obrenovcu kao prznica, ali i kao pošten čovek. U mladosti, kada ga je jedan prijatelj optužio da je uradio nešto što nije, sam sebi je odsekao mali prst na ruci i bacio ga psima u dvorištu da ga pojedu.
- On se krio u šteku u jednom selu pored Obrenovca. Kuća gde je boravio pripada njegovom poznaniku. Pripadnici Interventne dobili su informaciju od kolega iz Uprave kriminalističke policije da se u toj kući krije osumnjičeni i usledila je munjevita akcija. Nekoliko policajaca na prepad je upalo u kuću i uhapsilo Đ.M. - naglašava dobro obavešteni izvor Informera.
Prema njegovim rečima Đ.M. je od ranije poznat policiji, a potiče iz rasturene porodice. - Njegov rođeni brat I.M. zvani Gacur ubijen je 07. jula 2014. godine ispred kafića "Kasper" u centru Obrenovca. Tada je u njega pucao njegov poznanik Z.M. koji je dve nedelje kasnije uhapšen zbog ovog zločina. On je I.M. pogodio u stomak nakon čega je pobegao. Nesrećni
Uhvatili ga na prepad
On se krio u šteku u jednom selu pored Obrenovca. Nekoliko policajaca na prepad je upalo u kuću i uhapsilo Đ.M.
muškarac prevezen je u Urgentni centar gde je podlegao povredama - navodi naš sagovornik.
Ovo nije prva tragedija u ovoj porodici. Naime krajem januara 2008. godine Dušan Vujković, zvani Dule Mislođinac, otac Đ.M. i I.M. obesio se u u samici Centralnog zatvora u Beogradu. Kako su mediji tada pisali Vujković je uhapšen nakon što ga je tada četrnaestogodišnja ćerka optužila za silovanje. Šokiran tvrdnjom ćerke, koja ga ja optužila da je godinu dana imao seksualne odnose sa njom, Vujković je samovoljno otišao u obrenovačku stanicu policije. Pred dežurnim istražnim sudijom u potpunosti je negirao delo i tvrdio da mu je "sve namešteno".
Maloletna ćerka
Kako su mediji tada pisali Vujković je uhapšen nakon što ga je tada četrnaestogodišnja ćerka optužila za silovanje
Sud je, međutim, Vujkoviću odredio pritvor u trajanju od mesec dana i pokrenuo istragu. Samo tri dana nakon što je uhapšen Vujković je izvršio samoubistvo i to tako što je deo odeće vezao o zatvorske rešeteke, a zatim se obesio.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je Đorđe M. (21) zbog sumnje da je 11. decembra u Obrenovcu, zajedno sa još tri lica za kojima se intenzivno traga, pokušao da liši života V.M. i naneo lake telesne povrede N.D.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je Đorđe M. (21) zbog sumnje da je 11. decembra u Obrenovcu, zajedno sa još tri lica za kojima se intenzivno traga, pokušao da liši života V.M. i naneo lake telesne povrede N.D.
Organizatori festivala Belgrade Music Week oglasili su se saopštenjem u kojem su demantovali da je sinoć tokom završne večeri festivala došlo do incidenta.
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poslao vaćnu poruku građanima Srbije na Instagram nalogu kroz video objavu na kojoj se vide kadrovi jučerašnje posete predsednika porodici Veljković iz Senjskog Rudnika.
Poslanica Jelena Pavlović koja je juče govorila na blokaderskom skupu u Kraljevu, donedavno je vodila ljude da aplaudiraju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Miloš Bešić, profesor i blokader na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu, gostovao je sinoć u "Utisku nedelju" i tom prilikom istakao da se opozicionari nikada neće odreći svojih ambicija u korist "studenata".
Misije Euleksa i OEBS-a oglasile su se danas povodom dramatične situacije na Gazimestanu gde je juče, na Vidovdan, sproveden novi teror nad Srbima, a u režiji takozvane policije lažne države Kosovo i samozvanog premijera Aljbina Kurtija.
Najtopliji grad u 13 časova je Kikinda, gde je izmereno 38 stepeni, a najsvežije je na Kopaoniku 23 stepena, rekli su iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture (MGSI) apelovalo je na sve poslodavce i zaposlene u oblasti građevinarstva da usled najavljenih visokih temperatura u narednom periodu dosledno primenjuju propisane mere bezbednosti i zdravlja na radu prilikom obavljanja poslova na otvorenom.
Naizgled bezazleni predmeti u prtljagu, na graničnim prelazima mogu biti zaplenjeni, ili da u najboljem slučaju, zbog njih dobijete visoku novčanu kaznu.
Postoje mesta koja kao da priroda ljubomorno čuva vekovima. Jedno od njih nalazi se na obroncima Fruške gore, među gustim šumama i pitomim pejzažima Srema, okruženo brojnim srpskim svetinjama - nadaleko čuvenim manastirima.
Predsednik Irana Masud Pezeškijan izjavio je danas da će, u skladu sa nedavno postignutim sporazumom sa Sjedinjenim Američkim Državama, Iranu biti vraćeno šest milijardi dolara od ukupno 12 milijardi dolara zamrznutih sredstava koja se nalaze u Kataru, kao i da će Teheran nastaviti napore za povratak preostalog novca.
Predsednik Rusije Vladimir Putin odbacio je ukrajinski predlog da se borbena dejstva ograniče na četiri regiona, poručivši da Moskva neće prihvatiti dogovor koji bi Oružanim snagama Ukrajine dao predah i omogućio im da prebace trupe na najteže delove fronta.
Više od 1.300 smrtnih slučajeva zabeleženo je u Evropi od 21. juna zbog ekstremnih vrućina, saopštila je Svetska zdravstvena organizacija, dok se kontinent suočava sa jednim od najtežih toplotnih talasa poslednjih godina.
Sjedinjene Američke Države i Iran postigli su dogovor o obustavi međusobnih napada i planiraju sastanak u utorak u Dohi, gde će se razgovori nastaviti oko najopasnije tačke nove krize — bezbednosti plovidbe kroz Ormuski moreuz.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Vozači primećuju da im se baterija telefona prazni drastično brže dok su na putu. Stručnjaci otkrivaju da su za to kriva podešavanja koja se sama aktiviraju i troše resurse u trenucima kada se menja geografska lokacija.
Istraživači su proučavali uticaj takozvane "zapadnjačke ishrane" na sistem serotonina, neurotransmitera koji ima važnu ulogu u regulaciji emocija, ponašanja, sna i drugih funkcija organizma.
Pevač Emir Habibović čeka čeka svoje šesto dete sa 15 godina mlađom suprugom Tamarom, a sada je objavio još jednu vest o prinovi u porodici - dobiće i unuče.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.