• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: N. Š.

16.02.2023

11:33

KOMŠIJE O VANBRAČNOM PARU NA VOŽDOVCU: Znali smo da Aleksandar ima pištolj i da je bio ljubomoran

printscreen

Vesti

KOMŠIJE O VANBRAČNOM PARU NA VOŽDOVCU: Znali smo da Aleksandar ima pištolj i da je bio ljubomoran

Aleksandar D. (58) ubio je svoju emotivnu partnerku Draganu P. (54), pa pucao sebi u glavu najverovatnije iz ljubomore pokazuju prvi rezultati istrage.

Njihove komšije kažu da su oni poslednjih desetak godina živeli zajedno u njegovom stanu u Bulevaru Oslobođenja koji je nasledio od majke.

- Aleksandar je radio kao čuvar i pripadnik obezbeđenja i znali smo da ima pištolj. Međutim nikada nije napravio nikakav problem, bio je dobar komšija i ništa nije ukazivalo da bi mogao da počini ovakav zločin - priča jedan od komšija.

Foto: N.Š.

 

Prema njegovim rečima motiv zločina najverovatnije leži u činjenici da je Aleksandar bio ljubomoran i da se ponekad plašio da će ga partnerka napustiti. 

- To je ono na šta mi kao komšije sumnjamo jer su i ranije znali da se posvađaju, pa da raskinu na neko vreme. To je njemu teško padalo. Sa materijalne strane on je bio dobro obezbeđen, pored ovog imao je još jedan stan u Zemunu i lepo je zarađivao - priča on. 

Dodaje kako nije sinoć nije čuo pucnje niti svađu već samo policijske sirene.

- Došao je buljuk policajaca i inspektora. Nisam celu noć oka sklopio jer je trajao uviđaj. Čuo sam da su njega pokušali da reanimiraju jer je bio živ kada je policija došla, ali da je ubrzo izdahnuo - objašnjava komšija. 

Pištolj kojim je počinjen zločin pronađen je u stanu. Tela Aleksandra D. i Dragane P. nakon uviđaja preneti su na Institut za sudsku medicinu radi obdukcije. 

Preplašila sam se kad sam videla inspektore

Stanarka zgrade sa drugog sprata kaže da je spavala kada je u hodniku čula buku.

- Izašla sam na terasu i videla najmanje 15 policajaca i inspektora. Bila su tu i kola Hitne pomoći. Pomislila sam da je u pitanju požar, ali sam tek kasnije shvatila da je ubistvo. Ni njega ni nju nisam poznavala - kaže komšinica.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Đedović Handanović sa Svetskom bankom o novom gasnom programu
Društvo

Đedović Handanović sa Svetskom bankom o novom gasnom programu

Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas sa delegacijom Svetske banke o narednim koracima u pripremi novog gasnog programa koji obuhvata razvoj unutrašnje gasne infrastrukture, uključujući izgradnju prve deonice gasovoda Niš-Velika Plana.

11.08.2026

15:14

Gradonačelnik Stevan Bakić: Ponosni smo što Subotica ima najmlađi vozni park za javni gradski i prigradski prevoz u Srbiji
Društvo

Gradonačelnik Stevan Bakić: Ponosni smo što Subotica ima najmlađi vozni park za javni gradski i prigradski prevoz u Srbiji

Gradonačelnik Subotice Stevan Bakić i direktor preduzeća „Trans-jug“ DOO, iz Obrenovca, Dejan Petković sastali su se danas, u Kabinetu gradonačelnika u Gradskoj kući, povodom ispunjenja drugog dela ugovorne obaveze koja se odnosi na obnovu i unapređenje voznog parka javnog gradskog i prigradskog prevoza putnika na teritoriji Subotice.

11.08.2026

13:09

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Magazin

Džet set