Dvojica mladića koja su uhapšena po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu zbog haosa na utakmici Čukarički - Partizan, pripadnici su jedne od navijačkih grupa FK "Partizan", a jedan od njih je bubnjar na tribini.
Prema informacijama koje posedujemo zadržavanje od 48 sati po nalogu u Višeg javnog tužilaštva određeno je Filipu I.(30) i Aleksandru P. (23).
Ispituje se da li su navijačka grupa Shadow ili Commando.
Kako saznajemo, obojica su ranije osuđivani za krivično delo nasilničko ponašanje.
Prema informacijama koje posedujemo, lakše je povređen jedan pripadnik Žandarmerije.
- Niko od civila nije zvanično zatražio medicinsku pomoć - kaže naš izvor.
Ranije danas, po nalogu zamenika VJT u Beogradu, podnete su krivične prijave u redovnom postupku protiv 19 osoba zbog krivičnog dela Nasilničko ponašanje na sportskoj priredbi i javnom skupu.
Protiv dve osobe podnete su prekršajne prijave u redovnom postupku. Još tri osobe privedene su zbog posedovanja baklji, vređanja policije i raspisane potrage.
Foto: ATAIMAGES
Podsetimo, navijači Partizana su svoje nezadovoljstvo radom uprave svog kluba, pored skandiranja "uprava napolje", iskazali na ne baš najbolji način, tako što u nekoliko navrata prekinuli meč sa Čukaričkim ubacivanjem baklji i stolica na teren.
Sudije su dva puta pozivale igrače u svlačionicu, a prvi put su to učinile po donesenoj odluci da se isprazni tribina sa najvatrenijim pristalicama crno-belih.
Policijske snage tada su došle do dela tribina namenjenog gostujućim navijačima u nameri da ih izbace sa stadiona, ali je tada došlo do sukoba.
Navijači Partizana nisu želeli da napuste stadion pa je policija upotrebila silu protiv njih, a na snimku se može videti kako je u jednom momentu prema policajcima poletela i jedna baklja.
Poznat je i epilog haosa u režiji navijača Partizana na Banovom brdu, kada je došlo do sukoba "grobara" sa Žandarmerijom, a utakmica prekinuta i odložena za sredu os 18 časova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poznat je i epilog haosa u režiji navijača Partizana na Banovom brdu, kada je došlo do sukoba "grobara" sa Žandarmerijom, a utakmica prekinuta i odložena za sredu os 18 časova.
Godinama su ruske trupe istraživale ukrajinski garnizon u Nikolajevki u Donjeckoj oblasti na istoku Ukrajine, šaljući male timove infiltratora da pronađu liniju proboja. Međutim, 29. jula su prestali sa istragom.
Blokaderska voditeljka Jelena Obućina ponovo je probila sve granice bezobrazluka i licemerja. Iako je pre samo izvesnog vremena javno priznala kako su njene kolege plasirale izmišljotine o navodnom prebijanju dečaka u Valjevu, Obućina sada bez trunke srama nastavlja da pumpa lažnu priču o "nasilju policije".
Dva albanska mladića postavila su u ponedeljak veče nekoliko zastava Albanije i bivše tzv. OVK na ogradu porte pravoslavnih crkava Vavedenja presvete Bogorodice i svetih Flora i Lavra u Lipljanu.
Više javno tužilaštvo u Valjevu podseća građane da se organizovana okupljanja na javnom prostoru mogu održavati samo i isključivo ukoliko su prijavljena u skladu sa zakonom.
Spoljnopolitički urednik blokaderske televizije N1, Dušan Mlađenović je u istoj emisiji sa neskrivenom gorčinom napao predsednika Aleksandra Vučića jer sprovodi čvrstu, nezavisnu i slobodarsku politiku i ne uvodi sankcije Rusiji.
Kristalno čista voda u bazenu sa pogledom koji neumoljivo podseća na švajcarske Alpe i to za samo 250 dinara dnevno, verovali ili ne, nalazi se u podnožju Suve planine.
Tri člana posade teretnog broda poginula su danas u napadu jemenskih pobunjenika Huta, pokreta bliskog Iranu, u moreuzu Bab el-Mandeb, saopštili su izvori jemenske obalske straže i vojni zvaničnici tamošnje vlade za Rojters.
Administracija predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa obustavila je saveznu podršku godišnjem Izveštaju o Arktiku, vodećem pregledu stanja životne sredine u regionu i posledica klimatskih promena, saopštila je danas Nacionalna uprava za okeane i atmosferu (NOAA).
Tamni podočnjaci mogu biti povezani sa hiperpigmentacijom, a izlaganje UV zracima može dodatno podstaći i pojačati stvaranje pigmenta, a evo koji SPF treba koristiti za ovaj deo lica.
Jedan britanski veterinar podelio je jednostavan trik koji vlasnicima kućnih ljubimaca može pomoći da brzo provere da li njihov pas ili mačka ima buve. Za ovaj test potrebni su samo papir i malo vode.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.