Suđenje Miloradu Mariću (46), optuženom da je 24. jula prošle godine u dvorištu zajedničke kuće u Zemenu tesarskim čekićem ubio ujnu Jagodu Savić (67), danas je u Višem sudu u Beogradu trebalo da bude nastavljeno saslušanjem devojke optuženog, ali je sud odlučio da ona ipak ne bude saslušana zbog njenog psihičkog stanja.
Sudski veštak Branko Mandić je, uvidom u medicinsku dokumentaciju devojke optuženog, ocenio da ona nije sposobna da da validan iskaz u svojstvu svedoka.
Kada je sudija potom pozvao devojku da uđe u sudnicu, kako bi joj saopštio da neće svedočiti, ona je izgovorila samo nekoliko reči koje su šokirale sve prisutne u sudnici:
- Milorad nije kriv, kriv je njegov ujak, a ujna Jagoda je živa!
Ovaj, kao i njen iskaz ranije dat u tužilaštvu, neće biti korišćeni kao dokazi u postupku posle oduke suda da ona ne svedoči.
U pitanju je, inače, devojka koja je kobnog dana navodno sedela i pila kafu sa optuženim. Nakon toga on je, kako se sumnja, ustao i otišao u dvorište u kom je ujna širila veš i ubio je. Marić se tereti da je ujnu više puta udario u glavu keserom, posle čega je sam pozvao policiju i rekao šta je uradio.
Međutim, kada je patrola došla, odbio je da im otvori vrata pa je policija morala da upotrebi suzavac i razvali ih. Posle hapšenja, na saslušanju u tužilaštvu izjavio je da je sa ujakom i ujnom bio u sukobu oko imovine, ali i da "oni imaju mašinu za čitanje misli i da su mu glasovi iz mašine rekli da mora da je ubije!"
Mariću je ranije dijagnostifikovana paranoidna šizofrenija. Osuđivan je zbog preprodaje droge 2006. godine na uslovnu kaznu od šest meseci zatvora i na istu kaznu zbog držanja droge.
U Višem sudu u Beogradu danas je okončan dokazni postupak na suđenju Zoranu P. (52) iz Barajeva, povodom optužbe da je 6. juna prošle godine na svirep način ubio svoju bivšu vanbračnu suprugu Snežanu S. (47) u njenoj kući u naselju Glumčevo brdo u Barajevu,
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Višem sudu u Beogradu danas je okončan dokazni postupak na suđenju Zoranu P. (52) iz Barajeva, povodom optužbe da je 6. juna prošle godine na svirep način ubio svoju bivšu vanbračnu suprugu Snežanu S. (47) u njenoj kući u naselju Glumčevo brdo u Barajevu,
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) uhvatila je danas na aerodromu u Tivatu političara Borisa Tadića dok iz dana u dan po tajkunskim medijima i društvenim mrežama kuka kako se u Srbiji "teško živi", očigledno nema ni malo problem da spakuje kofere i ode na letovanje.
Sramne provocije i otrovni napadi na Srpsku pravoslavnu crkvu i pravoslavne vernike ne prestaju. Blokaderčina sa dna kace Goran Ješić otišao je korak dalje u svojoj bolesnoj mržnji i udario direktno na SPC.
Bivša ambasadorka Branka Latinović gostovala je u programu tajkunskih medija i javno priznala da dolazak predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog u Beograd predstavlja ogromno priznanje za Srbiju.
Najavljeni koncert Dina Merlina, zakazan za 5. septembar na Starom aerodromu u Kraljevu, izazvao je reakcije u javnosti. Nakon najave događaja, usledilo je negodovanje dela građana i udruženja koji traže da koncert bude otkazan.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Iako ne postoji siguran način da to odmah potvrdite, postoje određeni znaci koji mogu ukazivati na to da je vaš broj završio na listi blokiranih kontakata.
Posle dugog čekanja i brojnih glasina, poznato je kada se očekuje izlazak GTA VI, a otkriveni su i novi detalji o priči, glavnim likovima, mapi i platformama na kojima će igra biti dostupna.
Mustafa Durdžić, otac rijaliti učesnika Asmina Durdžića javno je pružio podršku Hani Duvnjak i Neriu Ružanjiu nakon što se par žestoko sukobio sa Aneli Ahmić u emsiji "Narod pita".
Bivši učesnik rijalitija Bora Santana otkrio je da od nekretnina poseduje hacijendu, koju je pretvorio u unosan biznis, a spomenuo je i zoološki vrt koji je takođe u njegovom vlasništvu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.