• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/Dnevnik

08.08.2023

13:28

Podignuta optužnica protiv otmičara:  Gepekovali tinejdžera pa tražili 200.000 evra!

printscreen

Vesti

Podignuta optužnica protiv otmičara: Gepekovali tinejdžera pa tražili 200.000 evra!

Više javno tužilaštvo u Novom Sadu podiglo je optužnicu protiv trojice dvadesetogodišnjaka zbog otmice N. T. (18) iz Sremske Kamenice, sa namerom da od njegovih roditelja iznude novac. Jedan od njih tereti se i za napad na policajce prilikom hapšenja, a drugi za falsifikovanje isprava.

Tinejdžer je kidnapovan na ulici u noći između 4. i 5. februara, u blizini kuće u Sremskoj Kamenici u kojoj stanuje. Trojica otmičara, sa fantomkama na glavama, poprskali su ga biber sprejem i nalepili mu traku preko očiju, a zatim ga na silu ugurali u gepek.

Otmicu je prijavio otac mladića, kome su tražili 200.000 evra kako bi mu vratili sina. Posle potrage na Klisi, policija je u gepeku automobila kod gradske deponije pronašla nepovređenog N. T., a njegovi otmičari su uhapšeni i od tada se nalaze u pritvoru.

Za otmicu je, inače, zaprećena kazna od pet do 18 godina zatvora.

U ovom slučaju učestvovao je i sedamnaestogodišnjak, koji je u međuvremenu postao punoletan. Njemu je izrečena vaspitna mera, pojačan nadzor organa starateljstva i ta mera može trajati najmanje šest meseci, a najviše dve godine.

Osim toga, on je posebno obavezan da se bez naknade uključi u rad humanitarnih organizacija ili u poslove socijalnog, lokalnog ili ekološkog sadržaja u trajanju od 120 časova u periodu od šest meseci.
 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Misteriozna pratnja i roze rančić! Žaki mislila da je niko ne vidi, a GOSI služba je snimila u sekundi (FOTO)
Politika

Misteriozna pratnja i roze rančić! Žaki mislila da je niko ne vidi, a GOSI služba je snimila u sekundi (FOTO)

Dok pošten svet u Srbiji radi, stvara i bori se za napredak svoje zemlje, perjanice tajkunskih medija i blokaderi koji bi da ruše Srbiju, još jednom pokazuju kako zapravo žive na visokoj nozi i uživaju bez trunke blama. Ekskluzivni snimak, koji je zabeležila naša budna GOSI služba, dokazuje da za njih nema krize, za njih postoje samo opuštanje, šetnja i lagodan život.

18.07.2026

11:54

DOSTA ZLOČINA! Dragan J. Vučićević: Test inteligencije
Kolumne

DOSTA ZLOČINA! Dragan J. Vučićević: Test inteligencije

Sada to, dakle, i zvanično znamo - Vladan Đokić je prvi na 'studentskoj', blokaderskoj listi. Sada znamo i ko je sve na tom njihovom, dugo najavljivanom 'elitnom spisku': od Zlatka Kokanovića do Dejana Bodiroge, od 'jahačice zmajeva' Jelene Pavlović i uvoštenog Predraga Voštinića, preko Jova Bakića i Dejana Šoškića pa sve do najodgovornije za pad nadstrešnice Sanje Fric i njenog sina Nenada (!?!).

18.07.2026

11:31

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji
Kultura

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji

Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.

17.07.2026

14:27

Magazin

Džet set