Nemački državljanin Georg H. (35) nastradao je prilikom iskopavanja ribnjaka u mestu Krnule kod Vladimiraca, dok je Ivan P. (28) povređen, ali van životne opasnosti.
Da podsetimo, nesreća se dogodila juče oko 16.30 sati kada su na njivi koju je kupio nemački državljanin pokušali da provere da li ima vode u rupi koju su kopali za ribnjak. Nesrećni nemački državljanin je nastradao, dok je radnik Ivan P. preživeo.
Ivan Pavlović, koji je odmah pošto se zemlja obrušila na ljude došao na mesto nesreće i pomagao u izvlačenju.
- U trenutku nesreće sa Georgom i Ivanom bio je i Ivanov zet koji ih je neposredno pre nego što su namenski ušli u rupu čak i fotografisao. Naime, oni su iskopali rupu za ribnjak koja je bila duboka pet do šest metara, a unutra su se spustili kako bi proverili odakle voda ide, jer je Ivan P. radio na iskopavanju dubinskih bunara i rupa - navodi Ivan Pavlović za Kurir inače, očevidac koji je na poziv Ivanove majke odmah došao i pomagao u njihovom otkopavanju.
Foto: printscreen/Glas Podrinja
- Ivanov zet je zvao njegovu majku i rekao mu šta se dešava. Žena me je odmah pozvala i zajedno smo otišli do njive. Dolazimo i čujemo Ivanovo zapomaganje "brže, brže"! Skačemo odmah u rupu i počinjemo sa otkopavanjem.
Kako dalje navodi naš sagovornik, ubrzo se skupio ceo komšiluk koji je došao da pomogne u spasavanju života.
- Za pola sata ubrzo su došle i druge komšije koje su donele potreban alat za iskopavanje. Ivan je sve vreme bio svestan i komunikativan, njih je zatrpalo skoro tri metra zemlje i pravo je čudo što je on, na svu sreću, preživeo - kaže sagovornik i dodaje:
- Na sopstvenu orgovornost, pošto vozim bager seo sam za volan i zahvatio dve, tri kašike kako bih ubrzao otkopavanje, ali dalje nisam smeo moglo je sve u sekundi da se obruši i da pođe po zlu.
Kako nam je dalje opisao sinoćnu dramu, Ivan P. se hrabro držao i sam sebve otkopavao.
- Sve vreme smo pričali s njim, i otkopavali ga tako da ga ne ugrozimo, a on je jednim delom bio otkopan, dok je drugim pokušavao sam sebe da otkopa i to poslednjih sat vremena intezivno - kaže Ivan Pavlović i dodaje:
Foto: Informer/R.B.
Ilustracija
- Nažalost, kada je počelo iskopavanje prvo su našli Nemca koji nije davao znake života. Nakon toga došlo se do Ivana koji je prevezen u šabačku bolnicu i znam da je dobro i da je i dalje svestan.
Kako nam dalje pojašnjava sagovornik nemački državljanin je nedavno došao u Srbiju.
- Georg je Nemac, ali mu je pokojna majka iz našeg mesta i on se preselio sa bratom kada mu je otac umro. Živeli su tu neko vreme, ali nakon majčine smrti otišli su u Nemačku i tamo opet nastavili život - kaže on i dodaje:
- Nedavno je opet počeo da dolazi i kupio je tu njivu na kojoj je hteo da pravi ribnjak, pa je iz tog razloga angažovao povređenog Ivana. Pre dva dana je trebao da ode za Nemačku kako bi se vratio poslovnim obavezama, ali je to pomerio kako bi završio iskopavanje rupe za ribnjak.
Spasioci su noćas živog izvukli I. P. (28) ispod zemlje koja se na njega obrušila dok je u mestu Krnule kod Vladimiraca sa G.H. (35) iskopavao ribnjak i on je hospitalizovn u šabačkoj bolnici, pišu portali.
Živko I. (68) je nedavno prodao kuću u Smederevu i kupio je lokal u polunapuštenom tržnom centru, kako bi u njemu živeo. Međutim, 21. septembra pronađen je mrtav u tom istom lokalu, sa desetinama ubodnih rana, a jezivi zločin je polako počeo da se obmotava kada je policija identifikovala ubicu i otkrila da je svemu prethodio motiv iz koristoljublja.
- Moj sin Nenad ni za šta nije kriv. Krenuo je na svadbu sa svojim drugom Dejanom i slučajno su promašili izlaz na auto-put. Kada je video da je promašio, Dejan je vozio 130 kilometara na sat kako bi što pre stigao da izađe iz kontra-smera - kaže za Informer Marija Kuzmanović, majka Nenada Kuzmanovića (40) koji je teško povređen u saobraćajnoj nesreći na auto-putu "Miloš Veliki", dok je njegov prijatelj Dejan J. (53) nastradao.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Spasioci su noćas živog izvukli I. P. (28) ispod zemlje koja se na njega obrušila dok je u mestu Krnule kod Vladimiraca sa G.H. (35) iskopavao ribnjak i on je hospitalizovn u šabačkoj bolnici, pišu portali.
Džihadisti iz Sarajeva spalili su zastavu Republike Srpske postavljenu na jarbolu uz entitetsku liniju između Bosne i Hercegovine i Republike Srpske u blizini Darive.
Bogat dečiji program, rekordna zastava, primeri tehnološkog napretka i koncerti najvećih domaćih muzičkih zvezda. To je samo deo onoga što će građani imati prilike da vide sutra, 27. juna, na velikom skupu ispred Skupštine Srbije.
Pred Posebnim odeljenjem za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušan je V. J. zbog pretnji predsedniku Aleksandru Vučiću i glavnom javnom tužiocu VJT.
Dok naša Vlada sa ponosom podržava ispunjenje poslednje želje srpskog heroja, Aleksandar Radovanović, generalni sekretar Pokreta slobodnih građana i jedan od podržavalaca uličnih blokada, sramno je napao lik i delo Blagoja Jovovića.
Samozvana organizacija „Alternativa Crna Gora“, predvođena Veskom Pejakom, pokrenula je sramnu hajku protiv vlasnika i glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića!
Deonica autoputa od Adrana do Preljine na Moravskom koridoru, duga 28,71 kilometar, biće otvorena za saobraćaj sutra u 9.00 sati, najavili su Putevi Srbije.
Tim brazilskih i kostarikanskih naučnika otkrio je novu vrstu zastrašujućih stvorenja sa dna okeana - takozvanih "duh ajkula", što potvrđuje da okeansko dno i dalje krije brojna nepoznata bića.
Univerzitetski klinički centar Niš ulazi u završnu fazu priprema za otvaranje savremene bolničke banke krvi, jednog od najvažnijih projekata za unapređenje zdravstvene zaštite na jugu Srbije.
Vlasti Krima i grada Sevastopolja odlučile su danas da proglase regionalno vanredno stanje radi rešavanja ekonomskih problema, saopštio je guverner Krima Sergej Aksjonov.
Kamion sa prikolicom koji je prevozio više od 400 košnica prevrnuo se u Teksasu i ispustio milione pčela u naseljeno područje, zbog čega su hitne službe zatvorile puteve i naredile stanovnicima da ostanu u kućama.
Pakleni toplotni talas odneo je stotine života širom Evrope, dok temperature u pojedinim zemljama prelaze 40 stepeni. Najteže je pogođena Španija, gde vlasti više od 200 smrtnih slučajeva povezuju sa ekstremnom vrućinom.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Ako vam se baterija tokom putovanja prazni mnogo brže nego inače, uzrok možda nije stari telefon, već automatski uključeni lokacioni servisi i neprekidna potraga za signalom i Wi-Fi mrežama.
Glumica Selma Hajek otkrila je da efekat prirodnog "fejsliftinga" postiže tako što kosu zateže u visoki rep ili čvrstu punđu, što vizuelno podiže crte lica.
Čuveni kolač "slatki greh", koji se pravi od keksa, vanila krema i čokolade, gotov je za svega 20 minuta i idealan je izbor kada želite osvežavajući desert bez uključivanja rerne.
Viber je dobio jednu od najvećih AI nadogradnji do sada, ChatGPT je sada dostupan direktno u četovima i može da pomaže korisnicima tokom svakodnevne komunikacije.
Specijalnim nultim danom sinoć je svečano otvoreno ovogodišnje izdanje festivala Belgrade Music Week, a čast da započnu najveći muzički događaj leta, i to višečasovnim koncertnim spektaklom, pripala je neprikosnovenom tandemu - Jali Bratu i Bubi Corelliju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.