Novinar su posetili baku Jelenu koja je sinoć zverski napadnuta u Bačkom Petrovom Selu nadomak Bečeja.
Prijatna starica dočekala nas je u toplom domu, a odmah smo stekli utisak da se radi o pravoj domaćici i jednoj veoma hrabroj ženi koja ponosno nosi svojih skoro 8 decenija života.
Veliku dvospratnu kuću koju je za života stekla zajedno sa svojim pokojnim mužem koji je radio kao građevinac u Africi retko i koristi, a živi u idiličnoj maloj kući u samom dvorištu gde smo je zatekli u društvu mnogobrojnih članova njene porodice.
Baka Jelena ponosna je na svoju unučiće, na zeta i praunuče koji su juče odmah došli čim su čuli šta se dogodilo. Unuka i zet su potegli put iz Zemuna i odmah došli da joj se nađu u ovom teškom trenutku, i da joj koliko god mogu olakšaju muku.
Jelena počinje priču o jučerašnjem događaju sa suzama u očima, a opet pokušavajući da bude nasmejana. Puna energije i volje za životnom.
- Sinoć sam kao i svake druge večeri gledala televizor, svetla su bila ugašena, a u jednom momentu televizor se ugasio, što se često dešava kada radi više od 3 sata - kaže baka i dodaje da je shvatila da je nestala struja kada je videla da ne svetli crvena lampica na televizoru.
Foto: Z.I.
Kaže da se nije uplašila, jer je pomislila da je reč o nekoj vrsti kvara koji će do ujutru biti rešen, pa je legla da spava.
- Čula sam lupanje i slabije i jače, ali sam pomislila da je to moj mačak Sivko, pa se nisam uplašila - kaže ova hrabra starica.
Pretpostavlja se da lopovi nisu ni znali da postoji deo kuće gde Jelena živi, već su prvo preterali po spratovima kuće, a tek kasnije su ušli u deo gde ona živi, verovatno ni ne znajući da je ona tu.
- Kada su ušli u sobu gde spavam, jedan od napadača jako me je povukao za kosu i oborio na pod, bilo ih je više. Jedan me je umotao u čaršav i konstantno me je šutao u glavu i u telo svom snagom i vikao mi je da mu dam novac, koji nemam - priča Jelena suznim očima, ali opet punim hrabrosti.
Ona dodaje da je vikala na srpskom i na mađarskom koji takođe dobro zna, ne bi li je neko čuo.
Vikala je i dozivala komšiju imenom govoreći mu da su lopovi u kući i da zove policiju, međutim niko je nije čuo.
- U jednom momentu pokušao je da mi gurne peškir u usta da me ućutka, a ja sam mu rekla "ako mi to staviš još više ću vrištati, a ti ćeš svoje dobiti" - opisuje Jelena hrabru borbu sa napadačima.
Kaže da su nakon toga pobegli, ali su joj pre toga strgnuli burmu sa ruke i odneli nekoliko stvari iz kuće u cegeru.
Jelena se posle prvobitnog šoka, brzo osvestila i "došla sebi" nakon čega je pozvala unuka koji živi u selu, a koji je odmah obavestio policiju i potrčao ka bakinoj kući, a usput je pozvao i sestru i zeta koji žive u Zemunu, a koji su takođe odmah krenuli ka selu.
Policija je brzo bila na licu mesta kao i hitna pomoć koja je pregledala Jelenu koja je inače dijabetičar. Na svu sreću nije imala teže povrede.
Pričajući sa porodicom baka Jelene, saznali smo da su u nekada mirnom selu, problemi počeli kada su se u velikom broju u napuštene kuće doselile romske porodice sa Kosova.
Kažu da oni napadaju ljude, tuku ih, maltretiraju, prose po ulicama i skrnave groblje. Dodaju da su na spomenik pokojnog komšije prosuli farbu, ploču gazili blatnjavim cipelama.
Svi su od ranije poznati policiji, ali se posle odležanog zatvora uvek vraćaju u selo.
Podsetimo, policija je uhapsila napadače i pronašla otuđenu burmu.
Uhapšeni su Lidia D. (50) Kristina K.(26) I Gabrijel K. (18) svi iz Bačkog Petrovog Sela.
Njima je određeno zadržavanje i obavešteno je više javno tužilaštvo u Zrenjaninu, a delo je kvalifikovano kao razbojništvo.
Na kraju baka Jelena dodaje da joj je žao cegera koji godinama ima i koji je dobila od brata koji je preminuo, kao i cipelica koje pripadaju njenom praunuku
Nastavnica Tehničke škole u Železniku juče je "stala" pred nož L.N. (17) koji je na ulici pokušao da ubije druga M.O. (16) i tako sprečila veću tragediju.
Ivana V. (26) iz Obrenovca prijavila je svog oca Bobana V. (50) da je izvršio nasilje nad njom tako što ju je, prema njenim rečima, pijan vređao, pretio da će je ubiti i pokušao da polomi vrata od njene sobe.
Vera M. čija je ćerka Milica pronađena sinoć u Čačku, ogorčena je na institucije koje nisu uspele da procesuiraju muškarca za kojeg ona tvrdi da je u neprimerenim odnosima sa njenom ćerkom.
U Specijalnom sudu u Beogradu u nastavku suđenja pripadnicima kriminalne grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića svedočili su Ilija Kovačević i Igor Arizanović, koji su pominjani tokom postupka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nastavnica Tehničke škole u Železniku juče je "stala" pred nož L.N. (17) koji je na ulici pokušao da ubije druga M.O. (16) i tako sprečila veću tragediju.
Generalni sekretar NATO-a Mark Rute upozorio je da će Rusija dugoročno ostati ozbiljna pretnja za Alijansu, dok ruska vojska, prema njegovoj oceni, ubrzano stiče borbeno iskustvo kroz rat u Ukrajini.
Ruski ekonomista Mihail Hazin ocenjuje da se globalni finansijski sistem približava tački preokreta i da se iza zvaničnih brojki krije mnogo dublja kriza Zapada.
Predsednik Republike Zoran Milanović rekao je na svečanoj akademiji održanoj u okviru 5. Pomorskih dana u Vrsima da je pomorska tradicija tog mesta deo hrvatskog identiteta i da hrvatsku pomorsku tradiciju treba snažnije isticati i očuvati.
Beograđani i gosti prestonice koji će prisustvovati skupu 27. juna u Beogradu imaju priliku da uživaju u raskošnom svetlećem programu i sinhronizovanim dronovima uoči skupa "Srbija jedna porodica".
Hrvatima i njihovim medijima mržnja prema Srbiji i svima koji je predstavljaju ušla je u terminalnu fazu, pa sad u svemu vide "bizarnosti" i "nadrealnosti".
Građani širom Srbije uputili su se ka Beogradu, gde će sutra biti održan veliki skup u organizaciji Srpske napredne stranke. Sve detalje možete pratiti u našem blogu uživo iz minuta u minut.
Očekuje se da ovog leta brojni turisti iz Srbije i sveta otputuju u Rim, a zbog primene EES sistema predviđa se totalni kolaps na aerodromima u prestonici Italije.
Odabir prvog automobila za vozača početnika predstavlja veliki izazov, a stručnjaci najčešće preporučuju modele proizvođača "Fiat", "Opel" ili "Reno", koji su pouzdani i povoljni za održavanje.
Muzičar i putnik iz Danske Frederik Kornelius posetio je Srbiju, a Niš ga je toliko oduševio, da mu je dao titulu najboljeg grada u Srbiji i jednim od najneverovatnijih na Balkanu.
Papir na koji mnogi vozači zaboravljaju, a zakonska je obaveza imati ga u automobilu jeste Evropski izveštaj o saobraćajnoj nezgodi. Ukoliko se ispostavi da ga ne posedujete, platićete kaznu u iznosu od 10.000 do 50.000 dinara.
Američke vojne snage su 26. juna izvele vazdušne napade na mete u Iranu kao odgovor na napad na trgovački brod u Ormuskom moreuzu koji se dogodio dan ranije, a Centralna komanda SAD (CENTCOM) saopštila je da je ovo bio snažan odgovor na iransku agresiju.
Vladimir Džabarov, prvi zamenik predsednika Komiteta Saveta Federacije za međunarodne poslove, nazvao je francuskog predsednika Emanuela Makrona "poznatim provokatorom".
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Šampita sa čokoladnom glazurom pravo je zadovoljstvo za ljubitelje domaćih kolača. Spoj mekane kore, laganog šnea i bogate čokolade osvaja već na prvi zalogaj.
Zendaja je na predstavljanju novog filma o Spajdermenu u Londonu zablistala u izazovnoj haljini koja je istakla njenu vitku figuru. Međutim, kada se okrenula i pokazala gola leđa ukrašena srebrnom paukovom mrežom, svi pogledi bili su uprti u nju.
Kabl za punjenje telefona često se menja, ali problem nije uvek njegov kvalitet. Vrlo često upravo nepravilno korišćenje znatno skraćuje njegov vek trajanja.
Stručnjaci objašnjavaju da vremenske prilike i količina dnevne svetlosti mogu značajno da utiču na hormonski sistem, što se odražava na funkcionisanje celog organizma.
Naš paparaco uhvatio je Jevrema Kosnića, muža manekenke Danijele Dimitrovske, sa društvom u kafani, a on se nije odvajao od zgodne brinete, te ju je ispratio čak i do WC-a!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.