“Suza nemam više da plačem, ne mogu ovu bol više da istrpim. Jedva stojim na nogama, srce mi je izgorelo za njima. Kakav doživotni zatvor...”
Ovim rečima je Stojanka Đokić, majka ubijenog Gorana Đokića, prokomentarisala potvrđivanje doživotne kazne penzionisanom vatrogascu Goranu Džoniću (59) iz Moravca koji je ubio njenog sina, snaju i unuku.
Starica je saznala za potvrđivanje doživotne kazne dželatu njenih najmilijih.
- Ovo i u ratu nije bilo. Da ih ubije, da ih zapali, da ih opljačka, pa kola da mu zapali, kuću mu zatvori, uništi ih skroz. On je Goranove podatke sve znao, drugom nikome moj sin ne bi stao kolima uveče na putu. On je znao da ima pare, da je sakupljao za moju Liku da joj kupi stan, da je skući. Dolazio im je i u kuću, i kod Gorana u menjačnicu. Dođe pa sedi po dva sata. Od Gorana je pare uzimao kao da su njegove bile. I kako mu je vratio… Brat od ujaka, blizak rod… Strašno i prestrašno - priča baka Stojanka kroz suze, jedva čujnim i drhtavim glasom.
Foto: D.K.
Od smrti sina, snaje i unuke koji su brutalno ubijeni pre dve i po godine u ataru Moravca, kada su iz njene kući krenuli ka svom stanu u Aleksincu, starica je neprekidno u suzama.
- Teško mi je bez njih, teško je, nema se gde. Nedostaje mi i Goran i Gordana, ali najviše mi je za moju Lidiju krivo. Moja Lika, mlada, zelena, još život nije proživela. Ne spavam ni noć ni dan. Lidija ni mrava nije zgazila. Srce me boli, malo li mu je kafa skuvala? Kad Džonić dođe kod nas traži: „Lidija napravi mi kafu, onu moju“. Neće svаku kafu gospodin da pije. Posebna rakija, posebna kafa za njega. Eto kako im je za dobro im vratio. Ubijeni su ni krivi ni dužni, za svoje pare – priča plačući baka Stojanka.
Džonić je pred Višim sudom u Nišu oglašen krivim da je iz koristoljublja počinio teško ubistvo kako bi došao do novca za vraćanje duga od 10.000 evra koje je pozajmio kako bi kupio i renovirao kuću za jednog od sinova.
Sud je rekao - kriv je!
On je 27. septembra 2021. godine posle ponoći brata od ujaka Gorana (57), njegovu suprugu Gordanu (56) i ćerku Lidiju (26), zaustavio kada su iz Moravca krenuli kolima za Aleksinac i preteći pištoljem primorao da odu do mesta zvanog “Dudin gaj” gde ih je ubio, a njihova tela zapalio.
“Pasat” je odvezao u okolinu Tešice gde je uzeo oko 40.000 evra u raznim valutama iz gepeka a vozilo zapalio, nakon čega se vratio skuterom u Moravac i sakrio pare u dvorištu kuće koju gradi za sina Stefana.
Molba za uslovni otpust
Veće Višeg suda kojim je predsedavao sudija Mirko Drašković osudilo ga je 13. juna 2023. godine na kaznu doživotnog zatvora. Džonić se žalio na presudu ali je Apelacioni sud u Nišu 17. januara 2024. godine potvrdio rešenje Višeg suda u Nišu čime je presuda postala pravosnažna.
Apelacioni sud je, inače, preinačio samo deo presude Višeg suda kojom je Džoniću vreme provedeno u pritvoru uračunato u izrečenu kaznu doživotnog zatvora, dok je u ostalom delu žalba njegovog branioca odbijena, a presuda potvrđena.
Uračunavanje pritvora u kaznu doživotnog zatvora urađeno je kako bi se precizirao datum od kada Džonić može da podnese molbu za uslovni otpust, a to je po zakonu tek posle 27 godina.
Policija u Beogradu, u saradnji sa Prvim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsili su S. R. (71) i N. K. (43) zbog sumnje da su izvršili krivično delo prevara.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Subotici, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Subotici, podneće krivičnu prijavu protiv dvadesettrogodišnjeg muškarca iz ovog grada, zbog sumnje da je izvršio krivično delo ugrožavanje javnog saobraćaja.
Sektor za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova, imajući u vidu povećan broj požara na otvorenom, hitno je naložio, preko svojih organizacionih jedinica, stupanje u kontakt sa komandantima štabova za vanredne situacije i inicirao hitne sednice lokalnih štabova za vanredne situacije na kojima će članovi biti upoznati sa trenutnom situacijom vezanom za povećanje broja požara na otvorenom prostoru, opasnostima koje mogu nastati i na kojima će se predložiti i pokrenuti sprovođenje mera i aktivnosti za zaštitu života i imovine.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Pazaru, u saradnji sa Upravom granične policije, uhapsili su N. J. (47) i T. V. (41) iz Subotice zbog sumnje da su izvršili krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Policija u Beogradu, u saradnji sa Prvim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsili su S. R. (71) i N. K. (43) zbog sumnje da su izvršili krivično delo prevara.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić reagovao je na sramno ćutanje Evrope na veličanje ustaštva, istakavši da se u jednom njenom delu nacizam ponovo normalizuje, dok se prema različitim državama primenjuju dvostruki aršini.
Tačno 65 godina nakon Prve konferencije šefova država ili vlada nesvrstanih zemalja, Beograd će 31. avgusta i 1. septembra 2026. godine ponovo postati mesto susreta nesvrstanog sveta i i jedna od ključnih pozornica svetske politike.
Na društvenoj mreži Iks osvanuo je nov snimak siledžije i blokadera Nikole Đorđioskog (33) iz Užica, koji je u sramnom napadu ogromnom kamenicom pogodio i teško povredio snimatelja Radio-televizije Srbije!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić reagovao je na sramno ćutanje Evrope na veličanje ustaštva, istakavši da se u jednom njenom delu nacizam ponovo normalizuje, dok se prema različitim državama primenjuju dvostruki aršini.
Užasan i skandalozan pritisak na Srbe u Bosni i Hercegovini se nastavlja. Doktorica J. J. iz Doma zdravlja Tomislavgrad ekspresno je izbačena na ulicu i dobila je otkaz ugovora o radu samo zato što je na društvenim mrežama, povodom vesti o smrti generala Ratka Mladića, podelila njegovu fotografiju uz poruku zahvalnosti.
Lider naprednjaka Miloš Vučević poručio je da nasilje blokadera koje smo videli juče u Užicu dokazuje da oni nemaju plan i program već samo mržnju koju svakodnevno pokazuju.
Učesnici prve sezone Exatlona Srbija Radojica Lazić i Anabela Zonai trenutno se nalaze u Dominikani, a javnost najviše zanima da li je njihov odlazak povezan sa drugom sezonom takmičenja.
Reper Gazda Paja pokazaće svoje veštine u najvećem sportskom rijalitiju Exatlonu, a njegova žena Vesna je takođe u sjajnoj formi, pa je suprugu komotno mogla da se pridruži u takmičenju.
Ko dugo nije prolazio kroz ovaj kraj Pomoravlja, iznenadiće se koliko je moćna sila prirode. Tamo gde je nekada tekla reka, na izlazu iz Jagodine, danas sablasna slika - ni kapi vode!
U Gornjoj Gorevnici kod Čačka gde je olujni vetar sinoć napravio haos, ljudi se čude i u strahu govore da se plaše šta će ih snaći jer sad nemaju ni seoski zapis.
Predsednik SAD Donald Tramp trebalo bi odmah da bude smenjen ukoliko aktivno razmatra da Amerika prva upotrebi nuklearno oružje, poručio je konzervativni novinar i podkaster Taker Karlson.
Rusija bi, ukoliko odluči da direktno testira odlučnost NATO, mogla da izbegne klasičnu invaziju i umesto nje udari na najslabije tačke Alijanse sabotažama, prikrivenim operacijama, ograničenim vojnim prodorima i sajbernapadima, ocenjuju zapadni bezbednosni stručnjaci.
Iran je za svaki novi sukob pripremio novo oružje, tehnologije i taktike koje namerno drži u tajnosti kako bi protivnika iznenadio tek na bojnom polju, tvrdi portparol iranskog Ministarstva odbrane brigadni general Reza Talai-Nik.
Odbijanje Islanđana da obnove pregovore o članstvu u Evropskoj uniji predstavlja novu pobedu predsednika Rusije Vladimira Putina nad Zapadom, ocenio je Ginter Felinger, veliki mrzitelj Srbije i Rusije.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Kada pas stavi šapu na svog vlasnika, to najčešće znači da želi da pokaže ljubav i privrženost. Ipak, ovaj gest nije samo znak nežnosti, već i važan način na koji pas komunicira sa čovekom.
Dr Duong Thi Phuong sa Odeljenja za ishranu Univerzitetske bolnice za medicinu i farmaciju u Vijetnamu je otkrila koje svakodnevne navike mogu da imaju veliki uticaj na zdravlje digestivnog sistema.
Pop diva Jelena Karleuša iskreno je ispričala koliko joj teško pada odrastanje ćerki koje su joj najveća podrška, pa se dotakla i pomirenja sa bivšim mužem Duškom Tošićem.
Fotografije bivše učesnice rijalitija Teodore Delić koje su iz vremena kada ona još uvek nije imala većinu svojih plastičnih korekcija šokirale su javnost.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.