Dva dečaka stara 12 godina iz Rume umalo su postala žrtve pedofila koji je, obučen u mantiju, pokušao da ih namami u zgradu, nudeći im po hiljadu dinara za jedan "poslić".
Kako navodi izvor i istrage, dečaci su šetali, u utorak uveče oko 20 časova, kada su prošli pored ulaza u jednu zgradu, gde je na stepeništu sedeo muškarac sa bradom, obučen u mantiju i crni džemper.
Prema njihovom svedočenju, isti muškarac im je rekao "zdravo", a oni su ga otpozdravili verujući da je sveštenik. Zatim im se obratio sa pitanjem da li žive u toj zgradi i da li znaju gde je stan broj 30 na četvrtom spratu.
- Kada su mu odgovorili da ne žive tu i ne znaju gde je taj stan, usledilo je pitanje da li bi za njega uradili jedan "poslić", a on će im za to platiti po hiljadu dinara - navodi izvor "Blica".
Dečaci mu u prvi mah nisu ništa odgovorili, već su nastavili dalje šetnju, ali su u međusobnom razgovoru, sa verovanjem da je svešteno lice i mišljenjem da verovatno treba da odu za njega u prodavnicu ili nešto slično, odlučili da se vrate. Kako su dalje prepričali istraumirani 12-godišnjaci, vratili su se do "sveštenika" i rekli mu: "Evo nas, kakav poslić treba da uradimo". Međutim, odgovor koji su dobili ih je zaledio.
- Daću vam obojici po hiljadu dinara ako mi date da vam p***šim k***c - odgovorio je muškarac u mantiji.
Tek tada su dečaci primetili da se sve vreme desnom rukom drži za svoj polni organ i gleda pravo ispred sebe, a odmah nakon što je izgovorio tu rečenicu, pogledao je u njih i nasmejao se. Kada su to čuli, dečaci su se, prema sopstvenom svedočenju, uplašili i odmah pobegli do obližnje prodavnice gde su prodavačici koja je stajala ispred ispričali šta im se dogodilo.
- Nakon toga, druga radnica je izašla iz prodavnice i otišla do muškarca, obratila mu se, a kada su naišla dvojica momaka iz te zgrade, rekla im je šta je uradio i oni su pozvali policiju - priča izvor.
Kako je potvrđeno iz PU Sremska Mitrovica, slučaj je prijavljen policiji 26. februara, a patrola je odmah upućena na lice mesta.
- Muškarac je priveden pod sumnjom da verbalno uznemirava maloletnike i saslušan je u policijskoj stanici. Utvrđen je njegov identitet i da se ne radi o sveštenom licu. Takođe, maloletnici su u pratnji roditelja dali izjave i o svemu je obavešteno nadležno tužilaštvo. Tužilac tek treba da utvrdi da li ima elemenata pritvora i kvalifikuje koje je krivično delo u pitanju - navode iz ove policijske uprave.
Građevinski preduzimač iz Aleksinca S. J. (32) koji je uhapšen preksinoć samo nekoliko sati nakon što je silovao devojku (24) u liftu u zgradi u centru Niša, danima pre jezivog zločina razbijao izloge po Aleksincu i napastvovao je jednu ženu u pekari, a njegovi poznanici uvereni su da je to namerno radio kako bi dospeo u zatvor, pošto je u ogromnim dugovima i mislio je da će ga robija spasti poverilaca!
Muškarac koji je, kako su rekli žitelji Zvezdare, pratio devojčice i nasrtao na njih u blizini OŠ "Veljko Dugošević", uhapšen je po nalogu Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beograd.
Treće osnovno tužilaštvo u Beogradu podnelo je optužni predlog protiv V.V. (36) zbog sumnje da je od marta pa do 9. decembra prošle godine pratio oštećenu i na drugi način pokušavao da joj se približi, protiv njene volje.
Radnica jedne fabrike iz Aleksinca, početkom februara imala je "bliski susret" sa S.J. (32) iz Aleksinca koji je uhapšen 11. februara zbog sumnje da je u liftu zgrade u centru Niša silovao devojku (24), ali je pukom srećom izbegla da i ona postane njegova žrtva.
U subotu, policija u Lazarevcu je uhapsila S.Ć. (37) koji je devojčici (11) preko društvenih mreža slao uznemiravajuće, vulgarne i poruke neprimerene sadržine.
Povodom tragedije u selu Jarčujak kod Kraljeva kada je Lazara V.(21), koga su na društvenim mrežama etiketirali "kao manijaka koji polno uznemirava devojčice" nakon čega je on izvršio samoubistvo zakucavši se svojim vozilom u kuću pored puta, oglasila se rođaka nesrećnog mladića koja izrazila zgražavanje ponašanjem Kraljevčana.
Policijski službenici PS Novi Beograd su po nalogu Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu doneli rešenje o zadržavanju osumnjičenog P.P. (69) zbog krivičnog dela nedozvoljene polne radnje iz člana 182 a Krivičnog zakonika.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Građevinski preduzimač iz Aleksinca S. J. (32) koji je uhapšen preksinoć samo nekoliko sati nakon što je silovao devojku (24) u liftu u zgradi u centru Niša, danima pre jezivog zločina razbijao izloge po Aleksincu i napastvovao je jednu ženu u pekari, a njegovi poznanici uvereni su da je to namerno radio kako bi dospeo u zatvor, pošto je u ogromnim dugovima i mislio je da će ga robija spasti poverilaca!
Stravičan zločin protiv istine i ljudskosti odigrao se na društvenoj mreži Iks, gde je zbog najprljavije kampanje laži i linča tragično okončan život mladog policijskog službenika Vasilija Lalovića (33).
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je policajac Vasilije Lalović izvršio samoubistvo nakon brutalnih lažnih optužbi i napada blokadera i opozicionih partija na njega i njegovu porodicu.
Lider SNS-a Miloš Vučević reagovao je na nezapamćeni izliv mržnje i otvoreni poziv na linč predsednika Srbije Aleksandra Vučića i ministra Darka Glišića.
Nakon što je blokaderska NVO CRTA izašla u javnost sa famoznim istraživanjem po kom blokaderi imaju 10 odsto prednosti u odnosu na Srpsku naprednu stranku i predsednika Aleksandra Vučića, srpsku političku scenu zapljusnuo je talas priznanja da je to istraživanje lažno.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić brutalno je i bez milosti odgovorila na najnovije gluposti i nebuloze predstavnika lažne opozicione elite, poručivši im da je njihovo neznanje i pomračenje uma prešlo sve granice zdravog razuma.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Grad Rijeka uveo je pojačan svakodnevni nadzor kvaliteta mora na plažama Kantrida, nakon što su najnovija merenja pokazala povećano mikrobiološko opterećenje.
Na popularnoj plaži u Stavrosu u razmaku od svega jednog dana dogodila su se dva incidenta - najpre je obijen automobil iz kojeg je ukradeno oko 2.000 evra, a potom je sa gradskog parkinga u luci ukraden "folksvagen pasat" bugarskih registarskih oznaka.
Na društvenoj mreži Redit pojavila se ispovest devojke koja radi u jednom kafiću, a njena objava izazvala je veliki broj reakcija nakon što je opisala kako se pojedine mušterije bahato i neprimereno ponašaju prema ugostiteljskim radnicima.
Dok se u Ukrajini šire tvrdnje da je predsednik Volodimir Zelenski smenio glavnokomandujućeg Oružanih snaga Ukrajine Oleksandra Sirskog, na frontu se desio težak udarac koji je definitivno pojačao pritisak na vojni vrh.
Bivši ukrajinski ministar odbrane Mihail Fedorov mogao bi da se priprema za obračun sa predsednikom Ukrajine Volodimirom Zelenskim i kandidaturu za najvišu državnu funkciju.
Ruski frontovski bombarderi Su-34 izveli su vazdušne udare FAB-500 i FAB-1500 bombama na više položaja ukrajinskih snaga na različitim delovima fronta.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Mračno kupatilo i visoka vlaga nisu prepreka, već idealno okruženje za prave sobne biljke. Zaboravite na plastično cveće, uz samo pet pažljivo odabranih vrsta.
Neprijatan miris mačjeg urina može da se zadrži danima, ali jednostavna mešavina sode bikarbone i vodonik-peroksida često uspešno neutrališe miris i uklanja ga sa različitih površina.
Bivša učesnica "Elite 7" Marijana Zonjić pojavila se na proslavi nakon superfinala "Elite 9" u društvu čoveka sa kojim ima dete, i ovo je prvi put da se pojavila sa njim u javnosti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.