Apelacioni sud u Beogradu odbio je žalbe tužilaštva i branioca okrivljenog, i potvrdio prvostepenu presudu Višeg suda u Beogradu, te je Alena Ciglera pravosnažno osudio na jedinstvenu kaznu od 15 godina zatvora za saizvršilaštvo u teškom ubistvu Nebojše Markovića 5. januara 2019. godine na Banovom brdu.
Cigler je za krivično delo teško ubistvo u saizvršilaštvu dobio 14 godina zatvora, a za nedozvoljeno držanje pištolja dve godine, odnosno jedinstvenu kaznu od 15 godina.
Podsetimo, Čaba Der je još ranije pravosnažno osuđen za to ubistvo.
Po oceni Apelacionog suda, stoji između ostalog u odluci, prvostepeni sud je pravilno od olakšavajućih okolnosti na strani okrivljenog uzeo u obzir i cenio porodične prilike okrivljenog, njegovo držanje tokom postupka i iskazano iskreno kajanje zbog učinjenog dela i njegovu spremnost da svoj život učini društveno prihvatljivim.
Foto: printscreen TV Prva
Nebojša marković je ubijen dok je unosio dečja kolica u kola
Dodaje se da je od otežavajućih okolnosti sud cenio raniju osuđivanost, kao odnos koji je okrivljeni ispoljio u svom životu prema društvenim i moralnim normama pre izvršenja predmetnih krivičnih dela, posebno uzevši u obzir da se radi o osudama za izvršenje težih krivičnih dela sa elementima nasilja, uz činjenicu da je predmetna dela za koje se tereti izvršio samo nekoliko meseci nakon poslednje izdržane kazne zatvora, zatim iskazanu bezosećajnost i upornost prilikom izvršenja dela nad pokojnim oštećenim, koji je bio mlad čovek u punoj životnoj snazi, čijoj porodici je time naneta ogromna i trajna psihička bol, pa je pravilno okrivljenom za navedena krivična dela prethodno utvrdio pojedinačne kazne zatvora (14 godina i dve godine), te ga potom osudio na jedinstvenu kaznu zatvora od 15 godina i na novčanu kaznu kao sporednu. Kazne zatvora u navedenom trajanju na koje je okrivljeni osuđen, srazmerne su težini izvršenih krivičnih dela i stepenu krivice okrivljenog, iste su nužne ali i dovoljne za postizanje svrhe kažnjavanja.
Foto: Foto/Mađarska policija
Čaba Der izdržava kaznu u Mađarskoj za dva ubistva
Takođe se dodaje i da je irelevantno što je Cigler u svojoj odbrani tvrdio da nije poznavao oštećenog jer je dokazano da ga Der takođe nije poznavao pa ga je ipak ubio, te drugostepeni sud smatra da je pravilno utvrđeno, na osnovu njegovog celokupnog držanja i ponašanja, neposredno pre, u toku samog kritičnog događaja i nakon njega, da su radnje Ciglera radnje saizvršilaštva.
Čaba Der je u Mađarskoj osuđen na doživotni zatvor zbog dva ubistva, a nakon ubistva Markovića bio je u višemesečnom bekstvu nakon čega je uhapšen u Pragu odakle je izručen Mađarskoj.
Cigler je uhapšen u Subotici. Osuđen je jer je vozio automobil "punto" kojim je dovezao Dera do mesta zločina, gde je Der upucao Markovića, a zatim su zajedno pobegli sa lica mesta.
Cigler je u oktobru 2018. godine izašao sa višegodišnje robije i tri meseca kasnije se opet našao iza rešetaka.
Tog 5. januara 2019. Nebojša Marković, šurak pokojnog Aleksandra Šarca, "Pink pantera" i bliskog saradnika "škaljarskog klana", ubijen je ispred svoje porodične kuće kada je u automobil unosio dečja kolica na Banovom brdu. Oko 11 sati plaćeni ubica Čaba Der, poznat kao "nasmejani ubica" došao je ispred kuće i izrešetao Markovića iz pištolja u grudi i glavu. Nakon toga je pobegao a njegov saučesnik Alan Cigler, poznat kao "čovek mačka" mu je pomogao prilikom izvršenja zločina.
Apelacioni sud u Beogradu juče je održao sednicu na kojoj su razmatrane žalbe na presudu kojom je Alan Cigler osuđen na 15 godina zatvora kao saizvršilac Čabe Dera u ubistvu Nebojše Markovića 5. januara 2019. na Banovom brdu.
Marinko Magda, Čaba Der i Dragan Bajić ceo život će provesti u ćeliji, dok se u pritvoru u Segedinu privremeno nalazi naš državljanin koga potražuje Francuska zbog više krivičnih dela
Pripadnici vračarske kriminalne grupe protiv koje je Tužilaštvo za organizovani kriminal podiglo optužnicu za tri ubistva i pet pokušaja ubistava, preko Skaj aplikacije dogovarali su detalje likvidacija, uživo ih prenosil, slali fotografije ali i dogovarali ubistva koja tek planiraju.
Čaba Der, poznat po nadimku "nasmejani ubica", dao je intervju u kom je govorio o svom nadimku, zločinima koje je počinio, ali i ženidbi iza rešetaka koju planira sa Mađaricom koju je upoznao preko novina
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Apelacioni sud u Beogradu juče je održao sednicu na kojoj su razmatrane žalbe na presudu kojom je Alan Cigler osuđen na 15 godina zatvora kao saizvršilac Čabe Dera u ubistvu Nebojše Markovića 5. januara 2019. na Banovom brdu.
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Poslanica Jelena Pavlović koja je juče govorila na blokaderskom skupu u Kraljevu, donedavno je vodila ljude da aplaudiraju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Ministar finansija Siniša Mali oštro, precizno i jasno odgovorio na besmislene izjave bivšeg guvernera NBS Dejana Šoškića, koji je govorio o "ekonomskom zaostajanju Srbije i neodrživom modelu rasta".
Sve počinje i završava se na Peščaniku. I ako javni prostor, s pravom, zamislimo kao grad iz Zamjatinovog romana "Mi", u kojem nema privatnosti, jer su svi zidovi stakleni, i svako može sve da vidi, onda je Peščanik onaj detalj u knjizi, u kojem se u stanu spuštaju zastori.
Dok hrvatski mediji pišu o ozbiljnim finansijskim problemima državne aviokompanije "Kroacija Erlajns", Er Srbija poslednjih godina beleži stabilan rast poslovanja, širenje mreže letova i povećanje broja putnika i sve to zahvaljujući Vučićevoj odlučnosti i ekonomskim merama koje jačaju kompanije.
Savremena nauka može da prati kretanje tektonskih ploča, ali ne i da odredi trenutak kada će doći do razornog potresa. Upravo zato predviđanje zemljotresa ostaje jedan od najvećih izazova geologije.
Danas će biti predstavljen novi ekonomski program za penzionere i socijalno ugrožene građane, reklao je prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da se ruske snage nalaze na oko 10,5 kilometara od Sumija, ukrajinskog regionalnog centra, ali je naglasio da Moskva za sada nema političke planove za pripajanje tog grada i čitave Sumske oblasti Rusiji.
Ukrajince čekaju moguća nova ograničenja struje zbog talasa ekstremne vrućine i sve većeg opterećenja elektroenergetskog sistema, upozorio je generalni direktor energetske kompanije Jasno Sergej Kovalenko.
Poljska ubrzava pregovore sa SAD o stvaranju stalne američke vojne baze na svojoj teritoriji, iako je javnost gotovo presečena na dva dela: 44,1 odsto građana podržava novu bazu, dok je 40,9 odsto kategorično protiv.
U moskovskom Muzeju „ATOM” zvanično su proglašeni pobednici sedme sezone međunarodnog naučno-obrazovnog projekta „Ledolomac znanja”, koji se održava uz podršku ruske državne korporacije „Rosatom”. Najtalentovaniji srednjoškolci već u avgustu kreću u jedinstvenu ekspediciju na Severni pol, i to nuklearnim ledolomcem „50 godina Pobede”.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Za Bikove, Lavove i Vodolije očekuje se izuzetno povoljan period tokom leta. Finansijska situacija im se poboljšava, a dugovi se postepeno smanjuju ili nestaju.
Zbog ekstremno visokih temperatura koje su pogodile Francusku, mnogi građani traže jednostavne načine da rashlade svoje domove. Trik koji je privukao pažnju je korišćenje aluminijumske folije za smanjenje toplote u prostorijama.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Voditeljka Jovana Jeremić na odmoru je u Italiji sa partnerom Milošem Stojanovićem Tigrom, a pratioce je obradovala provokativnom fotografijom iz kafića.
Dok javnost bruji o vezi Jakova Jozinovića i Džejle Ramović, posebnu pažnju fanova privlači jedna izjava pevačice nakon njihovog nastupa u Sava Centru.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.