Dvojica od trojice 21-godišnjaka iz Novog Sada, koji se sumnjiče da su oteli tinejdžera N. T. (18) iz Sremske Kamenice, sklopili su sporazum o priznanju krivice.
Kako je za "Dnevnik" potvrdila portparolka novosadskog Višeg suda Jelena Ostojin, S.B.Đ. i R. M. su za otmicu i falsifikovanje isprave osuđeni na po tri godine i sedam meseci zatvora, nakon čega im je određen kućni pritvor sa nanogicom do upućivanja na izdržavanje kazne.
Treći mladić B. G. koji se, osim za otmicu tereti i za napad na više policijskih službenika, nije zaključio sporazum i on će se naći pred sudijom novosadskog Višeg suda 17. septembra, za kada je zakazano pripremno ročište. On se i dalje nalazi iza rešetaka.
Tinejdžer je kidnapovan na ulici u noći između 4. i 5. februara prošle godine, u blizini kuće u kojoj stanuje. Otmicu je prijavio otac mladića, kome su tražili 200.000 evra kako bi mu vratili sina.
Posle potrage na Klisi, policija je u gepeku automobila kod gradske deponije pronašla nepovređenog N. T., a njegovi otmičari su uhapšeni.
U ovom slučaju učestvovao je i sedamnaestogodišnjak, koji je u međuvremenu postao punoletan. Njemu je izrečena vaspitna mera, pojačan nadzor organa starateljstva i ta mera može trajati najmanje šest meseci, a najviše dve godine, s tim što će sud naknadno odlučivati o njenom prestanku.
Mladići B. G., S. B. Đ. i R. M. iz Novog Sada, svi stari 20 godina, ostaće u pritvoru do kraja oktobra, a oni su osumnjičeni da su oteli N.T.(18) iz Sremske Kamenice i od njegovog oca tražili otkup. Protiv njih jе podignuta optužnica i u toku jе njеno potvrđivanjе.
Od kako je 2022. otet i mučen u Rakovici, S. S. (31) tvrdi da više ne može normalno da živi i da mu svakodnevno stižu pretnje od nasilnika koji su na slobodi.
Viši sud u Beogradu potvrdio je sporazum o priznanju krivičnog dela između osuđenog pripadnika "zemunskog klana" Nikole Bajića i Višeg tužilaštva u vezi slučaja poznatog kao prva otmica tog klana, u zamenu za četiri godine zatvora. Time je ova presuda postala pravosnažna.
Tužilaštvo Republike Srpske predložio je određivanje pritvora Nenadu Radinković iz Banjaluke, osumnjičenog za otmicu Halida N. jednog od učesnika emisije ”Svadba od milion evra”, od čije porodice tražio 500.000 evra.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mladići B. G., S. B. Đ. i R. M. iz Novog Sada, svi stari 20 godina, ostaće u pritvoru do kraja oktobra, a oni su osumnjičeni da su oteli N.T.(18) iz Sremske Kamenice i od njegovog oca tražili otkup. Protiv njih jе podignuta optužnica i u toku jе njеno potvrđivanjе.
Godinama su ruske trupe istraživale ukrajinski garnizon u Nikolajevki u Donjeckoj oblasti na istoku Ukrajine, šaljući male timove infiltratora da pronađu liniju proboja. Međutim, 29. jula su prestali sa istragom.
Blokaderska voditeljka Jelena Obućina ponovo je probila sve granice bezobrazluka i licemerja. Iako je pre samo izvesnog vremena javno priznala kako su njene kolege plasirale izmišljotine o navodnom prebijanju dečaka u Valjevu, Obućina sada bez trunke srama nastavlja da pumpa lažnu priču o "nasilju policije".
Nakon što je uživao u zvucima dragačevske trube i pravoj domaćinskoj atmosferi na Saboru u Guči, mađarski državnik i veliki prijatelj Srbije Viktor Orban obišao je i jedan od najlepših prirodnih dragulja naše zemlje – spektakularni stakleni vidikovac na planini Kablar.
Lider DSS-a Miloš Jovanović surovo je raskrinkao Dragana Đilasa, njegovu Stranku slobode i pravde (SSP) i blokadere. Gostujući u jednoj emisiji, Jovanović je bez dlake na jeziku ogolio višegodišnje obmane i laži žute elite, poručivši im da konačno preuzmu odgovornost za sopstvene propasti i slabosti.
Kristalno čista voda u bazenu sa pogledom koji neumoljivo podseća na švajcarske Alpe i to za samo 250 dinara dnevno, verovali ili ne, nalazi se u podnožju Suve planine.
Zvaničnik Pentagona Elbridž Kolbi pozvao je saveznike Sjedinjenih Američkih Država u Aziji da više ulažu u sopstvenu odbranu kako bi pomogli u odvraćanju napada u regionu, poručivši da SAD ostaju posvećene regionu sa "partnerima, a ne protektoratima".
Pokušaji Volodimira Zelenskog da pojača međunarodni pritisak na Rusiju i nanese štetu njenoj ekonomiji nisu rezultirali uspehom, konstatovao je list "Militari Čajna".
U razornom zemljotresu koji je u ponedeljak pogodio Kolumbiju poginulo je više 100 ljudi, pokazuju podaci koje su počele da objavljuju lokalne vlasti u pogođenim područjima, udaljenim oko 240 kilometara od glavnog grada Bogote.
Oružane snage Rusije su tokom protekla 24 časa nanele udare po objektima energetske i transportne infrastrukture, kao i logističkim centrima koje koriste Oružane snage Ukrajine, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Jedan britanski veterinar podelio je jednostavan trik koji vlasnicima kućnih ljubimaca može pomoći da brzo provere da li njihov pas ili mačka ima buve. Za ovaj test potrebni su samo papir i malo vode.
Tamni podočnjaci mogu biti povezani sa hiperpigmentacijom, a izlaganje UV zracima može dodatno podstaći i pojačati stvaranje pigmenta, a evo koji SPF treba koristiti za ovaj deo lica.
Voditelj Božo Dobriša osvrnuo se na sezonu na crnogorskom primorju i otkrio da se Ceca Ražnatović naljutila na njega zbog intervjua sa Jelenom Karleušom.
Popularna voditeljka Jovana Jeremić oglasila se na svom Instagram profilu veoma emotivnom objavom posvećenom svom pokojnom ocu, koja je privukla veliku pažnju javnosti i mnoge ostavila bez teksta.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.