Srbin (43) uhapšen je u Nemačkoj, zbog sumnje da je u kamionu u prikolici među paletama iz Srbije u Nemačku prokrijumčario pet osoba od kojih su troje maloletne dece iz Turske. Majka troje dece policiji rekla da je za ovaj transport krijumčarima platila 10.000 evra!
Srbin je uhapšen u ponedeljak na parkingu autoputa u Rozenhajm - Rordorf, pošto je pet osoba koje je krijumčario izašlo iz prikolice. Policija je i njih uspela da nađe nedaleko od mesta gde su izašli iz kamiona.
Kako navode lokalni mediji hapšenju Srbina i migranata prethodila je dojava da u se u tom kamionu prevoze migranti.
"Savezna policija u Rozenhajmu vodi istragu protiv srpskog vozača kamiona zbog krijumčarenja pet osoba pod okolnostima opasnim po život. Troje krijumčarenih ljudi su deca od jedne, pet i osam godina. Pet migranata prevezeno je iz Srbije u Nemačku u zadnjem delu kamiona" piše nemački portal i dodaje:
" Na autoputu u ponedaljak vozač im je rekao da izađu iz prikolice kamiona. On je uhapšen u utorak na parkingu na autoputu u blizini Bad Aiblinga i to prilikom potrage koja je za njim bila raspisana." piše portal "Blaulicht"
Foto: Shutterstock
Prema njihovim navodima jedan carinik koji nije bio na dužnosti, primetio je grupu migranata koji su izašli iz kamiona koji je potom nastavio put.
"Odmah je obavestio policiju jer je, na osnovu očiglednih okolnosti, pretpostavio da će krijumčareni migranti uspeti da nelegalno uđu u Nemačku. Savezna policija uspela je da pronađe dvoje odraslih i troje dece kod Nojbojerna i privede ih. Rekli su da su poreklom iz Turske i da su prevezeni iz Srbije u zadnjem delu kamiona. Pronađena je žena (33) koja je majka troje dece i mladić(21) koji nije bio sa njima u srodstvu." piše pomenuti portal.
Žena je objasnila da su put u Nemačku organizovali šverceri.
"Navela je da je morala da plati 10.000 evra za sebe i svoje troje dece. Međutim, niko joj nije rekao da će se prevoziti u priikolici punoj paleta i da će biti ostavljena na autoputu.Pošto je policija pronašla ona i njena deca su prvobitno zbrinuti u saveznoj policijskoj stanici u Rozenhajmu. Zatim su upućeni u prihvatni centar za izbeglice. Prošvercovani Turčin, koji nije bio zainteresovan za zaštitu ili azil u Nemačkoj, nakon sprovedenih policijskih mera odveden je na minhenski aerodrom. Odatle je morao da odleti nazad u svoju domovinu u utorak" piše lokalni portal.
Prilikom pretresa kamiona, policija je pronašla dokumente trgovanih Turaka, koji su im navodno oduzeti pre nego što su krenuli. Na zadnjem delu prikolice bile su i korišćene flaše za piće. Optuženi Srbin je u utorak izveden pred okružni sud u Rozenhajmu. Sudija je prihvatio zahtev javnog tužioca i odredio mu pritvor. Osumnjičeni švercer je odveden u zatvor u Traunštajnu. Federalna policija je zaplenila njegov kamion.
Tinejdžerka (15) iz Bosne i Hercegovine u pratnji roditelja prijavila je da su je u Gelzerkihenu otela i brutalno silovao dvojica muškaraca koji su pričali nemačkim sa arapskim naglaskom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kijev je tokom noći i jutra bio pod snažnim raketnim i dronovskim udarima, a prema navodima ruskih vojnih dopisnika, glavni ciljevi bili su energetski objekti u prestonici i okolini.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević obelodanio je tokom emisije Kolegijum na našoj televiziji šokantne informacije o jednom od glavnih saradnika tajkuna Dragana Đilasa, Branku Miljušu.
Vladislav Dajković, predsednik Slobodne Crne Gore, zagrmeo je nakon skandaloznih vesti iz Crne Gore da će Ustav te zemlje zvanično biti izmenjen kako bi se iz njega izbacio srpski jezik.
Rat u raspadnutom opozicionom taboru potpuno je eskalirao i izmakao kontroli. Da je na lažnim protestima pukla tikva i da je u toku borba do istrebljenja za fotelje i mandate, dokazalo je i najnovije gostovanje na jednoj od njihovih blokaderskih televizija.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević obelodanio je tokom emisije Kolegijum na našoj televiziji šokantne informacije o jednom od glavnih saradnika tajkuna Dragana Đilasa, Branku Miljušu.
Ivan Živkov, sociolog koji je blizak tzv. pokretu "studenti u blokadi" udario je na svoje saborce - ono što je mesecima najavljivano kao mladalačka magija, ispostavilo se kao jeftin predizborni eksperiment priznaje on.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.
U Srbiji se u ponedeljak, 6. jula, očekuje promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima, ali i sa uslovima za kratkotrajnu kišu ili pljuskove praćene grmljavinom, navodi se u prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ).
Jovana (39) i Vladimir (46) Tomanović iz Loznice nisu imali još rešeno stambeno pitanje, a već su bili roditelji tri dečaka. Vasilije, Maksim i Despot ubrzo su dobili i brata Lazara, pa Evu, a početkom decembra im stiže još jedan brat ili sestra!
Tokom izvođenja radova na redovnom održavanju u Mis Irbijevoj ulici (Zvezdara), na delu od Marčanske do Ulice Vojislava Ilića, od danas do 17. jula doći će do promena u radu linija javnog prevoza.
Sadržajni pregovori o završetku rata u Ukrajini teško da će biti održani pre februara 2027. godine, piše britanski list „Fajnenšel tajms“ (FT), pozivajući se na izvor iz Moskve.
Ruski hakeri su upali u sisteme britanske vlade i Ministarstva spoljnih poslova, kompromitujući oko 80.000 računara i pristupajući ličnim podacima državnih službenika, piše britanski „Telegraf“.
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je da su ruske snage tokom noći izvele masovan udar visokopreciznim oružjem po objektima na teritoriji Ukrajine, navodeći da je napad usledio kao odgovor na, kako tvrdi Moskva, terorističke udare kijevskog režima na civilnu infrastrukturu unutar Rusije.
Oružane snage Ukrajine (OSU) izvele su tokom noći masovan napad dronovima na Lenjingradsku oblast i Sankt Peterburg, a ruska protivvazdušna odbrana oborila je ukupno 56 ukrajinskih bespilotnih letelica, saopštili su ruski izvori.
Jedan od glavnih likova serije "Tajne malog grada" je ruski glumac Maksim Bitjukov, koji tumači lik policijskog načelnika i iskusnog istražitelja Porfirija Petroviča Parfjonova.
Uz pomoć sode bikarbone i limunovog soka možete brzo ukloniti masne naslage sa kuhinjskih ormarića i osvežiti njihovu površinu bez agresivnih sredstava za čišćenje.
Godinama je border koli važio za najpametnijeg psa na svetu, ali novo naučno istraživanje pokazalo je da ga je malinoa nadmašila i preuzela prvo mesto.
Influenserka Tamara Kalinić imala je pravu svadbu iz snova sa biznismenom Filippom Testom na jezeru Komo u Italiji, a na gala slavlju bile su brojne poznate zvanice dok je ambijent upotpunila najluksuznija dekoracija.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.