Pritvorenik Miloš Đukić (70) jutros je tokom redovnog obilaska straže zatečen bez vitalnih parametara zbog čega je zavodski lekar odmah krenuo sa pružanjem pomoći, uključujući i kardiološki pregled EKG aparatom.
Miloš Đukić je optužen za silovanje sedam polaznica svoje škole, među kojima je pet devojaka bilo maloletno.
Miloš je u javnosti poznat kao učitelj jahanja i kaskader.
I pored svih uloženih napora, zavodski lekar je, na žalost, mogao samo da konstatuje da je ovo lice preminulo.
Uprava Okružnog zatvora u Beogradu je o svemu obavestila policiju, tužilastvo, sud i porodicu ovog pritvorenika.
Foto: printscreen
Telo će, u skladu sa zakonskom procedurom, biti upućeno na obdukciju.
Kako saznajemo, Đukić je imao kardiološke probleme zbog kojih je više puta vođen na specijalističke preglede iz pritvorske jedinice u jednu zdravstvenu ustanovu u Beogradu.
Žrtve preživele užas u školi jahanja
Podsetimo, prethodno ročište održano je u Višem sudu u Beogradu ispitivanjem svedoka. U sud su pozvana tri svedoka, a svedočila su dva.
Svedok A. L. ispričala je da je u klub došla 2009. godine, ali da ga je napustila u nekom momentu i ponovo se vratila 2016. godine.
- Miloševo neprimereno ponašanje prema meni počelo 2017. godine. Prvo su bili nepromereni komentari, a onda dodirivanje. U jesen 2017. godine je došao u boks u kom sam bila dok sam spremala konja. Prišao mi je s leđa, obgrlio me i dodirivao po telu. Skamenila sam se. Rekao je: "Nastavi s tim što radiš i pusti me da te vaćarim". Kad mi je otkopčao šlic i gurnuo ruku u donji veš, odgurnula sam ga i prešla sa druge strane konja, a on se povukao - ispričala je i dodala da se profesor jahanja Đukić nakon toga ponašao kao da se ništa nije dogodilo.
Danas u 16 sati na seoskom groblju u Topolnici biće sahranjeni Rade i Rumena Jovanović , koji su tragično nastradali, 15 jula oko 16 sati, na obližnjoj kulmi na kojoj većuna žitela ovog sela ima svoje salaše, a njihov dželat je već sahranjen na lokalnom groblju.
U Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušan je Đorđe ĐŽ. (31) zbog sumnje da je dao mito osumnjičenom, Kristijanu T. (21), komandiru u Okružnom zatvoru u Beogradu, kako bi on u pritvor uneo tri mobilna telefona, tri kabla za punjenje telefona i tri sim kartice i predao ih jednom pritvorenom licu.
Mladić G.B. (24) vlasnik pitbula koji je, kako se sumnjalo izujedao njegovog oca Z.B. (56) u Novom Sadu saslušan je u tužilaštvu. Kako mediji saznaju, on se sumnjiči za kršenje porodičnih obaveza i zlostavljanje životinja, jer je obdukcijom utvrđeno da je njegov otac preminuo prirodnim putem!
Policija Republike Srpske uhapsila je Еnesa Dž. iz Banjaluke pod sumnjom da je zelenašio i pretnjama pokušao od žrtve da iznudi 76.000 konvertibilnih maraka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Danas u 16 sati na seoskom groblju u Topolnici biće sahranjeni Rade i Rumena Jovanović , koji su tragično nastradali, 15 jula oko 16 sati, na obližnjoj kulmi na kojoj većuna žitela ovog sela ima svoje salaše, a njihov dželat je već sahranjen na lokalnom groblju.
Predsednik SAD Donald Tramp krenuo je u otvoreni ideološki obračun sa komunizmom, poručujući da su komunisti „bezbožnici“ i da predstavljaju najveću pretnju Sjedinjenim Državama od osnivanja zemlje.
Generalni sekretar NATO-a Mark Rute upozorio je da će Rusija dugoročno ostati ozbiljna pretnja za Alijansu, dok ruska vojska, prema njegovoj oceni, ubrzano stiče borbeno iskustvo kroz rat u Ukrajini.
Blokaderi su doživeli potpuni šok, a zatim pobesneli i zakukali na sav glas kada su videli rezultate najnovijeg istraživanja političkog rejtinga i koliku podršku građana Srbije posle 14 godina na vlasti uživa predsednik Aleksandar Vučić.
Pukla je istina na blokadersko-tajkunskoj televiziji N1 - ni blokaderi više ne veruju u priče o navodnoj upotrebi zvučnog topa na skupu 15. marta 2025. u Beogradu.
Premijer Hrvatske Andrej Plenković je u petak komentarisao mogućnost da hrvatski predsednik Zoran Milanović zabrani bataljonu počasne garde da prisustvuje vojnoj paradi u Parizu, rekavši da bi bilo najbolje da predloži da se "sledeće godine u Moskvu na paradu pošalje malo jači kontingent Hrvatske vojske".
Nova srpska demokratija (NSD) saopštila je juče da je njenom potpredsedniku i predsedniku Opštine Nikšić Marku Kovačeviću zabranjen ulazak na teritoriju Kosova i Metohije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa poslanikom i liderom Demokratske narodne partije Milanom Kneževićem, koji mu je doneo na poklon sliku Cetinjski manastir.
Uprava Fudbalskog kluba “Orlovac” iz Mrčajevaca je putem društvenih mreža pozvala kradljivca da vrati orden koji je nestao iz njihovih prostorija u ovom mestu.
U Srbiji će biti sunčano i toplo, a posle podne, uz lokalni razvoj oblačnosti kratkotrajna kiša ili pljusak sa grmljavinom očekuju se tek ponegde u brdsko-planinskim predelima južne i istočne Srbije.
Očekuje se da ovog leta brojni turisti iz Srbije i sveta otputuju u Rim, a zbog primene EES sistema predviđa se totalni kolaps na aerodromima u prestonici Italije.
Ukrajina će morati da vraća svoje građane iz inostranstva i da dovodi migrante kako bi nadoknadila ogroman manjak ljudi, poručio je šef Kancelarije predsednika Ukrajine Kirilo Budanov.
Mali avion udario je u gornji deo Kineskog zuna, najvišeg solitera u Pekingu, posle čega je zgrada evakuisana, a policija zatvorila okolne ulice. Kineske vlasti za sada nisu saopštile da li ima poginulih ili povređenih, niti šta je izazvalo nesreću.
Iran je saopštio da su pomorske snage Korpusa čuvara islamske revolucije izvele udare na položaje američke vojske u regionu, kao odgovor na američki napad na iransku obalu posle incidenta u Ormuskom moreuzu.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Sunce pozitivno utiče na organizam, ali prekomerno izlaganje bez odgovarajuće zaštite može ubrzati starenje kože i povećati rizik od ozbiljnih oboljenja.
Uz ovaj način pakovanja više neće biti gnjavaže oko izgubljenog prtljaga, a ponećete sasvim dovoljno garderobe da vam ništa ne nedostaje. Saznajte što je 5-4-3-2-1 metoda.
Pevačica Vera Matović i u svojoj 79. godini oduševljava javnost svojim izgledom, a njena tajna mladolikosti i vitalnosti je u disciplini, zdravoj ishrani i svakodnevnoj fizičkoj aktivnosti.
Pevačica Suzana Jovanović pojavila se sinoć na koncertu "Južnog vetra", a pre nastupa govorila je o karijeri i životu, te je odgovorila i na pitanje o odnosu sa Lepom Brenom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.