Viši sud u Novom Sadu doneo je presudu kojom je okrivljenog Z. B. osudio na 20 godina zatvora zbog silovanja sopstvene ćerke i navođenja na prisustvovanje polnim radnjama, kao i zbog tri krivična dela nasilje u porodici na štetu još dva maloletna deteta i vanbračne supruge.
U izrečenu kaznu uračunava mu se vreme provedeno u pritvoru koji je produžen do upućivanja u Zavod za izvršenje krivičnih sankcija.
Maloletnim oštećenim biće isplaćena šteta u iznosu od 1.100.000 dinara i 150.000 dinara, dok je vanbračna supruga upućena na parnicu.Okrivljeni je obavezan i da plati troškove krivičnog postupka.
Iz suda su naveli da je, radi zaštite interesa dece i maloletnika, imajući u vidu da se radi o deci okrivljenog, njegovo ime označeno samo inicijalima kako bi se zaštitio identitet oštećene dece.
Ovo je prvostepena presuda, na koju tužilaštvo i odbrana imaju pravo da ulože žalbu Apelacionom sudu u Novom Sadu.
Pedesetogodišnjak sa Kosova osuđen je na 20 godina zatvora zbog silovanja ćerke u Francuskoj. Pored toga, zabranjen mu je ulazak na teritoriju te države.
U Prvom osnovnom sudu u Beogradu danas je za 14.15 časova zakazana presuda Urošu Pašajliću, optuženom da je sedmogodišnju ćerku držao bez nadzora samu u stanu odnosno u kadi.
Mladen Ogulinac (52) je pre 14 godina silovao i ubio malu Mariju Jovanović (8) u prigradskom naselju Ledinci kod Novog Sada. Devojčica je imala bezbrižno detinjstvo sve dok joj ga nije oduzeo komšija tog 26. juna 2010. Danas bi imala 22 godine...
Monstrum Nebojša Gavrilović (59), zvani Segedinac, iz sela Vlaški Do kod Požarevca, koji je više puta silovao najstariju ćerku (14) i napravio joj dete, dok je srednju ćerku (11) više puta primoravao na blud, umro je dva meseca uoči isteka robije!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pedesetogodišnjak sa Kosova osuđen je na 20 godina zatvora zbog silovanja ćerke u Francuskoj. Pored toga, zabranjen mu je ulazak na teritoriju te države.
Objava Ivana Atanaskovića na društvenoj mreži Iks, u kojoj je, govoreći o ženama koje su posle Drugog svetskog rata optuživane za saradnju sa okupatorima, podsetio na praksu javnog šišanja glava, izazvala je talas oštrih reakcija i novi sukob unutar opozicionog i blokaderskog kruga.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić obišla je štandove SNS-a u Beogradu gde je razgovarala sa građanima i poručila da Ujedinjena Srbija pobeđuje.
Mihailo Vučević, potpredsednik GO SNS Novi Sad i sin lidera SNS Miloša Vučevića, istakao je gostujući u emisiji "Info jutro", na Informer TV, da je strašno što je neko slavljem obeležavao godišnjicu pokušaja spaljivanja aktivista i funkcionera u SNS prostorijama.
Prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali poručio je da je poražavajuće što je Beogrdski univerzitet pao na Šangajskoj listi i da je to direktna posledica blokada i rektora Vladana Đokića.
U Crnoj Gori je u ovom trenutku aktivno više požara na području Herceg Novog, Nikšića i Ulcinja, a prema rečima turista i meštana, protekla noć je bila jeziva.
Trener fudbalera Partizana Saša Ilić izjavio je danas pred utakmicu 5. kola Superlige Srbije da njegova ekipa mora da bude maksimalno motivisana i agresivna kako bi došla do pobede protiv Radničkog.
Snažan zemljotres jačine 7,7 stepeni Rihterove skale pogodio je istočnu Indoneziju rano u subotu, usmrtivši najmanje 20 ljudi, izazvavši paniku i urušavanje zgrada i kuća u regionu sklonom smrtonosnim zemljotresima.
Državna naftna kompanija Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE), ADNOC, saopštila je danas da je jedan od njenih brodova napadnut tokom prolaska kroz Ormuski moreuz, prenela je emiratska državna novinska agencija WAM.
Najmanje sedmoro ljudi je poginulo, a troje je povređeno u jutrošnjem izraelskom vazdušnom napadu na obode grada Ansara u distriktu Nabatije, na jugu Libana, prenosi libanska državna Nacionalna novinska agencija (NNA).
Predsednik Rusije Vladimir Putin uputio je danas čestitku predsedniku Severne Koreje Kim Džong Unu povodom godišnjice oslobođenja te zemlje od japanske okupacije, u kojoj je istakao da su odnosi Moskve i Pjongjanga dostigli neviđeni nivo sveobuhvatnog strateškog partnerstva.
Stručnjaci za sajber bezbednost upozorili su korisnike Android uređaja na aplikacije koje mogu pratiti njihovo ponašanje i prikupljati lične podatke. Istraživanje je pokazalo je da Android aplikacije traže brojne dozvole, a Xiaomi Home čak 91.
Uživajte u ukusnom i zdravom satarašu pripremljenom na vodi, od svežih paprika, paradajza i tikvica. Ovo jednostavno i lagano jelo savršeno je za dane posta, ali i kao osvežavajući letnji obrok.
Amerikanka Sara Danijel (45) završila je u bolnici nakon tretmana botoksom, a sada javno govori o simptomima koje je doživela i upozorava druge da se prije estetskog zahvata dobro informišu o mogućim rizicima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.