Žena (45) iz Stepanovićeva kod Novog Sada jedna je od preživelih koji su pukom srećom izbegli veliku tragediju na Železničkoj stanici Novi Sad.
Podsetimo, prekjuče je nekoliko minuta pre podneva došlo do tragedije kada se obrušila nadstrešnica na ulazu u zgradu stanice.
Iz za sada nepoznatog razloga, u sekundi je pala betonska nadstrešnica teška nekoliko tona i poklopila putnike koji su čekali prevoz. Ispod ruševina više od 80 spasilaca izvukli su tela žrtava, a brojka crna - 14 stradalih među njima i deca.
Foto: Informer
Plato ispred stanice
- Sam Bog me je spasao. Niko drugi, verujte. Krenula sam to jutro po neke potrepštine u Novi Sad, kao što obično i radim. Došla sam na stanicu prekjuče oko 11.25 časova i sela na jednu od klupica. Delila sam je sa jednim starijim čovekom. Sedim i razmišljam da li sam kupila sir, pogledam u kesu i vidim da nisam. Ustanem, pa onda sednem, pomislim ko će se sad vraćati opet na pijacu i to zbog sira, ali opet nešto me kopka i odlučim da ipak propustim taj autobus i da odem onim kasnije - kaže naša sagovornica dok su joj oči vidljivo otekle od plakanja i nastavlja:
- Odem do pijace. Kupim domaći sir i prilazim stanici, a ono kao da sam u nekom filmu. Okrećem se oko sebe, sirene se čuju, čujem jaukanje, dozivanje, bolno zapomaganje.
Prema njenim rečima, sve što je uradila jeste da su joj ispale kese sa namirnicama koje je držala u obe ruke.
- Sve što sam videla jeste da padam. O Bože, mogla sam da poginem. Sedela sam tu ispod pre nekoliko trenutaka. Prebledela sam, znam da me je neki čovek pridržao. Pitao me je da li sam dobro, nisam mu ništa rekla, htela sam ali glas nisam mogla da pustim - kaže u jednom dahu ona opisujući njen šok nakon što je videla ruševine ispred stranice.
- Ja se ne sećam kako sam posle došla kući. Posle mi je muž pričao da se plašio da sam nastradala jer mu se nisam javljala na telefon, a rekla sam mu da čekam autobus i da dolazim. Nije znao da sam se vratila po sir. Išao je da me traži, preživeo je agoniju.
Sa knedlom u grlu kaže da je poznavala nastradale komšije Đuru Švonju (75) i tinejdžera Nemanju Komara (17), piše Kurir.
Volonteri Organizacije za traganje i spasavanje Srbije u razgovoru za Informer televiziju otkrili su najpotresnije detalje spasavanja povređenih i stradalih na železničkoj stanici u Novom Sadu, a najdublje urezano biće im slika deke koji je držao zagrljene unuke ispod ruševina.
Prijateljica nastradale Mileve Karanović (75) kaže da je život uopšte nije mazio i da je imala mnogobrojne tragedije koju se su nažalost samo nizale jedna za drugom.
Licemerna žuta banda koristi svaku tragediju u svoju koristi, pa tako i ovu koja se dogodila 1. novembra u Novom Sadu, ali izgleda da je zaboravila šta se desilo u vreme njene vlasti i da je u požarima u klubovima "Laundž" i "Kontrast" u Novom Sadu 2008. i 2012. godine stradalo 14 mladih ljudi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Volonteri Organizacije za traganje i spasavanje Srbije u razgovoru za Informer televiziju otkrili su najpotresnije detalje spasavanja povređenih i stradalih na železničkoj stanici u Novom Sadu, a najdublje urezano biće im slika deke koji je držao zagrljene unuke ispod ruševina.
Prema podacima Kancelarije za KiM, u poslednjih pet godina zabeleženo je više od 800 incidenata na KiM, mahom premlaćivanja i ranjavanja Srba, kao posledica jezive antisrpske politike koju sprovodi režim Aljbina Kurtija.
Tri hrabre žene, supruge policajaca iz Valjeva - Ivana Jerinić, Dragana Dobrosavljević i Jagoda Milovanović, smogle su snage i izašle u javnost kako bi progovorile u ime svih koje dele istu sudbinu - njihove poridice, njihovi supružnici i deca, njihova imovina - našle su se na udaru gneva nakon što su blokaderi pokušali da izazovu krvavi građanski rat na protestu u Valjevu 14. avgusta prošle godine.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, tokom današnje radne posete jugoistoku Srbije, obratio se javnosti povodom strahotnog i zverskog iživljavanja takozvane kosovske policije nad Srbinom Nenadom Raškovićem iz sela Dren u opštini Zubin Potok.
Predsednik SNS i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević izjavio je danas da se prošlogodišnje avgustovsko nasilje, u kome su povređeni članovi SNS i spaljene prostorije te stranke, ne sme zaboraviti.
Svašta je moglo da se pročita tog 13. avgusta 1954. godine na naslovnoj strani Večernjih Novosti, ali malo šta što je bilo geografski blisko našim građanima.
Milioni ljudi u Evropi imali su priliku da u sinoć posmatraju pomračenje Sunca, a fenomen su pratili sa različitih javnih mest, poput parkova i vidikovaca uz pomoć specijalnih naočara.
Ruska Federalna služba bezbednosti (FSB) saopštila je danas da je na Krimu privela 55-godišnjeg muškarca koji je, prema tvrdnjama službe, Službi bezbednosti Ukrajine (SBU) dostavljao informacije o rasporedu ruskih vojnih jedinica i opreme i pripremao napade na železničku infrastrukturu.
Sjedinjene Američke Države planiraju da do 30. septembra povuku sve svoje vojnike iz Iraka, čime će biti okončano američko vojno prisustvo koje je počelo invazijom na tu zemlju 2003. godine i svrgavanjem režima Sadama Huseina, saopštili su danas američki i irački zvaničnici.
Generalštab Oružanih snaga Ukrajine saopštio je sinoć da su četiri ruska ratna broda oštećena u napadu na pomorsku bazu Novorosijsk u Krasnodarskom kraju Rusije.
Ukrajina ima tek desetinu raketa presretača koje su joj hitno potrebne od Sjedinjenih Američkih Država za zaustavljanje sve intenzivnijih ruskih napada balističkim raketama, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski navodeći da svakodnevno vodi "milione" telefonskih razgovora i vodi poverljive pregovore sa saveznicima kako bi obezbedio dodatne količine.
Veterinar dr Aleks Krou je otkrio kojih pet rasa pasa nikada ne bi imao za ljubimce zbog načina na koji su ove rase selektivno uzgajane, što je doprinelo brojnim naslednim zdravstvenim problemima.
Novo vreme donosi promene u načinu na koji koristimo Gugl. Klasični taster "Search" za pretragu sa početne stranice uskoro bi mogao da bude uklonjen, a umesto njega pojavljuju se AI prečice. One će korisnicima omogućiti da jednostavnije generišu slike, rade sa fajlovima i dolaze do novih ideja.
Voda koja ostane nakon ispiranja sirovog pirinča nije samo mutna tečnost koju treba baciti. Može da ima značajnu ulogu u rastu i razvoju biljaka, zbog čega se ova jednostavna tečnost može koristiti kao blaga prirodna prihrana za cveće.
Britanski seksolozi sproveli su veliko istraživanje među Evropljanima različitog uzrasta i pola o seksualnim navikama, a posebno su izdvojili odgovore na pitanje koliko su često imali seksualne odnose u poslednja tri meseca.
Miloš Stojanović Tigar, verenik voditeljke Jovane Jeremić govorio je o obrazovanju i otkrio da je išao samo u osnovnu školu, dok je srednju završio vanredno.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.