Saša Milosavljević zvani Babac (47) iz Jagodine, koji je na Badnji dan ubio vlasnikakafane „Krug“ Dejana Mihajlovića (56) i ranio jednog od gostiju, biće sahranjen u petak, 10. januara, u 13,30 časova na gradskom groblju u Jagodini.
Drama u Jagodini počela je pucnjima u kafani, kada je Saša Milosavljević zvani Babac iz pištolja CZ 99 pucao u Dejana Mihajlovića i jednog gosta i pobegao. Policija je u potrazi za naoružanim napadačem odmah blokirala pola grada.
Stanovnici Jagodine i danas prepričavaju ceo događaj.
- Bilo je jezivo! Nismo smeli da izlazimo, čuli smo policijska vozila, sirene Hitne
pomoći, rafalnu paljbu. Mogao je da ubije pola grada! – priča Jagodinka koja je u
strahu provela Badnje veče sve dok nije čula da su pripadnici SAJ-a likvidirali
ubicu.
Foto: Informer
Inače, Milosavljević je prilikom pucnjave pogodio cev od daljinskog grejanja, te su stanari dve zgrade ostali bez grejanja.
Jedan od meštana kaže da je Milosavljević tog dana mnogo pio. Sa jošnekoliko drugara obilazio je kafane i konzumirao enormnu količinu alkohola. Poslednja stanica bila im je kafana „Krug“, u kojoj je Babac često pravio probleme. Tako je bilo i kobnog dana.
- Pošto je Babac pravio probleme u kafani, Mihajlović ga je izbacio iz kafane i dobrano pretukao. Milosavljević mu je tada rekao: "Čekaj me, vratiću se!“ I stvarno se vratio, ali sa namerom da se obračuna sa Mihajlovićem. Na vratima se isprečio jedan od gostiju, koji nije želeo da mu dozvoli da uđe u kafanu. Babac mu je pucao u noge, ušao u kafanu i Mihajloviću upucao u stomak. Njih trojica su se samo nedelju dana pre tog kobnog dan, fizički obračunavali i Babcu je bila povređena sujeta. Bio je veoma težak lik – priča jedan Jagodinac.
Foto: informer.rs
Kako je objasnio, vlasnik kafane je privatnim kolima prebačen u jagodinsku bolnicu, ali lekari nisu uspeli da mu spasu život, dok je gost koji je ranjen u noge ubrzo bio van životne opasnosti.
Nakon pucnjave, počela je potera za Milosavljevićem. „Rusko groblje“ na kome se krio vrvelo je od policije, a bila je blokirana i ulica u kojoj se dogodio zločin.
Neki Jagodinci kažu da je Milosavljević bio miran čovek, ali oni koji ga bolje poznaju, tvrde da je bio konfliktna ličnost. - Često je pravio probleme u naselju. Prodavačice su se žalile da ih stalno maltretira. Umeo je i da pljuje ispred prodavnice, da vadi polni organ pred decom... Užas! – priča Jagodinka.
Milosavljević je razveden, ima dve kćerke i unuka.
Foto: Informer/društvene mreže/ Ubijeni Dejan
Žal za Dejanom
Jagodinci koji su poznavali vlasnika kafane „Krug“ za Dejana imaju samo reči hvale.
Naročito ga hvale radnici, koji kažu da je bio gazda kakvog samo poželeti mogu. Mnogi
od njih opraštaju se od njega na društvenim mrežama. „Retko dobar, pošten, pravedan i dobar čovek. Mihajlo, živećeš večno u krugu ljudi
koji su te poštovali i voleli. Živećeš večno, generale na goniče orlova u
sećanjima“, samo je deo jedne od poruka ostavljenih na Mihajlovićevoj Fejsbuk
stranici.
"Pre nego što se dogodilo ubistvo, ubica je došao u pečenjaru u kojoj mu radi brat. Bio je sa drugom. Obojica su bili pripiti", pričao je jedan od poznanika Saše Milosavljevića (47) ubice iz Jagodine, koji je na Badnje veče hicima iz pištolja ubio vlasnika kafane "Krug" Dejana Mihajlovića (56) i ranio još jednu osobu.
Ministar policije Ivica Dačić je kazao da je ubica kod sebe imao mobilni telefon koji je povremeno gasio i palio, što ga je i odalo jer je policiji davalo delimičan uvid u njegovu lokaciju.
Saša Milosavljević (47) ubijen je u akciji hapšenja, a pošto je on ubio vlasnika kafane Dejana Mihajlovića (56) i još jednu osobu ranio u Jagodini u kafani.
Saša Milosavljević (47) iz Jagodine ubijen je sinoć u razmeni vatre sa policijom, a pošto je u jednoj kafani ubio vlasnika Dejana Mihajlović (56) i teško ranio drugog čoveka. Kako sazanajemo on je nakon svađe i haosa koji je napravio prvo pucao u plafon, izveden je, ali se vratio naoružan.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
"Pre nego što se dogodilo ubistvo, ubica je došao u pečenjaru u kojoj mu radi brat. Bio je sa drugom. Obojica su bili pripiti", pričao je jedan od poznanika Saše Milosavljevića (47) ubice iz Jagodine, koji je na Badnje veče hicima iz pištolja ubio vlasnika kafane "Krug" Dejana Mihajlovića (56) i ranio još jednu osobu.
Pojavio se još jedan šokantan snimak incidenta sa blokaderskog skupa u Valjevu, na kojem se jasno vidi kako blokaderka Dijana Hrka drži motku u ruci, preti, udara, a zatim juri aktivistkinju Srpske napredne stranke (SNS) Nedu Perić.
Vlada Srbije razrešila je profesore Nebojšu Bojovića sa mesta predsednika, a Vladana Đokića sa mesta člana Upravnog odbora Instituta za arhitekturu i urbanizam Srbije.
Pre nekoliko godina iz Hrvatske su stizale poruke podsmeha na račun Vojske Srbije, a danas se iz Zagreba mogu čuti sve zabrinutiji tonovi zbog ubrzanog jačanja srpskih odbrambenih kapaciteta.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić poručila je jasno daje Univerzitet u Beogradu prebrodio svašta, ali političara na poziciji rektora Vladana Đokića, ne uspeva da prebrodi!
Aktivisti Srpske napredne stranke (SNS) širom Beograda pokrenuli su niz akcija usmerenih na uređenje javnih prostora, ali i razgovore sa građanima, slušajući njihove probleme i zajedno sa njima radeći na pronalaženju rešenja.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
Ministarstvo unutrašnjih poslova upozorava građane na internet prevare, a žrtva može biti svako ko koristi telefon, računar, društvene mreže ili elektronsko bankarstvo.
Fudbaleri Partizana u prvom meču plej-ofa za Ligu Konferencija gostuju Hetafeu, ali je već sada jasno da će Špance u Humskoj sačekati paklena atmosfera.
Marokanske snage bezbednosti sprečile su danas pokušaj više stotina migranata, uglavnom podsaharskih Afrikanaca, da ilegalno pređu granicu i uđu u španski grad, eksklavu Seutu.
Ukrajinske rakete FP-5 "Flamingo" pogodile su industrijska preduzeća vazduhoplovno-kosmičkog sektora u Samari, u Rusiji, u subotu, 15. avgusta, tokom istovremenih napada dronom na Krimu.
Ako vam je potreban brz, jednostavan i ukusan posni obrok, ovi uštipci su odličan izbor. Priprema ne zahteva mnogo vremena ni komplikovane sastojke, pa su idealni kada želite nešto toplo i zasitno bez dugog stajanja u kuhinji.
Stručnjaci za sajber bezbednost upozorili su korisnike Android uređaja na aplikacije koje mogu pratiti njihovo ponašanje i prikupljati lične podatke. Istraživanje je pokazalo je da Android aplikacije traže brojne dozvole, a Xiaomi Home čak 91.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.