Svetski dan bezbednog interneta (Safer Internet Day) obeležava se svake godine u februaru sa ciljem promovisanja bezbednosti i odgovornog korišćenja interneta, posebno među mladima.
Ovaj dan, koji je ustanovljen 2004. godine, podstiče globalnu zajednicu da se fokusira na podizanje svesti o rizicima na internetu, zaštitu privatnosti i sprečavanje cyber-nasilja.
Foto: Shutterstock
Svetski dan bezbednog interneta obuhvata različite aktivnosti, kampanje i inicijative širom sveta, a tema se svake godine menja. Na primer, tema za 2023. godinu bila je "Zajedno za bolji internet" (Safer Internet Together), koja poziva na zajednički rad kako bi internet bio sigurno mesto za sve korisnike.
Ovaj dan ima za cilj edukaciju, prevenciju problema poput cyberbullying-a, zaštitu dece i adolescenata na internetu i promovisanje zdravih online navika.
Gugl (Google Home) aplikacija dobija podršku za pametne hardverske tastere i ispravku iritantne greške sa video snimcima, čime upravljanje pametnom kućom postaje još jednostavnije.
Gugl je ozbiljno uzdrmao jednu od najskrivenijih internet infrastruktura, proxy mrežu IPIDEA, koja je koristila internet konekcije miliona uređaja širom sveta.
Nekadašnji kralj interneta, Jahu (Yahoo), zvanično je ušao u trku naoružanja veštačkom inteligencijom predstavljanjem svog novog aduta pod nazivom Scout.
Možda i ne slutite da se uzrok slabog WiFi signala krije upravo u vašem stanu. Pre nego što pomislite da je problem do internet provajdera, vredi proveriti da li neki sasvim obični predmeti iz doma utiču na kvalitet bežične veze.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Gugl (Google Home) aplikacija dobija podršku za pametne hardverske tastere i ispravku iritantne greške sa video snimcima, čime upravljanje pametnom kućom postaje još jednostavnije.
Predsednik SAD Donald Tramp ocenio je na samitu NATO u Ankari da ukrajinski udari na ruske naftne rafinerije predstavljaju eskalaciju, ali i pritisak koji bi mogao da dovede do kraja sukoba.
Fotografije koje su nastale u crnogorkom gradu Bijelom Polju bukvalno su u trenu zapalile internet i to u trenutku dok se vrh vlasti ove zemlje neprestano busa u grudi kako je svakim danom ova država za korak bliže članstvu u Evropskoj uniji (EU).
Ostrašćeni blokaderi objavili su novu monstruoznu pretnju "Oni ili mi" i istovremeno pokrenuli hajku na voditeljku Informera Andreu Veskov nakon što je ona prešla na valjevsku TV V5, što je izazvalo paniku među zgubidanima u tom gradu, ali i šire.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će portal "Ko si, bre, ti?" početi sa radom od petka i da predstavlja platformu koja će građanima da omogući da bezbedno i apsolutno anonimno podnesu prijavu o nepravilnostima, zloupotrebamapre svega javnih funkcionera, ali i svih drugih javnih radnika.
Aleksandar Tomašević (35) iz Beograda je tokom boravka u kladionici "Merkur X tip" na Crvenom krstu, umesto čašom kisele vode, poslužen otrovnim sredstvom koje se koristi za profesionalne mašine za pranje sudova. Tako je počela njegova borba za goli život, a kasnije i za pravdu.
Od zazidanih zidova i kartonskih kutija do kanalizacionih cevi i betonskih buradi, istorija kriminalistike beleži slučajeve u kojima su počinioci verovali da su pronašli savršeno mesto da sakriju telo svoje žrtve.
Tokom devedesetih u Beogradu su ubijena šestorica aktivnih i bivših inspektora policije. Godinama su o motivima za njihovu likvidaciju objavljivane svakojake verzije, ali su svi slučajevi ostali nerešeni.
Izrael, za razliku od Rusije, kada izvodi udare po protivniku ne gađa da bi ga uplašio ili mu naneo ograničenu štetu, već da bi uništio objekat, izjavio je bivši šef izraelske službe „Nativ“ i vojni ekspert Jakov Kedmi.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izazvao je pažnju javnosti nakon što se uporedio sa ruskim revolucionarom Vladimirom Lenjinom i izjavio da bi bio "najveći komunista".
Iranska vojska saopštila je u sredu da je osmoro pripadnika vazduhoplovstva i mornarice poginulo tokom odbrane zemlje nakon, kako navode, "kriminalne agresije američke vojske" na područja u južnim gradovima Bandar Abas i Bušer.
Prvi gost prve epizode emisije "Demanti" je Ana Ćurčić koja je napravila pravi bum na našem Instagram profilu kada je imitirala scenu u kojoj se suočava sa Anđelom Đuričić!
Šoumen Bojan Jovanovski, poznatiji kao Boki 13 sve češće se pojavljuje sa makedonskim pevačem Davorom Ardžikom, a javnost spekuliše da su više od saradnika.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.