Merkur, planeta komunikacije, ulazi u Strelca 29. oktobra, gde će se zadržati do 19. novembra jer će biti retrogradan u ovom znaku. Ovakva planetarna pozicija povoljno će uticati na Strelčeve, Lavove i Ovnove.
Merkur u Strelcu donosi otvoren, iskren i optimističan način razmišljanja. Osobe s ovim položajem planete često imaju filozofski duh, vole da istražuju, putuju i razmenjuju ideje koje prevazilaze svakodnevicu.
Zanimaju ih različite kulture, religije, ideologije i sve što može da proširi svest i znanje.
Merkur koji ne voli pravila
Ovaj Merkur ne voli ograničenja i pravila, pa mu teško padaju detalji, rutine i preciznost. Umesto da se fokusira na sitnice, on gleda širu sliku i razmišlja o velikim planovima. To može da bude inspirativno, ali ponekad i da dovede do brzopletosti ili površnosti.
Ipak, njegov entuzijazam i vera u bolje sutra često otvaraju vrata ka novim prilikama i poznanstvima.
Foto: Shutterstock
Reči Merkura u Strelcu su iskrene i direktne, ponekad i previše, jer ova energija ne zna uvek da kaže ono što misli. Međutim, u srcu je dobronamerna, duhovita i uvek spremna da u svemu pronađe smisao.
Ovaj položaj planete donosi dar za učenje, predavanje, pisanje i inspirisanje drugih, a najviše napreduje kada mu se omogući sloboda da misli i govori bez stega.
Mlad Mesec očekuje nas 21. oktobra u Vagi, a imaće pozitivan uticaj na Vage, Vodolije i Blizance. Ulazimo u sezonu Škorpije koja nas vodi u svet tajni, tako da će mnogi skriveni događaji isplivati na površinu. Rakovi, Ribe i Škorpije dobijaju novu pokretačku energiju.
Pun Mesec (Buck Moon), koji nosi i simboličan naziv Jelenov Mesec, očekuje nas sutra u vazdušnom znaku Vodolije na šestom stepenu, gde će imati snažan uticaj na Vodolije, Lavove, Bikove i Škorpije.
Jupiter, planeta sreće, ušao je u Lava nakon 12 godina, gde donosi odličan peirod za sve znakove Zodijaka. Ovaj tranzit podstiče ljude da preuzmu glavnu ulogu u svom životu, veruju u svoje sposobnosti i bez straha pokažu svoje talente.
Bliži se izlazak Merkura iz retrogradnog hoda, a mi igramo još jedan zvezdani rulet, tako da će pojedini znakovi imati više sreće i uspeti da zarade novac do 25. jula.
Sunce, planeta vitalnosti, ulazi u Lava 22. jula, čime nagoveštava početak sezone ovog vatrenog znaka. Sunce će boraviti u Lavu do 23. avgusta i imaće jak uticaj na Lavove, Strelčeve, Ovnove, Vage i Blizance.
Mlad Mesec očekuje nas u vodenom znaku Raka u 11.45 minuta, a imaće snažan uticaj na Rakove, Ribe i Škorpije. Ovakva pozicija Meseca donosi novi početak i trajaće dve nedelje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dramatičan snimak iz španske enklave Seute prikazuje masu migranata koja probija granicu i ulazi na teritoriju Španije, dok se policija i prihvatni centri suočavaju sa situacijom koja je izmakla kontroli.
Prilikom gostovanja na tajkunskom glasilu Nova, okoreli blokader i jedan od njihovih ideologa Alek Kavčić pohvalio je rad predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Pritisak i panika u redovima blokaderske opozicije očigledno uzimaju svoj danak. Radomir Lazović ponovo je uspeo da izbezumi javnost svojom novom naučno-fantastičnom teorijom o takozvanom "zvučnom topu", usput napravivši epski autogol i priznavši koliko ih je zapravo malo bilo na ulici.
Ministar finansija Siniša Mali objavio je na društvenim mrežama video zastava Srbije i Ujedinjenih Arapskih Emirata koje su osvetljene na Kuli Beograd, uz poruku o snažnim vezama i prijateljstvu dve zemlje.
Novo lažno istraživanje NSPM i Đorđa Vukadinovića prikazuje lažirane podatke da „Studentsku listu“ podržava 39,6%, listu Srpske napredne stranke 37,5%, SPS 4,9%, koaliciju NPS, NLS, Ekološkog ustanka i Milićevog PZD - 5,6%, koaliciju SSP, SC i PSG - 4,2%, pokret Nestorovića 3,8%, dok koalicija Novog DSS i Monarhista ima samo 2,3%.
Građani Uba okupiće se u nedelju, 2. avgusta u 20 časova na Gradskom trgu, u Prvomajskoj ulici, kako bi obeležili sećanje na dan kada su, kako navode organizatori, prvi put javno ustali protiv blokada.
Svake godine, 30. jula, na praznik Svete velikomučenice Marine, u narodu poznatije kao Ognjena Marija, veliki broj vernika okuplja se na Vodicama nadomak Kikinde.
Letnja potrošnja struje izjednačila se sa zimskom. Ministarka Đedović Handanović apeluje na građane da štede električnu energiju zbog niskog vodostaja reka.
Kada istraga zapne, odgovore često daje telo žrtve. Obdukcija nije samo utvrđivanje uzroka smrti, već složen forenzički postupak kojim sudski medicinari iz rana, modrica, preloma i tragova na organima mogu da rekonstruišu poslednje trenutke života, razotkriju lažne iskaze i pomognu istražiteljima da slože mozaik zločina.
Hrvatska policija uhapsila je državljanina Srbije (33) zbog sumnje da je hakovao računarske sisteme hrvatskih firmi i državnih institucija, kao i zbog neovlašćene upotrebe ličnih podataka, a pravi horor usledio je tek nakon što je osumnjičeni predat u pritvor.
U Srbiji su devojke ili žene mafijaša uvek u centru pažnje, a njihov psihološki profil je različit s obzirom na karakter, motivacione karakteristike, inteligenciju ili temperamentalne stilove. Ipak, na fenomenološkom planu sigurno imaju neke zajedničke karakteristike kao što je volja za moć koja se stiče identifikacijom s partnerima, želja za finansijskom sigurnošću i luksuznim životom.
D. P. uhapšen je danas u Sarajevu zbog sumnje da je sinoć u ulici Kundurdžiluk na Baščaršiji, naočigled brojnih prolaznika i turista, sa fantomkom na glavi ispalio više hitaca prema jednom ugostiteljskom objektu. Nakon sinoćnje pucnjave, večeras je izbio novi, direktno povezan incident u samom centru grada.
Policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo osiguravaju područje oko Latinske ćuprije u opštini Stari Grad, gde je u toku uviđaj nakon incidenta u kom je jedna osoba povređena.
Američki Stejt department našao se na meti kritika nakon što je na međunarodnoj konferenciji o AIDS u Brazilu prikazao mapu Afrike na kojoj nijedna od šest označenih država nije bila pravilno locirana.
Ruski napad na Kijev je prvi put pogodio objekat američke kompanije iz oblasti odbrambene industrije koja proizvodi borbene dronove u Ukrajini, piše britanski list "Gardijan".
Oklopna vozila primećena su na ulicama Seute nakon što je više hiljada migranata prešlo granicu iz Maroka u ovu špansku enklavu, prema navodima medija.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da preliminarni podaci ukazuju da je Rusija u napadu na selo Radušno, u Dnjepropetrovskoj oblasti, upotrebila balističku raketu severnokorejske proizvodnje.
Gradska opština Savski venac i ovog leta organizuje tradicionalnu manifestaciju "Dečije letnje igre", koja će biti svečano otvorena u subotu, 1. avgusta, u 17 časova, na platou ispred Konaka kneza Miloša u Topčiderskom parku.
Studio Disney je u ranim fazama razvoja novog filma iz kultne franšize "Sam u kući" (Home Alone) i to sa legendarnim Makolijem Kalkinom ponovo u glavnoj ulozi.
Jelena Vučković je među prvima saznala da je ubijen Zoran Šijan, drugi muž njene majke Goce za kog je bila jako vezana, a sada je u emisiji otkrila kako je saznala ovu vest.
Jelena Vučković otkrila je u emisiji "Demanti" koja je njena neostvarena želja, kao i da nije imala hrabrosti da krene u realizaciju onog što je zamišljala
Muzičar Aca Amadeus objavio je prvu fotografiju sa 23 godine mlađom devojkom Barbarom Bojović i jasno pokazao koliko je ozbiljan kada je nova ljubav u pitanju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.