Otpornost organizma na bakterije, infekcije i različite bolesti određuje mnogo faktora, između ostalih i krvna grupa. Nosioci pojedinih krvnih grupa imaju veće šanse da se izbore sa napadima na svoj organizam, a u tom smislu najbolje su prošli nosioci krvne grupe 0
Naime, dugoročne studije su pokazale da je krvna grupa 0 najjača među svim vrstama krvi. Dokazano je da su nosioci ove krvne grupe otporniji i imaju manje rizika od razvoja kardiovaskularnih bolesti, kao i moždanog i srčanih udara, retko pate od bolesti vezanih za pamćenje, a dokazano je i da u najmanjoj meri mogu da obole od raka želuca i gušterače. Zbog otpornosti organizma na bolesti, ljudi koji imaju krvnu grupu 0, u poređenju s drugima i žive najduže.
A zašto je to tako?
Jedan od najbitnijih razloga jesto činjenica da krvna grupa 0 sadrži manje molekula koji uzrokuju zgrušavanje krvi, a moždani i srčani udar prouzrokuje upravo loša koagulacija krvi. Stvari koje su dobre za srce takođe su dobre i za mozak, jer su brojni faktori rizika koji uzrokuju kardiovaskularne bolesti slični rizicima nastanka mentalnih bolesti.
Foto: Shutterstock
Krvna grupa 0 sadrži manje molekula koji uzrokuju zgrušavanje krvi
Što se tiče pitanja koja je onda krvna grupa "najslabija", to je teško definitivno odrediti, mada stručnjaci kažu da je u pitanju grupa A, budući da su nosioci ove krvne grupe najmanje otporni na malariju.
Prema tome možemo reći da je krvni grupa A slabija od ostalih.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Blokaderi su još jednom dokazali da su gori od najgorih komunista napravivši pravu listu za odstrel! Informer je otkrio spisak 99 imena koje su "plenumaši" proglasili nepodobnim za izbornu listu!
Nastavak konstitutivne sednice skupštine privremenih prištinskih institucija zakazan je za sutra, i pored toga što rok za konstituisanje skupštine ističe u ponoć.
Ideolog kragujevačkih blokadera i profesor Fakulteta inženjerskih nauka u Kragujevcu Miladin Stefanović, u "specifičnom" psihičkom stanju, najprizemnije je vređao aktivistkinje Srpske napredne stranke.
Lider Demokratske narodne partije Milan Knežević izjavio je danas da će predstavnici te stranke uskoro tražiti od doskorašnjih partnera iz vladajuće većine potpise podrške za interpelaciju o radu šefa diplomatije Ervina Ibahimovića, ističući da Ibrahimović nije mogao da donese odluku o slanju predstavnika Crne Gore na obeležavanje godišnjice hrvatske vojno-policijske akcije "Oluja" bez saglasnosti premijera Milojka Spajića.
Predsednik Saveza Srba iz regiona, Miodrag Linta, pozvao je danas Tužilaštvo za ratne zločine u Beogradu da pokrene istragu povodom svedočenja oficira Hrvatske vojske o ubistvu 500 srpskih civila na Baniji u ustaškoj zločinačkoj akciji "Oluja".
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas praznuju Svetu velikomučenicu Paraskevu Rimljanku, poznatiju kao Trnova Petka, dan kojim se završava letnji ciklus ženskih praznika.
Jelena Đokić, majka kojoj su među prvima isplaćena sredstva iz Alimentacionog fonda, ističe da nakon gotovo čitave decenije redovno dobija aleimentaciju, te da joj je to donelo osećaj sigurnosti i omogućilo da mirnije planira život svoje porodice.
Prava drama odigrala se u nemačkom gradiću Vajnhajmu kada je intervencija zbog prijavljenog porodičnog nasilja prerasla u krvavi okršaj na ulici, u kom je ranjen državljanin Srbije (41), a svemu je prethodio poziv policiji u kome je njegova žena (39) tvrdila da će joj nauditi.
Mladić u zatvoru Bilice u Hrvatskoj prijavio je da je više puta silovan, a slučaj je uzburkao javnost zbog sumnji na zataškavanje. Počinilac je navodno višestruki povratnik, poznat po sličnim zločinima, uključujući i napad na drugog zatvorenika pre deset godina.
Policija u Kruševcu uhapsila je D. S. (65) iz Batočine zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, nakon što je u njegovom automobilu pronađena veća količina materije za koju se sumnja da je marihuana.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Policija je podnela krivičnu prijavu protiv Isidore Mijanović, supruge glumca Sergeja Trifunovića, nakon što je u njenoj kesi pronađen sako koji nije platila, saznaje Informer.
Kompozitor Milutin Popović Zahar otvoreno je govorio o karijeri Aleksandre Prijović, njenom odnosu sa Lepom Brenom, ali i o izdaji koju je, kako tvrdi, doživeo od jedne od najvećih jugoslovenskih zvezda.
Dača Virijević bez dlake na jeziku raskrinkao je bivše cimere. On je oštro osudio Anitu i Luku, izneo šokantne tvrdnje da Asmin ne voli svoju ćerku Noru, te otkrio da pojedini učesnici već preklinju produkciju za ulazak u narednu sezonu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.