Dreserka pasa Emili Mahar ponudila je jednostavno, ali efikasno rešenje za pse koji preterano laju.
Lajanje je prirodan način komunikacije kod pasa, ali ponekad može postati problematično, posebno ako je prekomerno ili neprikladno. U takvim situacijama primenite nekoliko trikova dreserke, uz koje će vaš ljubimac prestati sa dosadnim lavežom.
Zaboravite vikanje
U videu na svom TikTok profilu, Emili ističe da vikanje ili kažnjavanje psa neće rešiti problem.
- To samo unosi dodatni stres i narušava vaš odnos sa psom - objašnjava ona.
Umesto toga, ključ je da pas nauči drugačije da reaguje na spoljašnje zvuke, bez straha i panike.
Pretvorite buku u signal za igru
Umesto da kažnjavate psa zbog lajanja, Emili Mahar predlaže da spoljašnje zvuke pretvorite u priliku za zabavu. Na primer, svaki put kada pas čuje buku, ponudite mu igru ili omiljenu poslasticu. Emili to radi tako što svom psu baca maline koje on hvata nekoliko puta dnevno.
@emileedoglady Dogs barking out the window is a really common form of reactivity. You’re not rewarding the barking with this method, you are redirecting their attention as well as forming positive associations with things that typically trigger them. I would consider this a management technique, but for some dogs, this can be the final destination because they just needed a little boost of help. just like everything else and Dog Training overtime you decrease reward intervals. If you would like more help, check out the links in my profile, I offer virtual one-on-one lessons, intensive mentorship, and online courses! #dogowner#dogbarking♬ original sound - Emilee Mahar - Dog Trainer
- Kada čuje nešto napolju, kažem mu ‘ne’, a zatim ga odmah preusmerim na igru - objašnjava ona.
Iako je na početku teško promeniti ustaljeno ponašanje, doslednost donosi rezultate.
Sprečite lajanje pre nego što počne
Organizacija za zaštitu životinja RSPCA savetuje da psima ograničite pogled na ulicu ili baštu kako ne bi neprestano reagovali na prolaznike.
Takođe, preporučuju da uvek pri ruci imate ukusne poslastice ili omiljene igračke - idealno je reagovati pre nego što pas počne da laje, ali nagrade mogu biti korisne i kad lajanje već krene.
Neki psi laju, drugi zavijaju, ali zlatni retriver po imenu Sandej radi nešto potpuno drugačije - on muče. I to ne bilo kako, već glasno i uverljivo, dok na glavi nosi preslatku kapu u obliku krave.
Sigurno ste čuli da je jedna pseća godina jednaka sedam ljudskih, međutim taj način računanja je pogrešan, a naučnici su otkrili kako se zapravo ispravno računa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Neki psi laju, drugi zavijaju, ali zlatni retriver po imenu Sandej radi nešto potpuno drugačije - on muče. I to ne bilo kako, već glasno i uverljivo, dok na glavi nosi preslatku kapu u obliku krave.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je najavu tužiteljke u penziji i druge na blokaderskoj listi Jasmine Paunović da će tužiti Informer i predsednicu Skupštine Anu Brnabić.
Dragan J. Vučićević urnisao je u jednoj rečenici poznatog NATO lobistu, vatrenog zagovornika nezavisnosti lažne države Kosovo i Kurtijevog poslušnika, Naima Lea Beširija, koji je kao miljenik tajkunskih medija za antisrpsku Novu S pokušao da bude duhovit, pa spomenuo i glavnog urednika Informera.
Odlukom Zmaja od Šipova da više ne učestvuje u Zadruzi, Farmi i sličnim emisijama, koje oduševljavaju desetine hiljada srpskih domaćica i da se posveti čuvanju krava na Velikom Vitorogu i Janjskim dolinama, Srbiji je pričinjena velika šteta.
Ministarstvo odbrane Hrvatske je u poslednjem trenutku otkazala tender za nabavku novih dušeka za hrvatske vojnike samo zato što se proizvode u Srbiji!
Više od 3.260 zaposlenih suočeno je sa neizvesnom budućnošću nakon što je nemački proizvođač baterija Varta, koji posluje duže od 130 godina, potvrdio da je započeo postupak zaštite od bankrota.
"Suzuki svift" važi za jedan od najdugovečnijih gradskih automobila na tržištu, a nova generacija sa blagim hibridnim sistemom donosi 82 KS i promišljenu kombinaciju ekonomičnosti i stila.
Nezadovoljstvo putnika zbog uslova na Aerodromu Tivat ponovo je u centru pažnje, nakon što su putnici satima prinuđeni da čekaju napolju, izloženi velikim vrućinama, umesto da im budu obezbeđeni osnovni uslovi dok čekaju svoje letove.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se 19. jula kod Gadžinog Hana, kada su se sudarili automobil "škoda" i kamion "zastava" koji je bio natovaren drvima za ogrev. U nesreći je poginula ženska osoba, dok su tri osobe povređene, među kojima je i dete. Prve informacije ukazuju da je do nesreće došlo najverovatnije zbog neprilagođene brzine.
Službenici Odeljenja bezbednosti Ulcinj su, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Ulcinju, lišili slobode sedamnaestogodišnjeg maloletnika iz Podgorice, povratnika u izvršenju krivičnih dela, zbog sumnje da je na području Ulcinja izvršio krivična dela teška krađa i teška krađa u pokušaju.
Odbegli vođa "kavačkog" klana Radoje Zvicer osuđen je na 40 godina zatvora u Crnoj Gori zbog organizovanja kriminalne organizacije, a izvor blizak crnogorskom pravosuđu objašnjava da se ređaju presude, a pomaka u pronalasku osuđenog nema, niti se o tome javno govori, jer su se po svemu sudeći pravosudni organi uplašili Zvicera.
Policijski službenici Policijske stanice Metković završili su kriminalističku istragu protiv dvojice državljana Bosne i Hercegovine, starosti 48 i 63 godine, zbog sumnje da su učestvovali u prevari.
Boranka Tatjana P. (54) poginula je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se u četvrtak dogodila u Bugarskoj, dok se njen suprug Bratislav P.(52), prema nezvaničnim informacijama, i dalje nalazi u bolnici i lekari mu se bore za život.
Predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski izjavio je da Rusija očekuje dolazak još oko 30.000 vojnika iz Severne Koreje, kao i dodatnih raketnih sistema koje bi Pjongjang mogao da isporuči Moskvi.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Pevačica Ana Bekuta u ekskluzivnom intervjuu za Informer progovorila je o sećanjima na pokojnog supruga Milutina Mrkonjića, povlačenju iz javnosti, ali i podršci koju pruža koleginicama sa javne scene.
Razvodi na estradnoj sceni postali su sve učestalija pojava, a jedan od najčešće pominjanih razloga za kraj brojnih brakova jesu prevare i narušeno poverenje među partnerima.
Sanja Marinković ugostila je u emisiji pevača Darka Lazića i njegovu suprugu Katarinu, a tokom razgovora došlo je do varnica između voditeljke i folkerа.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.