Neviđen gest u Čačku! Moravski koridor privremeno dobio novo ime zbog Vučića (FOTO)
Građani Čačka danas su na simboličan način odali priznanje predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću za ključnu ulogu u realizaciji jednog od najvažnijih infrastrukturnih projekata u modernoj istoriji Srbije.
25.06.2026
15:35
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
boris
pre 7 godina
Jan Stoltenberg će morati da menja koncept posete Beogradu.
Branko
pre 7 godina
" MISLIM DA SE PRAVIM MAKEDONCIMA DOBRO NE PISE NI ULAZAK U NATO NI NE U NATO ONI CE SVAKAKO BITI KOLETARALNA STETA VELIKIH SILA PONAPRIJE AMERA I ZAPADA. ZAO MI JE, TO JE SUROVA STVARNOST " !!!???
ALO
pre 7 godina
Kakve vi to gluposti pišete kad je 91% glasalo ZA promenu imena!!!
Bratko
pre 7 godina
Makedonsko ime se pominje u Bibliji čak 39puta jer je najstarija država na Evropskom kontinentu i to Slovnska(Kažu da je to Grčka makedionija ali u Bibliji nigde NE piše tako nego piše Grčka i Makedonija ili Grčka i Medina...što je dokaz o dve različite države) pa je zato treba izbrisati ko i njastariju Slovensku kraljevinu u ovom delu Evrope još 920g Kraljevinu Hrvatsku i gazit i delit Južnoslovenski narod koji je uništen još sa cepanjem Crkve u 11veku. I to sve srbi rade od početka oni su to mitomansko zlo u ovom delu sveta a od 91g su sa grcima branili makedoncima da ne zaborave da su Bivša Jugoslovenska(U njihovim bolesnim glavama Srpska) Republika Makedonija i to sve makedonski narod jako dobro zna i pamti. A njih je Bog već dobro kaznio jedne sa Olujom i Bežanijom i Egzedusom koji je mogao da završi gore od Jasenovca a druge sa bankrotom kakav svet još nije video ali eto zlo u njima ne miruje pa neka se dabogda u njemu podave... Kako je u Makedoniji dočekana himna Hrvatske, a kako himna Srbije-Youtube
Bratko
pre 7 godina
Makedonsko ime se pominje u Bibliji čak 39puta jer je najstarija država na Evropskom kontinentu i to Slovnska(Kažu da je to Grčka makedionija ali u Bibliji nigde NE piše tako nego piše Grčka i Makedonija ili Grčka i Medina...što je dokaz o dve različite države) pa je zato treba izbrisati ko i njastariju Slovensku kraljevinu u ovom delu Evrope još 920g Kraljevinu Hrvatsku i gazit i delit Južnoslovenski narod koji je uništen još sa cepanjem Crkve u 11veku. I to sve srbi rade od početka oni su to mitomansko zlo u ovom delu sveta a od 91g su sa grcima branili makedoncima da ne zaborave da su Bivša Jugoslovenska(U njihovim bolesnim glavama Srpska) Republika Makedonija i to sve makedonski narod jako dobro zna i pamti. A njih je Bog već dobro kaznio jedne sa Olujom i Bežanijom i Egzedusom koji je mogao da završi gore od Jasenovca a druge sa bankrotom kakav svet još nije video ali eto zlo u njima ne miruje pa neka se dabogda u njemu podave... Kako je u Makedoniji dočekana himna Hrvatske, a kako himna Srbije-Youtube
Nikola
pre 7 godina
Sve je zaradi istorija i nastanak civilizacije a to malo ljudi znaju.grci hoce da se zove grcija-MAKEDONIJA i preuzme seve sto je nase da bi dobili svetsko postovanje kao sto je sad ima od eu pored ove lazi.Isti ti su i bogatasi i igraju glavnu ulugu u politiku vise zemlje u eu ali to i nece ovaj put uspeti.neka prvo paze od svoji ljudi koi ne prihvataju mi da imamo rec Makedonija u nase ime drzavi bice gradzanski rat u grcii i onda sledi dokazivanje vistini sa otvaranje na grobnicu na vistinu koj imamo.Sa veliko postovanje pamti moj rec od srce pozdrav od MAKEDONIJAdo braca Srbe ZIVELIII.
Branko
pre 7 godina
Неколико стотине шиптарских аутобуса и комбија су данас ушла у Македонију са Косова. Носе шиптаре са Косова да гласају. То су они исти 150.000 шиптара кои нон-стоп гласују на Косово, Македонију и Албанију
Kakva je ovo zajebancija
pre 7 godina
......i crnu goru(milovu privatnu svojinu)
Dragojlo
pre 7 godina
Branko NOSE ili VOZE?????
Marcco
pre 7 godina
Glasaju oni i u Preševu i Medveđi...
Ivan
pre 7 godina
Zaboravio si i na referendumu i izborima u Crnoj Gori. Zato oni odbijaju popise, ali ce valjda neko to uporediti na osnovu otisaka prstiju i sl.
Makedonka
pre 7 godina
Da , toa se onie 30% sto glasaa na referendumot!!
RINGISPIL
pre 7 godina
Makedoncima polako iz dupeta dolazi u glavu. Nema vise ludih Sraba a siftara sve vise.
petrovgrad
pre 7 godina
Опет су се Руси умешали и зато није успела цурскуска представа западњака.
Pera kojot super genij
pre 7 godina
Polako s optimizam, igra se do 19, nemoj da se iznenadiš
kiza
pre 7 godina
Pa sta drugo ocekivati. Ja se barem secam kako je Zaev dosao na vlast. Natezli se natezali i sada su njega nate.li
Despina
pre 7 godina
Valjda su se bivsa braca setila kako su ih i 1991. god smuntali referendumskim pitanjem: "Da li ste za samostalnu Makedoniju s pravom da stupi u buduci Savez suverenih drzava Jugoslavije?" Pri tom, nigde i niko nije pominjao taj imaginarni Savez! Ovog puta su nadmasili - tri u jedan. I NATO, i EU i promena imena. Bivsa braco, otisli ste, priznali medju prvima Kosovo, izgubili ime, jezik - i siptarski zvanican, teritorija - vidjena za podelu izmedju Albanije, Grcke i Bugarske.... Malo li je za vasu samostojnost?
Ljubo
pre 7 godina
Makedoniju samo podeliti ,ta sramota od drzave ne treba da postoji ,kao mnogi na Balkanu ....jos ima da docekamo i da sutra nekad imamo i Sandzak drzavu i sandzaklije novu naciju kao mnoge tu izmisljene ....
Kukurik
pre 7 godina
Nadam se da ce da pobedi razum a ne fasizam I veliko Srpska propaganda
joja
pre 7 godina
heheh ali zato su "bivsi" Srbi u Crnoj Gori expresno izglasali i nezavisnost i daju podrsku anti srpskoj vlasti vec 20 godina... tako ce i "bivsi" Srbi za jedno 20 godina (Sergej Trifunovic, Srdjan Dragojevic, Sasa Jankovic, i slicni) da se naj... bu mile majke preostalim Srbima... nema goreg turcina od poturice...
Mogerini
pre 7 godina
Molim Rusiju da se ne mesa u referendum u buducoj Severnojmakedoniji i Srbiju da se smiri.
Petar Golemi
pre 7 godina
Zaev i Sckipitari ce uz pomoc NATOa da laziraju izbore.Svi koji su rodjeni u BJRM a ne zive ili nemaju drzavljanostbo BJRM ce danas ,,glasati'' .....Sumrak demokratije i velika farsa....VMRO treba da otpocne velike ulicne proteste dok se ne obori Zaev , inace srpski zet, sa vlasti.........
deda Raša
pre 7 godina
Ja sam misljenja da ce taj referendum ipak uspeti. Nije bitno koliko je glasaca glasalo nego kako tata kaze. Morali su mnogo, mnogo ranije misliti o tome, jos onda kada ih je Tupurkovski navukao na tanak led. Mislili su, ako nestane Jugoslavije da ce ziveti ko bubreg u loju. Ipak svi su ih do sada lagali.
Junuz
pre 7 godina
Dakle, glasali samo šiptari? Eto relevantnog podatka koliko ih ima u Makedoniji!!!
tomas9d
pre 7 godina
Polako ljudi, noć ima svoju moć, do ujutru će referendum uspeti. Živi bili pa videli.
xxdet
pre 7 godina
Koliko je znacajno sto je referendum propao Makedonci ce saznati tek kasnije. Odabrali su zivot i nadu za opstanak. On je medjutim za Makedonce moguc samo sa Srbijom. Sada su vrata otvorena. Nezavisna Makedonija kojom bi upravljali Makedonci nije moguca niti bi to iko u okolini dozvolio a da ne bude rasparcana. Da je Makedonija usla u Nato, nju bi postepeno potpuno preuzeli siptari a narod bi bio pokatolicen. Slicna prica se odvija u Crnoj gori. Srpski narod je u opasnosti u kakvoj je bio retko kada jer je protivnik sada ujedinjen i nalazi se pod skutima kompletne zapadne evrope i Amerike. Nacisti su doslovce svuda. Samo uz pomoc Rusije se mozemo odbraniti. Jos se drzi Balkan.
Pera kojot super genij
pre 7 godina
čuj, uguraćeih u nato, to je dobro, što više takvih država u nato
slađa
pre 7 godina
Makedonija je pokazala da poštuje sebe, a makedonskom narodu niko nije dao sudbinu i budućnost, pa neće moći ni da mu oduzme. Bojkot je bio jedini način da se pokaže da postoji zajednička volja naroda i da ona uprkos svim pritiscima i manipulacijama funkcioniše. Bolje fer novi parlamentarni izbori, nego mrcvarenje kroz koje ste prošli.
Mrle
pre 7 godina
Ma nigde veze oni ulaze u NATO i u EU, bas je Zapad briga za referendum i za skupstinu i za Makedonce.
mirko
pre 7 godina
Bogu hvala pa su i Makedonci Od.....i Alijansu i sve svetske kriminalce-
Vlada
pre 7 godina
Popusise ga ameri...ha.ha.ha
Ljube
pre 7 godina
Iskreno mi je žao pravih Makedonaca koje su Kiro Gligorov, Trpkovski i ostala bratija preveli žedne preko vode i ubedili ih da se otcepe od Jugoslavije. Čeka ih sudbina KiM pošto šiptari već okupiraše i zauzeše više od pola države i za desetak godina Makedonci će biti nacionalna manjina. Bojim se da će doći i do ozbiljnih vojnih sukoba, čak vrlo skoro ...
Pravo i pravda
pre 7 godina
Bitno da ovaj naš napaćeni narod u Srbiji naseo i još uvek naseda na priču i prevaru ovog "našeg" nesretnog predsednika.
Ja
pre 7 godina
Ma bitan je rezultat a ne izlaznost. A on je?
Ja
pre 7 godina
Makedonija neulaskom u NATO i EU može da se pozdravi sa zapadom države koji naseljavaju Albanci. NATO je do sada podržavao teritorijalni integritet Makedonije, čak su im 2001. godine pomogli u borbi protiv terorista, ali ako Makedonija ostane na onoj drugoj, proruskoj strani, ta podrška će tiho preći u podršku Albancima kao njihovim lojalnim partnerima. Ako sporazum ne prođe, jedini gubitnik je Makedonija i makedonski narod. Na ovim područjima populizam i mitomanija su uvek bili jači od zdravog razuma i odgovornosti za budućnost, Makedonija je to danas u praksi dokazala.
Hrvoje
pre 7 godina
Opet lazete. Vecina izaslih na referendum glasovsla je ZA a to sto vi tumacite da svi koji nisu izasli na referendum da su protiv to je vaš problem. Sobranje treba postivati glas vecine na referendumu bez obzira koliko ih izaslo,20%,60% ili 90%. Jos jedan poraz prorusa i proputinovaca. Ko fap zabu slistilo ih
surovi
pre 7 godina
Da su pristali na promenu IMENA to bi se završilo donošenjem novog ustava u kome bi šiptari bili ustavotvorni narod i samim tim makedonije više NE BI BILO !!! Bila bi podeljena na dva dela od kojih bi jedan bio čisto šiptarski a drugi bi bio 60% makedonci i 40% šiptari !!! Pa ... možda su se makedonci opametili .... mada
SAve se plaća
pre 7 godina
Izneverili su Jugoslaviju, koja ih je stvorila, pa neka sada okajavaju grehe kako znaju!
Goran
pre 7 godina
Tako je braćooo.. Budjenjeeeee...
Vlans
pre 7 godina
E ovako ce da prodje Vucicevi referendum o razgranicenju. Bravo Makedonci!
Rade
pre 7 godina
Strah me samo, da u svom besu, sada ne natutkaju, šiptare na njih ! ! !
Vns
pre 7 godina
Izgubili mentori najvećeg među nama...
Miroslav
pre 7 godina
Zato će na..bati!!!
Vlado
pre 7 godina
Posle ovakvog katastrofalnog debakla, red je da Zoran Zaev podnese ostavku.
Lea
pre 7 godina
I TIH 34 SU FALS, REALNO SU IZASLI 18.2% I TI NISU SVI DOBROVOLJNO. BILO JE NAPADA, PRETNJI, UKRALI KUTIJE U MURTINO STRUMICKO SELO, POLOMILI PROZORE I NAPUNILI KUTIJE.U SKOPLJE SU STIGLI AUTOBUSI IZ KOSOVA DA GLASAJU PO NAREDJENJE NARAVNO I HARALI BANDE PO ULICAMA PLASILI NAROD, PUNILI KUTIJE, SVASTA SU RADILI I OPET NISU USPELI.MAKEDONCI SE KONACNO PROBUDILI.ALELUJA, ZIVELA MAKEDONIJA
Vucicu srederu
pre 7 godina
Vi iz Svinjformera ste ocigledno mentalno oboleli,zajedno sa vasim sefom,onim sa odvratnim zubima.U MKD su glasali 700.000 ljudi(od ukupno 1.200.000 glasaca).Cak 93% su glasali ZA.Referendum je GLATKO PROSAO,a porazena je vasa cetnicko-naprednjacka varijanta.Sikter Srbijo,mi ulazimo u NATO,a vas..ko j''e.
mica
pre 7 godina
Ovi na fotografiji liče na sotonu...
Ajd zdravo
pre 7 godina
Auuuu, pa ovo sve prijatelji zvalavog vucica. Jel i on pukao s njima? Ajde sad zvalavi da se usudi da raspise referendum u Srbiji. Bedno, jadno, slinavo...
TT
pre 7 godina
Propustili su priliku da postanu normalna drzava .. Sada ce nastaviti da budu izlozeni pritiscima Rusije, zapada i Albanaca ..
Ljubo
pre 7 godina
Smrt Fasizmu i Komunizmu ....nema razlike izmedju ova dva zla.
Anarhista
pre 7 godina
Биће разбијени од шиптара, грка и бугара. Да су изабрали име Србија, имали би неку шансу да преживе. Скембали смо швабе, и опет ћемо. Међутим, изабрали су да пишају у тикву са шиптарима и осталом жгадијом. Зато, натраг код Срба више нема, НИКАД.
Mate
pre 7 godina
I to sto je glasalo su Šipci.
MiroslavBB
pre 7 godina
Svijet pociva na sili, silom ce sve ovo i da se zavrsi??? LOPOVSKA 'civilizacija', BANDITSKOG kapitalizma - kojoj se KRAJ uveliko nazire!!! Amerika je RAK rana covjecanstava - odatle sva ZLA ovoga svijeta polaze, tamo ce se sve i zavrsiti!!!
Vladimir
pre 7 godina
Glasali šiptari.
Jovan
pre 7 godina
Cestitam hrabrom makedonskom narodu na otporu i odbijanju okupatorske cizme NATO zlikovaca !
Marijan
pre 7 godina
И поред чињеница да је Македонију под уставним именом признало 130 држава, а са преко 170 има дипломатске односе и да има позитивну одлуку Меѓународног суда правде у спору са Грчком, треба да си тотално луд да потпишеш “договор“ за промену имена државе ради евентуалног уласка у нато и еу. Пошто веќина македонаца не поддржава тај сулуди план, глас није дат. А о изборним фалсификатима путем довоѓења косовара, пуњењем изирачких кутија у задњем сату, уценом административаца, немоќних и социјалних прималаца помоќи не треба причати јер се све видело и дознало. Сада ќе пробати да прогурају други део сулудог плана преко собрања путем притиска (парама, претњама, уценом) на посланике. Неизвесност је велика, а још је веќа опасност од (не дај Боже) сукоба измеѓу македонаца и оних од којих и ви имате муку!!!
Dado
pre 7 godina
Sta se radujete? Izmislice oni ( nato,eu,sad) nesto i ponovice referendum,sve dok ne izguraju svoje. Tamo gdje oni imaju otvoreno svoj interes,be odustaju tako lako!!! Stoga,ima i drugo poluvrijeme i ako treba i nastavak,sce dok ne izbore svoje!!!
Zoran
pre 7 godina
Vrlo značajna korekcija: Nije Severna Republika Makedonija, nego Republika Severna Makedonija. U prvom slučaju se ne bi Makedonci niti bunili, a bilo bi prihvatljivo i recimo Narodna Republika Makedonija. U drugom se menja i identitet građana, e to neće proći!
Pera kaže
pre 7 godina
Možemo li mi nežno zamoliti Terezu Mej i Angelu Merkel da ne guraju nos tamo gde im nije mesto. Srbija, Makedonija i Srpska nisu njihova prćija. Nek se drže svojih problema i neka rešavaju svoje probleme. Nek idu u .... znate već gde.
Ludi Milojko
pre 7 godina
E pa 650 000 za , 450 000 bojkotirat i 300 000 iseljenih + 300 000 "fantoma", ipak je vecina za ZA....
Jan7
pre 7 godina
Na referedumu je ukupno glasalo vise nego na redovnim izborima.Zato Zajrv je uveren da cinjenica da je pozitivno glasalo cca 98% izaslih na referendun , koji je informativan,daje mu pravo da veruje da je referendum uspeo.
Lala iz Banata
pre 7 godina
Gde je STARA SRBIJA...?