Mladi crnogorski političar Dritan Abazović (34) u žiži je crnogorske, ali i javnosti širom regiona posle parlamentarnih izbora u CG i mogućnosti da opozicija, uključujući i Abazovićev pokret Ujedinjena reformska akcija (URA), formira vladu i posle 30 godina okonča diktaturu DPS-a i Mila Đukanovića
Abazović je pre oko godinu dana odgovarao na pitanja novinara o ličnom životu, a evo šta je tada sve otkrio o sebi.
1. Kada je bio mali, sanjao je da postane ribar, a potom kapetan. "Uvek sam želeo da upravljam i budem na moru", rekao je Abazović jednom prilikom.
2. U svom rodnom Ulcinju najviše voli istoriju i fascinantnu prirodu, a privatno, najponosniji je na brata i sestru.
A post shared by dr Dritan Abazovic (@dritanabazovic) on Jul 23, 2017 at 11:50am PDT
5. Voli sve sportove, u nekima je, kaže, dobar.
"Da sam se bavio fudbalom, mislim da bih imao zavidnu karijeru. Nemam više tu brzinu i kondiciju, ali klasa je tu! Nedavno sam osvojio pehar u stonom tenisu, neočekivano", kaže Abazović.
A post shared by dr Dritan Abazovic (@dritanabazovic) on Apr 23, 2018 at 11:44am PDT
6. Najbolje ga, prema sopstvenom priznanju, opisuje jedan stih...
"Možda iz “Svetlih grobova” Jovana Jovanovića Zmaja - „Šta si hteo? - kud si poš’o? - Tamo kud se stići mora! Zar je vera tako jaka? - Uvek jača od zlotvora! Malo nas je koj’ bi smeli - Al’ vas jaka sila kreće! Zar ko može stići celi? - Ko posumnja nikad neće!"
7. Voleo bi, kaže, da ga ljudi upamte po - osmehu i srčanosti!
A post shared by dr Dritan Abazovic (@dritanabazovic) on Jul 26, 2020 at 11:50am PDT
8. Abazović je jednom priliko otkrio i koga bi poveo na pusto ostrvo i u kafanu:
"Volim ostrva, ali i druženje, dugačak je spisak... U kafanu bih poveo svakoga sa dobrim raspoloženjem i ko me ne bi zamarao politikom".
9. Ako bi se posle smrti vratio na ovaj svet kao osoba ili kao predmet, Dritan bi, kaže, bio "čamac moga dede iz 1935. godine!" Ljubav prema ribolovu i moru mu je genetski urođena, jer mu je deda bio poznati ulcinjski ribar.
A post shared by dr Dritan Abazovic (@dritanabazovic) on Feb 6, 2018 at 11:26am PST
10. Dritan se jednom prilikom osvrnuo i na svoju prvu ljubav, rekao je da je pamti po dobrom i lepom, ali i po sopstvenoj - neodgovornosti.
11. I danas pamti prvi zarađeni novac.
"Svašta sam u životu radio, nije me život mazio. Zarađivao sam pristojno za svoje godine. Prvo što sam radio je bila veleprodaja ribe sa stricem Don Brunom, u periodu sankcija", priseća se Abazović.
12. Veliki je gurman. Voli razne specijalitete i uvek otkriva nešto novo.
"Lično, ne spremam hranu. Jedino gde spremam je na Adi Bojani, u svojoj vikendici za prijatelje i mislim da je to sasvim solidno", otkrio je Abazović prošle godine u jednom intervjuu.
Blizak prijatelji i saradnik Mila Đukanovića, crnogorski biznismen Vesko Barović, čije je hotelsko preduzeće bilo većinski vlasnik podoričkog Swiss osiguranja, upravo je prodao ovu kompaniju osiguravajućoj kući GRAWE
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Blizak prijatelji i saradnik Mila Đukanovića, crnogorski biznismen Vesko Barović, čije je hotelsko preduzeće bilo većinski vlasnik podoričkog Swiss osiguranja, upravo je prodao ovu kompaniju osiguravajućoj kući GRAWE
Ispred Palate Srbija predsednik Srbije Aleksandar Vučić dočekao je pripadnike Sektora za vanredne situacije i Helikopterske jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije koji su došli iz Kraljevine Španije, gde su učestvovali u gašenju velikih požara.
Dok Srbija gori na rekordnim temperaturama usled tropskog talasa, stiglo je upozorenje. Super El Ninjo i dipol Indijskog okeana diktiraju kakva nas zima čeka.
Svi antisrbi udruženi s blokadersko-tajkunskim medijima ostrvili su se ovih dana ponovo na predsednika naše zemlje Aleksandra Vučića i to jer je, verovali ili ne, bivšem načelniku Vojno-obaveštajne agencije (VBA) Momiru Stojanoviću stigao poziv za saslušanje od Javnog tužilaštva za ratne zločine u Beogradu.
Tajkunski mediji i njihove udarne pesnice ponovo su se obrukali pred celom javnošću kada je blokaderska voditeljka Jelena Obućina pokušala je po ko zna koji put da bez ikakvih dokaza i na osnovu jeftinih izmišljotina napadne predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Milica Nikolić, član Predsedništva SNS i predsednik Odbora za ustavna pitanja i zakonodavstvo u Skupštini Srbije, brutalno je odgovorila tajkunu Draganu Đilasu.
Rat unutar razbijene opozicije rasplamsao se do potpunog uništenja. Aleksandar Jovanović Ćuta besno je osuo paljbu po blokaderima, otvarajući front unutar same opozicione scene i priznavši da im je celokupna strategija propala u potpunom haosu i vanpametnim međusobnim optužbama.
Aktivisti Srpske napredne stranke (SNS), građani naše zemlje koji su vođeni bezgraničnom ljubavlju prema Srbiji, Beogradu, ali i svojim sunarodnicima, ovih dana pokazali su koliko im je srce kada su u najrazličitijim krajevima glavnog grada pomogli onima kojima je to bilo najpotrebnije.
Na društvenim mrežama jedna Srpkinja je upozorila turiste na sve češće krađe koje se dešavaju u Grčkoj, ali tom prilikom i istakla da će nagraditi osobu koja joj pronađe telefon koji je lociran na jednoj od plaža, a koji se nalazi među ukradenim stvarima.
Dok Srbija gori na rekordnim temperaturama usled tropskog talasa, stiglo je upozorenje. Super El Ninjo i dipol Indijskog okeana diktiraju kakva nas zima čeka.
Od danas, na praznik Preobraženja Gospodnjeg, pa sve do 15. avgusta, na grčkom ostrvu Kefalonija ponovo se dešava čudo - izlaze čuvene zmije Panagije (Presvete Bogorodice) koje donose blagoslov vernicima.
Priča o čudu na Ostrogu 1993. godine kada je devojčica Hristina Joković iz Nikšića, prema svedočenju monaha, isceljena od slepila i leukemije zadivila je javnost.
Jezivi zločin koji se danas dogodio u stanu u Bulevaru Zorana Đinđića na Novom Beogradu potresao je stanare zgrade, ali i celokupnu javnost. Z. Ć. (57) svirepo je oduzeo život majci M. Ć. (82), nakon čega je pokušao da izvrši samoubistvo
Više državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata muškarcu iz Novog Pazara zbog sumnje da je izazvao saobraćajnu nesreću u Donjem Štoju kod Ulcinja u kojoj je jedna osoba poginula, a dve su lakše povređene.
Ubice često veruju da će vreme uništiti dokaze i zauvek sakriti istinu. Međutim, upravo ono što se sa telom dešava satima, danima, mesecima, pa čak i godinama nakon smrti, može istražiteljima da otkrije kada je osoba preminula, da li je telo premeštano i na koji način je pokušano prikrivanje zločina.
U stanu u Bulevaru Zorana Đinđića na Novom Beogradu pronađeno je telo žene M. Ć. (82), koju je zverski ubio sin Z. Ć. (57). Nakon zločina, pokušao je da izvrši samoubistvo.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Koliko bi intimni odnos trebalo da traje da bi žena bila zadovoljna? Ovo pitanje godinama izaziva brojne rasprave, a istraživanja su ponudila odgovor koji je iznenadio mnoge.
Ako vam se pred spavanje u glavi vrte rokovi, obaveze i problemi, nekoliko jednostavnih tehnika uz pomoć ChatGPT-a može pomoći da rasteretite misli i lakše se opustite.
Pametni telefoni postali su neizostavan deo svakodnevice, pa ih mnogi koriste čak i dok su priključeni na punjač. Stručnjaci su otkrili da takva navika negativno utiče na trajanje baterije.
U novoj epizodi emisije "Demanti", Ana Radulović osvrnula se na razvod Goge i Marka Gačića, ali i na navode koji su se pojavili u javnosti da se Goga navodno mešala u njen brak sa Mirčetom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.