• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug/Informer

06.10.2021

15:59

DOGOVORITE SE, ILI SE MILO VRAĆA NA VLAST, IZBOR JE JEDNOSTAVAN?! Stranke parlamentarne većine u CG i dalje bez dila - ŠTA DALJE?!

Balkan

DOGOVORITE SE, ILI SE MILO VRAĆA NA VLAST, IZBOR JE JEDNOSTAVAN?! Stranke parlamentarne većine u CG i dalje bez dila - ŠTA DALJE?!

Stranke parlamentarne većine nisu danas postigle konkretan dogovor na konsultacijama sa premijerom Zdravkom Krivokapićem o rekonstrukciji vlade, a lider Nove srpske demokratije Andrija Mandić je izjavio da, ako dogovora ne bude, odlučiće narod

Nakon konsultacija Mandić je rekao da 38 poslanika većine ima isti stav, a tri poslanika URE drugačiji.

Predsednik DNP Milan Knežević je rekao novinarima da nije tajna šta je premijer predložio, jer su o tome već pisali mediji.

- U ovom trenutku se ne vidi izlaz - rekao je Knežević.

Predsednik Socijalističke narodne partije Vladimir Joković je rekao da je premijer predložio da vlada ima 16 ministarstava i tri potpredsednička mesta.

Branko Radulović (PzP) je rekao da ga raduje da su svesni krize u kojoj je država i da će biti glavni akteri za njeno rešavanje.

On je kazao da je razgovarano da nova vlada treba da počiva na demokratskim načelima i da onaj ko ima najviše mandata ima i najveću odgovornost.

MA, BIO JE I PUTIN LIČNO, A NE SAMO NOĆNI VUKOVI... Milogorci nikako da se pomire sa ustoličenjem Joanikija, tvrde da su u cetinjskom manastiru bili i... BRAĆO, STIDITE LI SE VI IČEG!

Premijeru je, kaže, sugerisao da razgovara sa partijama manjina.

Srđan Pavićević (CIVIS) je rekao da je danas skoro sve što je premijer predložio bilo prihvatljivo ali da se bije bitka da li će vlada biti vlada eksperata ili političara.

On je rekao da URA još instistira da u vladi budu eksperti koji nisu politički obilježeni, ali da je ubeđen da će na kraju pobediti opšti interes.

Predsednik Prave Marko Milačić rekao je da im je dat rok da do 8. oktobra da dostave stavove stranaka o danas iznetom predlogu rekonstrukcije vlade.

- Ucene nisu rešenje ni za šta... Pozivam kolege iz URE da dođemo do kompromisa - rekao je Milačić.

Milos Konatar (URA) je kazao da su na sastanku iskristalisana dva pristupa -jedan koji je baziran na osnovu sporazuma DF i Demokrata, i drugi koji zastupa URA, da se vlada rekonstruiše na ekspertsko nestranačkom modelu.

EU ZAHTEVA: ISTRAŽITE ĐUKANOVIĆE, VAŠINGTON PORUČUJE DA JE TO KLJUČNO ZA NACIONALNU BEZBEDNOST! Šta sada, sme li Krivokapić da ne posluša!

Inače, URA Dritana Abazovića je jedina straka koja u aktuelnoj vladi ima političara za potpredsednika.

 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Užas! Žena iz Srbije silovana u Skoplju
Region

Užas! Žena iz Srbije silovana u Skoplju

Policija u Skoplju podnela je krivične prijave protiv dvojice muškaraca iz tog makedonskog grada koji se sumnjiče da su silovali ženu iz Srbije (32) koja živi u Skoplju, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije.

21.07.2026

11:13

Zabava

Magazin

Džet set