• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/24.hr

08.06.2022

08:13

HRVATI ZABRINUTI: Preti li nam još i nestašica goriva? Cene će ići u nebo!

Balkan

HRVATI ZABRINUTI: Preti li nam još i nestašica goriva? Cene će ići u nebo!

Već se suočavamo s nedostatkom dizela i benzina u nabavci na globalnom tržištu - upozoravaju iz hrvatskog Petrola

Država ograničava cene, što podstiče potražnju, a onda više cene kad ograničenje stane, navodi se.

"Već danas se suočavamo s nedostatkom dizela i benzina na tržištu. No, zbog embarga EU na rusku naftu očekuju se dodatni poremećaji u snabdevanju i dodatni pritisak na maloprodajne cene", poručeno je iz Petrola povodom Vladine uredbe o smanjenju trošarina i marži na gorivo koja danas stupa na snagu.

Foto: Printskrin

Petrol je uz Inu postao najveći maloprodajni lanac naftnih derivata na hrvatskom tržištu, tako da ocene ove kompanije sa sedištem u Sloveniji dobijaju dodatno na težini.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

I žuto preduzeće na listi blokadera: Bivši režim i partijski kadar na sve strane
Politika

I žuto preduzeće na listi blokadera: Bivši režim i partijski kadar na sve strane

Samo pogled na blokadersku listu dovoljan je da se prepozna veliki broj aktivnih i bivših funkcionera raznih političkih partija, predstavnika bivšeg režima koji bi da se ponovo domognu vlasti, danas maskirani u "studente". Jedan od najboljih primera za to je Aleksandar Čupić, funkcioner Demokratske stranke i član Upravnog odbora njihove političke Fondacije „Ljuba Davidović“.

24.07.2026

10:04

Društvo

Hronika

Mladić (20) divljao po Surčinu! Nećete verovati kojom brzinom je vozio (FOTO/VIDEO)
Hronika

Mladić (20) divljao po Surčinu! Nećete verovati kojom brzinom je vozio (FOTO/VIDEO)

Pripadnici Uprave saobraćajne policije u Direkciji policije, Ministarstva unutrašnjih poslova, koji kontrolišu saobraćaj presretačem, noćas oko 1 čas, na teritoriji Surčina, zaustavili su vozilo „audi“ austrijskih registarskih oznaka, koje se kretalo brzinom od 215 kilometara na čas na delu auto-puta gde je ograničenje brzine 100 kilometara na čas.

24.07.2026

10:02

Zabava

Magazin

Džet set